czwartek, 31 grudnia 2020

Jak się bawili royalsi, czyli jubileusze i śluby w 2020

Po wczorajszym, przygnębiającym poście, czas przypomnieć sobie radośniejsze wydarzenia mijającego roku. I choć pandemia w wielu przypadkach pomieszała szyki, zmuszając wielu royalsów do odwołania, przesunięcia lub przeorganizowania planowanych wydarzeń, to wciąż przecież się one odbywały. Jesteśmy ciekawe, które z poniższych wydarzeń jako pierwsze przychodzą Wam na myśl, kiedy wspominacie ten dziwny 2020 rok.


17-18 stycznia, Rumunia


Dzisiejsze podsumowanie zaczynamy od czegoś zupełnie nieoczywistego. W styczniu w Bukareszcie odbyły się uroczystości z okazji 30. rocznicy powrotu rodziny królewskiej z wygnania do Rumunii z udziałem: księżniczki Margarety, księcia Radu, księżniczki Eleny, Alexandra Nixona, księżniczki Sofii i księcia Leki z Albanii. Pierwszego dnia odbyła się premiera dwóch książek związanych z tą tematyką, Lumea Majestății Sale i Margareta. Trei decenii ale Coroanei. Drugiego dnia odbyła się gala z okazji 30-lecia Fundacji Księżniczki Margarety z Rumunii w Teatrze Narodowym, a wieczorem gala w w Ateneum Rumuńskim.

© Daniel Angelescu / © Cristian Coposesc


14 lutego, Liechtenstein


Książę Liechtensteinu Hans-Adam II obchodził okrągłe, 75. urodziny. W przeciwieństwie do wielu innych tegorocznych jubilatów, dzień spędził skromnie, odbyło się jedynie tradycyjne przyjęcie na zamku Vaduz dla członków rządu i Landtagu oraz przedstawicieli lokalnych społeczności (KLIK). Pojawiło się za to specjalne wydanie dziennika Liechtensteiner Vaterland poświęcone w całości księciu, w którym znalazł się m.in. wywiad z dziećmi (LINK), a także wydano urodzinowy znaczek.
Biografię księcia przeczytacie TUTAJ.philatelie.li


23 lutego, Japonia


Tego dnia Cesarz Naruhito świętował swoje 60. urodziny, po raz pierwszy jako Cesarz. Agencja Dworu Imperialnego tradycyjnie zorganizowała sesję zdjęciową i konferencję prasową, Cesarz Naruhito odebrał życzenia urodzinowe od rodziny i członków rządu. Po południu odbył się też lunch dla 450 zaproszonych gości, przyjęcie dla Ambasadorów przebywających z misją dyplomatyczną w Japonii, a dzień zakończyła prywatna rodzinna kolacja. Planowano również pozdrowienie Japończyków z balkonu Pałacu Cesarskiego, niestety z obawy przed dalszym rozprzestrzenianiem się szalejącego wówczas w Azji koronawirusa tę część uroczystości odwołano.

Embed from Getty Images
9 kwietnia, Wielka Brytania


Niestety, w tym roku nie dane nam było cieszyć się wieloma wspaniałymi uroczystościami, których wszyscy fani rodzin królewskich z niecierpliwością wyczekują, a wszystko z powodu pandemii koronawirusa, która rozszalała się na całym świecie w czasie tegorocznego przedwiośnia. Jedyną osłodą była publikacja oficjalnych zdjęć - nie zapomniano więc o okrągłej, 15. rocznicy ślubu księcia Walii i księżnej Kornwalii, która przypadała 9 kwietnia. Para do oficjalnej fotografii pozowała w Birkhall, gdzie wówczas przebywali w izolacji, razem z dwoma pupilami, Bluebell i Beth.

© Clarence House


14 kwietnia, Liechtenstein


Tego dnia księżna Marie obchodziła 80. urodziny. Niestety, z powodu pandemii, odwołano tradycyjne przyjęcie urodzinowe na zamku Vaduz, zabrakło także oficjalnych zdjęć. My jednak bynajmniej nie zapomniałyśmy o księżnej i jej biografię napisaną specjalnie na tę okazję znajdziecie TUTAJ.

philatelie.li


15 kwietnia, Belgia


Książę Philippe obchodził okrągłe, 60. urodziny. Z tej okazji pojawiło się nowe zdjęcie, a król wysłał specjalną wiadomość z podziękowaniami za życzenia urodzinowe i słowami wsparcia dla wszystkich znajdujących się w trudnej sytuacji z powodu epidemii. "Wspólnie pokonamy tę próbę!", zakończył.

