niedziela, 19 marca 2023

Dzień św. Patryka, kolejne zdjęcia ze ślubu księżniczki Iman + więcej

Japonia

16 marca księżniczka Kako odwiedziła szkołę dla osób głuchoniemych i zasadziła drzewko wiśniowe w ogrodzie Kairakuen w Mito w prefekturze Ibaraki.
13 marca Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako przyjęli w Pałacu Cesarskim Prezydenta i Pierwszą Damę Angoli. Później spotkali się z zasłużonymi oficerami policji.18 marca książę Fumihito i księżna Kiko spotkali się z japońską delegacją wyjeżdżającą do Francji na 10. Międzynarodową Olimpiadę Umiejętności Abilympics - zawody organizowane od 1981, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym wyeksponowanie swoich wyjątkowych talentów.


Monako

Książę Albert 16 marca odsłonił nową rzeźbę swojej mamy, księżnej Grace, przy Castlebar Street w Newport w hrabstwie Mayo w Irlandii, skąd pochodzili jej przodkowie. Autorem posągu jest pochodzący z Irlandii rzeźbiarz Mark Rhode.


15 marca książę razem z księciem Jacquesem i księżniczką Gabriellą wziął udział w koncercie z okazji zbliżającego się Dnia św. Patryka, patrona Irlandii, w wykonaniu studentów Akademii Muzyki i Teatru im. Księcia Rainiera III. Koncert zorganizowano w Bibliotece Irlandzkiej Księżnej Grace w Monako.

Wielka Brytania

17 marca książę i księżna Walii uczestniczyli w obchodach Dnia św. Patryka razem z Gwardią Irlandzką w Aldershot. Księżna niedawno przejęła od męża obowiązki honorowego pułkownika Gwardii.


Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images Na czwartym dniu Festiwalu Cheltenham do Zary i Mike'a Tindall'ów dołączyła księżniczka Anne.

Embed from Getty Images


Z okazji Dnia Matki, który w Wielkiej Brytanii przypada tradycyjnie w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, książę i księżna Walii podzielili się nowymi zdjęciami Catherine z dziećmi wykonanymi przez Matta Porteousa latem zeszłego roku w Norfolk.


Dania

Dwór Królewski potwierdził oficjalnie, że latem tego roku książę Joachim i księżna Marie z dziećmi przeprowadzają się z Paryża do Waszyngtonu, gdzie 1 września książę ma objąć posadę attaché  przemysłu obronnego w Ambasadzie Danii. W tej roli książę będzie w najbliższych latach wzmacniał współpracę w zakresie obrony Danii, USA i Kanady.


Książę Frederik i księżna Mary z dziećmi odwiedzili zamek Rosenberg, gdzie dowiedzieli się więcej o historii Danii, w szczególności o dynastii Oldenburgów, z której pochodzą obecni monarchowie Danii i Norwegii, a jej przedstawicielami byli także ostatni król Grecji Konstantinos II i książę Edynburga Philip. Jak napisała para książęca, jest to pierwsza z serii wycieczek po duńskich zamkach i muzeach, które zamierzają odbyć z dziećmi, aby przybliżyć im historię kraju.


Jordania

I już tradycyjnie kończymy serią kolejnych zdjęć ze ślubu księżniczki Iman - tym razem opublikowanych przez dom mody Dior, z którego pochodzi suknia ślubna. Razem z fotografiami podano nazwisko projektantki - jest nią Maria Grazia Chiuri, dyrektor kreatywna Dior.

5 komentarzy:

 1. Suknia skromna w fasonie ale piękna w swym wyrazie, razem ze ślicznym welonem i uroczą panną młodą stworzyły wizerunek cudnej, niewinnej niewiasty poślubiającej męża zgodnie z oczekiwaniami kultury świata wschodniego. Księzniczka Iman bardzo ładnie wyglądala .Ciekawe jak zaprezentuje się żona nastepcy tronu.
  Ach te rzeżby i pomniki z nimi problem zawsze. Mnie rzezba przypomina bardziej ks Stefanie niż subtelnej urody księżną Grace ale to wyłącznie moje odczucie, A Wy co powiecie, jak Wam sie podoba ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja dostrzegam podobieństwo i pod tym względem to dla mnie jedna z lepszych rzeźb royalsów :)

   Usuń
  2. Grace nie do końca miała subtelną urodę. To znaczy oczywiście była piękną kobietą, jednak rysy - szczególnie w obrębie szczęki - miała dość wyraźne. Co ciekawe, na niektórych zdjęciach widać to wyraźnie, na innych zupełnie nie. Nie wiem, czy to kwestia oświetlenia, makijażu czy po prostu ustawienia, ale według mnie to fenomen, jak różnie Grace potrafiła wyglądać w tym samym czasie (mam na myśli proporcje twarzy) i jak niewiele może dzielić "oszałamiającą urodę" od "przeciętności". W każdym razie u Stefanii te rysy były zdecydowanie bardziej ewidentne, stąd pewnie skojarzenie przez Anonima z 18:42 rzeźby ze Stefanią, które też dostrzegam. Natomiast jeśli chodzi o pytanie: rzeźba podoba mi się - szczególnie w porównaniu z ostatnią rzeźby Diany (tą z dziećmi), gdzie - według mnie - zabrakło właśnie tej lekkości i czaru, które miała prawdziwa Diana. Tu udało się to bardziej. Ale to tylko moja opinia i moje odczucia. Pozdrawiam wszystkich :)

   Usuń
 2. Rzeźba Grace nawet jest zaskakująco ładna, choć wygląda na pierwszy rzut oka, jakby była nieubrana:)
  Kako wygląda prześlicznie w kobalcie. Wciąż jestem zdumiona tym, że na dworze japońskim nagle zaczęto nosić wyraziste kolory.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgoda x 2 :-). Z tym, że mam wrażenie, że w ogóle panie z dworu japońskiego zaczęły jakoś zdecydowanie lepiej wyglądać. Zosia

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.