wtorek, 14 marca 2023

Imieniny księżniczki Victorii, Dzień Wspólnoty Narodów, wystawa w Kairze + więcej

 Niderlandy

10 marca król Willem-Alexander i królowa Maxima uczestniczyli w corocznej akcji Dnia Wolontariusza NLDoet. Para królewska pomogła w wiosennych porządkach w ogrodzie przy Wijktuin Noordhove i fundacji Piezo w mieście Zoetermeer.
Dzień Wolontariusza jest organizowany w całym Królestwie wiosną każdego roku, a jego celem jest zachęcenie mieszkańców do podjęcia wolontariatu. Rodzina królewska co roku bierze w nim udział.Dzisiaj królowa Maxima odwiedziła szkołę De Goudse Waarden w Goudzie, gdzie dowiedziała się więcej o programach organizacji MindUS wspierających zdrowie psychiczne młodzieży poprzez sport.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Wielka Brytania

10 marca książę i księżna Edynburga odwiedzili Edynburg, gdzie wzięli udział w przyjęciu dla osób zaangażowanych w pomoc Ukrainie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images13 marca król Charles, królowa Camilla, książę i księżna Walii, książę i księżna Edynburga oraz księżniczka Anne z mężem uczestniczyli w nabożeństwie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów w Westminster Abbey. W trakcie nabożeństwa król wygłosił przemówienie, choć jeszcze za panowania królowej Elizabeth przemówienie monarchy było nagrywane wcześniej i drukowane w programie. 


Później wszyscy, poza księżną Catherine, udali się do Pałacu Buckingham na przyjęcie dla liderów Wspólnoty Narodów wydane przez parę królewską.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images14 marca królowa Camilla złożyła wizytę w hrabstwie West Midlands, gdzie odwiedziła szkołę baletową Elmhurst w Birmingham z okazji jej 100-lecia oraz bibliotekę Southwater One w Telford.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images5 maja, wieczorem przed koronacją, król Charles ma wydać przyjęcie w Pałacu Buckingham dla przywódców z krajów Wspólnoty Narodów przybyłych na koronację.


Szwecja

12 marca księżniczka Victoria z księciem Danielem, księżniczką Estelle i księciem Oscarem odebrała gratulacje od zgromadzonych na dziedzińcu przed Pałacem Królewskim Szwedów z okazji swoich imienin.

Norwegia

10 marca królowa Sonja obejrzała wystawę w ramach Festival of Nature Photography.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

12 marca król Harald, królowa Sonja, książę Haakon, księżna Mette-Marit, księżniczka Ingrid Alexandra i księżniczka Astrid śledzili zmagania narciarzy podczas Holmenkollen Ski Festival 2023.


Hiszpania

14 marca królowa Letizia uczestniczyła w inauguracji drugiego etapu programu "Tour del Talento" w Valladolid, podczas którego ogłoszono laureata tegorocznej Nagrody Księżniczki Girony w kategorii biznes.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Poinformowano, że 25 maja w kościele Wniebowzięcia Maryi Panny w Madrycie odbędzie się bierzmowanie Infantki Sofii. Infantka przystąpi do sakramentu razem z kolegami z klasy z pobliskiej szkoły Santa María de los Rosales.


Potwierdzono krążące w zeszłym roku plotki o treningu wojskowym księżniczki Leonor. We wrześniu, po ukończeniu UWC Atlantic College w Walii, rozpocznie szkolenie wojskowe w Generalnej Akademii Wojskowej w Saragossie.Dania

13 marca książę Frederik i księżna Mary przyjęli w swojej rezydencji duńskiego ambasadora ds. klimatu Tomasa Christensena i przedstawicielkę duńskiego Ministerstwa Klimatu, Energii i Usług Komunalnych Marię Samuelsen.


Belgia

Dzisiaj królowa Mathilde i księżna Brabancji Elisabeth wylądowały w Egipcie, rozpoczynając swoją kilkudniową wizytę zagraniczną. Jest to ich trzecia wspólna podróż zagraniczna, po wizycie w Kenii w 2019 i krótkiej wizycie w Oslo w zeszłym roku na obchodach 18. urodzin księżniczki Ingrid Alexandry. W ostatnich miesiącach przygotowywały się do tej podróży, odwiedzając szereg wystaw poświęconych hieroglifom w Muzeum Brytyjskim w Londynie, Aleksandrii w centrum kultury BOZAR w Brukseli czy francuskiemu archeologowi Champollion w Luwrze.

Po przybyciu do Kairu po południu 14 marca królowa i księżniczka otworzyły wystawę poświęconą królowej Elisabeth, na cześć której obecna księżna Brabancji została nazwana i która była zafascynowana Egiptem, w Baron Empain Palace.

Jordania

Pojawiły się dwa nowe zdjęcia z sesji zdjęciowej po ślubie księżniczki Iman - jedno przedstawiające pannę młodą w całej okazałości...


...i drugie udostępnione przez księcia Husseina z Rajwą i Salmą, które książę podpisał "Znaleźliśmy Salmę!", nawiązując oczywiście do komentarzy o tym, że jego młodszej siostry zabrakło na przyjęciu z henną księżniczki Iman :)
Przy okazji, na koniec, odsyłam do zaktualizowanego już postu ze ślubu Iman i Jameela tutaj, gdyby ktoś jeszcze go nie czytał :)

2 komentarze:

  1. Ksiąze Edynburga bardzo zeszczuplał i mam nadzieję, że to tylko emocje intensywnego czasu jaki osobiście przezywa oraz w związku z koronacja, wydarzeniem historycznym.

    OdpowiedzUsuń
  2. Elżbieta wygląda ślicznie, choć taka młoda, już ma swój styl. Wspaniały pomysł na podróż śladami przodkini. Dla niej na pewno musi być to interesujące, a poza tym przygotowuje ją do przyszłej roli.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.