© Belgian Royal Palace


16 kwietnia, Dania


Z pewnością większość z Was mijający rok najbardziej kojarzy się z obchodami 80. urodzin królowej Małgorzaty, które miały być jednym z najhuczniej obchodzonych jubileuszy w tym roku. Niestety, z uwagi na szalejącą pandemię, większość uroczystości z tej okazji, na które tak czekaliśmy, została odwołana. Opublikowano jednak całą serię oficjalnych zdjęć, a w dniu urodzin jubilatka została obudzona urodzinową piosenką zaśpiewaną przez pracowników Pałacu Fredensborg pod jej sypialnią. W ciągu dnia królowa otrzymała gratulacje od wnucząt, członków rodzin królewskich, które miały tego dnia być w Kopenhadze, pracowników dworu, a także zwykłych Duńczyków, którzy zaśpiewali dla monarchini urodzinowe piosenki. Wieczorem królowa wygłosiła przemówienie, a dzień zakończył się prywatną kolacją z synami i synowymi. Więcej znajdziecie TUTAJ.

© Keld Navntoft / Kongehuset / © Per Morten Abrahamsen


19 maja, Francja


Tego dnia jeden z pretendentów do tronu Francji, hrabia Paryża Jean obchodził swoje 55. urodziny. Z tej okazji Point de Vue towarzyszył jego rodzinie, aby zobaczyć, jak wygląda ich typowy dzień w czasie przymusowej kwarantanny. Pojawiły się oczywiście zdjęcia z sesji zdjęciowej, o czym więcej TUTAJ.2 czerwca, Grecja


Ostatni król Grecji Konstantinos, podobnie jak szwagierka, świętował w tym roku okrągłe, 80. urodziny. Miała to być świetna okazja do spotkania się całej jego rodziny w komplecie, jako że większość dzieci pary królewskiej mieszka na co dzień poza Grecją, niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. Król spędził więc urodziny z żoną oraz księciem Nikolaosem i księżną Tatianą. W greckim wydaniu magazynu Hola! pojawił się wywiad z monarchą oraz pierwsza sesja zdjęciowa z jego rezydencji w Porto Heli, którą znajdziecie TUTAJ. Odsyłamy Was także do specjalnej notki ze zdjęciami króla na przestrzeni lat KLIK oraz jego biografii KLIK.

©️ Nikolas Kominis


7 czerwca, Rumunia


Książę Radu, mąż księżniczki Margarety z Rumunii, skończył tego dnia 60 lat. Pojawiły się jego nowe oficjalne zdjęcia z zamku Săvârșin.

© Cristian Coposesc / romaniaregala.ro


13 czerwca, Szwecja


W tym roku przypadała także 5. rocznica ślubu Carla Philipa i Sofii, którzy postanowili podzielić się z Nami zakulisowymi zdjęciami z tego dnia.

© Erika Gerdemark
19 czerwca, Szwecja


Zaledwie kilka dni później swoją 10. rocznicę ślubu świętowali księżniczka Victoria i książę Daniel, którzy zachwycili nas piękną sesją zdjęciową wykonaną przez Elisabeth Toll na terenie parku Haga. Opublikowano również zakulisowe zdjęcia z wielkiego dnia sprzed dziesięciu lat.

Specjalny post z okazji tego jubileuszu znajdziecie TUTAJ.

© Anna - Lena Ahlström/Kungl. Hovstaterna / © Elisabeth Toll/Kungl. Hovstaterna1 lipca, Grecja


Tego dnia srebrną rocznicę ślubu świętowali książę Pavlos i księżna Marie-Chantal. Z tej okazji opublikowali na swoich kontach w mediach społecznościowych nowe zdjęcia. Nasz post z ciekawostkami znajdziecie TUTAJ.
7 lipca, Jordania


Pierwszy w mijającym roku królewski ślub odbył się później niż zwykle, bo dopiero w lipcu, w rezydencji królowej Noor w Buckhurst Park w Windsorze. W ceremonii cywilnej pobrali się najmłodsza córka królowej, 34-letnia księżniczka Raiyah bint Al-Hussein i 26-letni brytyjski dziennikarz Ned Donovan, który po przejściu na islam przed ślubem otrzymał imię Faris. Zgodnie z obowiązującymi wówczas w Wielkiej Brytanii obostrzeniami, w ceremonii wzięło udział tylko kilka osób; oprócz pary młodej obecna była królowa Noor, Ambasador Jordanii w Londynie i rodzina pana młodego. Początkowo uroczystość zaplanowana była na kwiecień, niestety wybuch pandemii spowodował, że musiała zostać przesunięta. Więcej: KLIK.
17 lipca, Wielka Brytania


