poniedziałek, 27 marca 2023

Księżna Stephanie urodziła!

 Dzisiaj rano Dwór Wielkoksiążęcy podał radosną nowinę - książę Guillaume i księżna Stephanie po raz drugi zostali rodzicami!"Dziedziczny wielki Książę i dziedziczna wielka księżna z radością ogłaszają narodziny syna. Urodził się dzisiaj, w poniedziałek, 27 marca 2023, o godzinie 10:04 w szpitalu położniczym Grande-Duchesse Charlotte State Maternity Hospital" - takimi słowami Dwór Królewski poinformował o narodzinach księcia.


Chłopiec otrzymał imiona François Henri Luis Marie Guillaume. W chwili narodzin ważył 3,6 kg i mierzył 53 cm. Zgodnie z wydanym komunikatem, mama i dziecko czują się dobrze.

Para jest już rodzicami synka Charlesa, który w maju skończy trzy latka.

Książę François automatycznie zajął trzecie miejsce w linii sukcesji do luksemburskiego tronu. Jest szóstym wnukiem wielkiego księcia Henri'ego i wielkiej księżnej Marii Teresy.


Swoje gratulacje parze książęcej złożył już Premier Luksemburga. Wy możecie to zrobić wysyłając tradycyjną kartkę / list z gratulacjami na poniższy adres lub skorzystać ze specjalnego formularza udostępnionego na oficjalnej stronie internetowej rodziny wielkoksiążęcej TUTAJ.

S.A.R. Le Grand-Duc Héritier Guillaume et S.A.R. La Grande-Duchesse Héritier Stéphanie
Palais Grand-Ducal
B.P. 331
L-2013 Luxembourg

5 komentarzy:

 1. Super wiadomość! :D i pomyśleć, że tyle lat utrzymywały się niemiłe komentarze dot. braku potomstwa i plotki o innych problemach, że już pierwsza ciąża była dla niejednej osoby zaskoczeniem. Takich pozytywnych newsów jak najwięcej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne wieści! Piękne imiona, oby chłopczyk rósł zdrowo :)
  Gabriela

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiedziałam, że będzie synek, nie na darmo Stephanie tak przepięknie wyglądała całą ciążę, z reguły to się sprawdza :). Gratulacje, super wieści

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak czułam, że będzie drugi synek i zgadłam nawet imię - François.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.