Przed ołtarzem w kaplicy Wszystkich Świętych w Windsorze stanęli księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi. Na skromnej, prywatnej uroczystości pojawiła się jedynie najbliższa rodzina i przyjaciele, w tym królowa i książę Edynburga. Panna młoda na swój wyjątkowy dzień wybrała przerobioną suknię swojej babci, królowej Elżbiety, sprzed niemal 60 lat, projektu Normana Hartnella, oraz Queen Mary's Fringe Tiara, którą na swoich ślubach nosiły także królowa i księżniczka Anne. Początkowo ceremonia miała odbyć się 29 maja w Londynie, niestety z powodu pandemii musiała zostać przełożona i nie mogła odbyć się w zaplanowanej formie. Zdjęcia natomiast zostały opublikowane dopiero następnego dnia wieczorem. Post znajdziecie TUTAJ.

© Benjamin Wheeler


18 lipca, Niemcy


18 lipca w kościele prezbiteriańskim Knox Presbyterian Church w Oakville w Ontario w Kanadzie za mąż za Iana Bakera wyszła księżniczka Nadia zu Leiningen.
Księżniczka urodziła się 16 grudnia 1991 jako druga z trzech córek księcia Hermanna zu Leiningen i jego żony Deborah Cully. Jej starsza siostra Tatiana w czerwcu 2017 w Toronto wyszła za mąż za Claytona Raynoldsa (KLIK). Dzięki ojcu księżniczki są prawnuczkami cara Bułgarii Borisa II i carycy Giovanny, praprawnuczkami króla Włoch Vittorio Emanuele'a, a także potomkiniami królowej Victorii (w linii Alfreda KLIK), jej przyrodniej siostry Feodory i cara Rosji Aleksandra II.20 lipca, Austria


20 lipca, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Monako odbył się ślub cywilny Eleonore von Habsburg, najstarszej z trójki dzieci Karla, pretendenta do tronu Austro-Węgier, i jego żony Francesci von Thyssen-Bornemisza de Kászon et Impérfalva, z belgijskim rajdowcą Jérôme d'Ambrosio. Ślubu udzielił burmistrz Monako Georges Marsan. Ze względu na panującą pandemię wzięła w nim udział tylko najbliższa rodzina i przyjaciele. Świadkiem Eleonore została jej młodsza siostra Gloria, a świadkiem Jérôme jego siostra Olivia. Po uroczystości goście zostali zaproszeni na obiad.
Eleonore Jelena Maria del Pilar Christina Iona urodziła się 28 lutego 1994, a jej dziadkiem ze strony ojca jest zmarły w 2011 arcyksiążę Otto, najstarszy syn ostatniego Cesarza Austro-Węgier Karla i Cesarzowej Zity. Jest projektantką biżuterii. Jérôme d'Ambrosio natomiast, starszy od niej o dziewięć lat, ma na koncie kilka zwycięstw jako kierowca Formuły E. Para poznała się trzy lata temu.

Embed from Getty Images

18  i 21 lipca, Wirtembergia


Książę i księżna Wirtembergii świętowali swój diamentowy jubileusz. Z tej okazji w kaplicy na zamku Altshausen, tej samej, w której pobrali się 60 lat wcześniej, odbyło się nabożeństwo z błogosławieństwem udzielonym przez biskupa Johannesa Kreidlera, rodzinny obiad, a wieczorem przyjęcie. Z tej okazji opublikowano serię nowych zdjęć - wszystkie zobaczycie tutaj.

© Schloss Altshausen
8 sierpnia, Niemcy


W kościele Sankt Lorenz  w Mondsee w Górnej Austrii pobrali się księżniczka Sofia, szóste z siedmiorga dzieci i najmłodsza córka księcia Sayn-Wittgenstein-Sayn Alexandra, oraz londyński przedsiębiorca o irańsko-hiszpańskich korzeniach Archia Akhavan-Kharazian. Po ceremonii goście - wśród których znalazła się jedynie najbliższa rodzina i przyjaciele - zostali zaproszeni na obiad na terenie myśliwskiej posiadłosci rodziny Sayn-Wittgenstein-Sayn. Para wzięła wcześniej ślub cywilny w Ratuszu w Sankt Gilgen w Austrii. Więcej: KLIK.

15 sierpnia, Wielka Brytania


Księżniczka królewska Anne skończyła 70 lat. Z tej okazji opublikowano nowe zdjęcia wykonane przez Johna Swannella w lutym w rezydencji księżniczki Gatcombe Park, a ITV wyemitowało specjalny dokument "Anne - Princess Royal at 70". Post na blogu z tej okazji znajdziecie tutaj.31 sierpnia, Jordania


Królowa Rania obchodziła okrągłe, 50. urodziny.  Wydano całą serię oficjalnych zdjęć, a królowa udzieliła wywiadu magazynowi Hello!, w którym powiedziała m.in. że od lat marzyła, by móc spędzać ze swoją rodziną więcej czasu i w tym roku przez pandemię dostała taką możliwość. Cieszyła się też, że w trakcie pandemii wszystkie jej dzieci wróciły do domu. "W moje urodziny nie mogłabym prosić o nic więcej, o ile ludzie, których kocham, są w pobliżu, zdrowi i bezpieczni."
Zapraszamy Was do postu z najważniejszymi biograficznymi faktami z życia królowej tutaj oraz specjalnego postu dotyczącego jej działalności charytatywnej link.

5 września, Norwegia


Książę Sverre Magnus wraz z dziewięcioma rówieśnikami przystąpił do konfirmacji w kościele Asker. z uwagi na panującą pandemię każdy z uczestników mógł zaprosić tylko szesnastu gości, zabrakło więc kilku rodziców chrzestnych zza granicy: królowej Maximy z Niderlandów, księcia Pavlosa z Grecji i księżnej Rosario z Bułgarii. Wśród gości, poza parą królewską, księciem Haakonem i księżną Mette-Marit, księżniczką Ingrid Alexandrą i księżniczką Marthą Louise z Leah Isadorą Behn pojawili się też: babcia ze strony mamy, Marit Tjessem, przyrodni brat, Marius Borg Høiby z dziewczyną, rodzeństwo Mette-Marit: bracia Per i Espen Høiby (ojciec chrzestny księcia) oraz siostra Kristin Høiby, a także przyjaciele rodziny i zarazem pozostali rodzice chrzestni księcia; Bjørn Stensland i Marianne Gjellestad. Wieczorem goście zostali zaproszeni do Skaugum na prywatną kolację.

12 września, Austria / Luksemburg / Parma


Na zamku Tratzberg w Jenbach w Austrii odbył się ślub arcyksiężniczki Gabrielli, najmłodszego dziecka i drugiej córki arcyksięcia Carla Christiana i arcyksiężnej Marie Astrid z Luksemburga oraz księcia Henri'ego Bourbon-Parmy. Panna młoda miała na sobie tiarę należącą obecnie do luksemburskiej rodziny wielkoksiążęcej - Grand Duchess Adelaide Tiara (warto wspomnieć, że tę samą tiarę na swoim ślubie z księciem Louisem miała Tessy Antony). Wśród gości znaleźli się członkowie austriackiej rodziny cesarskiej, luksemburskiej rodziny wielkoksiążęcej, rodziny książęcej z Liechtensteinu oraz rodziny książęcej Parmy.
Arcyksiężniczka Gabriella urodziła się w Genewie 26 marca 1994 jako piąte, najmłodsze dziecko arcyksięcia Carla Christiana i arcyksiężnej Marie-Astrid (starszej siostry Wielkiego Księcia Henri'ego). Z kolei książę Henri z Bourbon-Parmy również jest piątym, najmłodszym dzieckiem, a jego rodzicami są książę Erik (syn księcia Michaela Borubon-Parma, tym samym bratanek królowej Rumunii Anne) i hrabianki Lydii Holstein-Ledreborg. Nowożeńcy są kuzynami drugiego stopnia jako potomkowie Wielkiej Księżnej Luksemburga Charlotte i jej męża Felixa. Zaręczyny ogłoszono 22 października 2017. Para jest już rodzicami niemal 3-letniej córeczki, Victorii (o jej narodzinach pisałam Wam tutaj).
Galerię zdjęć z uroczystości znajdziecie tutaj.12 września, Niemcy


Tego samego dnia na innym zamku - Bückeburg w Dolnej Saksonii w Niemczech - odbył się cywilny ślub księcia Schaumburg-Lippe Alexandra i irańskiej pianistki Mahkameh Navabi. Dla księcia to trzecie małżeństwo, dwa poprzednie, z których ma troje dzieci: syna, księcia Heinricha Donatusa, i dwie córki, Felipe i Philomenę; zakończyło się rozwodami, odpowiednio w 2002 i 2018. Pierwsza żona, księżniczka Marie Luise Sayn-Wittgenstein-Berleburg (której ojciec, książę Otto Ludwig był kuzynem pierwszego stopnia 6. księcia Sayn-Wittgenstein-Berleburg Richarda, męża księżniczki Benedikte z Danii) została zaproszona na uroczystość razem z synem. Wieczorem na zamku wydano przyjęcie weselne.


26 września, Wielka Brytania


Przed ołtarzem w Kaplicy Królewskiej Pałacu św. Jakuba w Londynie stanęli Flora Ogilva (wnuczka księżniczki Alexandry i praprawnuczka króla Wielkiej Brytanii Jerzego V) i Timothy Vesterberg. O ślubie zostaliśmy poinformowani już po fakcie przez pannę młodą, która opublikowała na swoim Instagramie jedyne zdjęcie ze ślubu wykonane przez Hugo Burnanda, cenionego w rodzinie królewskiej fotografa.
Flora Ogilvy urodziła się 15 grudnia 1994 w Edynburgu jako pierwsze dziecko Jamesa Ogilvy (jedynego syna księżniczki Alexandry - córki księcia Kentu i greckiej księżniczki Mariny) i jego żony Julii. Zaręczyny z Timothy'm Vesterberg, pochodzącym ze Szwecji zawodowym hokeistą, ogłosiła w listopadzie 2019, publikując zdjęcie wykonane przez swojego ojca.


27 września, Niemcy


Tej jesieni na ślubnym kobiercu stanęli także książę Frederik Alexander z Prus (praprawnuk ostatniego Cesarza Niemiec Wilhelma II i tym samym praprapraprawnuk królowej Victorii) i Antalya Nall-Cain, córka 3. Barona Brocket i Isabell Marii Lorenzo. Ceremonia odbyła się w kościele St John's Church w Lemsford w hrabstwie Hertfordshire, a późniejsze przyjęcie w pobliskiej posiadłości Brocket Hall.
Książę Frederik Alexander urodził się 15 listopada 1984 jako drugie dziecko księcia Andreasa (drugiego z piątki dzieci księcia Friedricha z Prus i Lady Brigid Guinness) i jego żony Alexandry Blahova.
29 października, Bhutan


Na Dalekim Wschodzie, w Pałacu Dechencholing w Thimphu, za mąż wyszła najmłodsza z sióstr króla Jigme Khesara, księżniczka Euphelma Choden (drugie dziecko króla Jigme Singye i jego czwartej żony Sangay Choden). Jej wybrankiem jest Thinlay Norbu, młodszy brat królowej Jetsun Pemy. Więcej tutaj.
12 grudnia, Grecja


W prywatnej cywilnej ceremonii w hotelu Badrutt's Palace Hotel w St Moritz w Szwajcarii pobrali się książę Philippos, najmłodszy z trzech synów ostatniego króla Grecji Konstatinosa, i Nina Flohr, jedyna córka byłego szwajcarskiego bilionera Thomasa Flohra. Z uwagi na pandemię, w samej uroczystości mogli wziąć udział jedynie ojcowie nowożeńców, król Konstantinos i Thomas Flohr, wybrani na świadków, a reszta rodziny złożyła gratulacje zaraz po, w czasie zorganizowanego później w hotelu lunchu. Więcej: link.
Książę Philippos urodził się 26 kwietnia 1986 jako najmłodsze z piątki dzieci króla Konstantinosa i królowej Anne-Marie. W 2008 ukończył studia na Uniwersytecie Georgetown i od tamtego czasu pracuje jako analityk funduszy hedgingowych w Nowym Jorku.
Nina Nastassja Jade Flohr przyszła na świat 22 stycznia 1987 jako córka Thomasa Flohra, założyciela firmy prywatnych odrzutowców VistaJet i do niedawna bilionera, i jego żony Kathariny Konečný, byłej dyrektor kreatywnej słynnej firmy jubilerskiej Fabergé i redaktor rosyjskiego wydania Vogue. Jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała 5 lat. Do niedawna była dyrektorem w VistaJet, w tym roku natomiast otworzyła luksusowy resort Kisawa Sanctuary w Mozambiku.
Para zaręczyła się latem tego roku na greckiej wyspie Itaka. Szczegóły ślubu kościelnego nie zostały na razie podane.


22 grudnia, Luksemburg


Ślubny sezon zakończyliśmy na Gibraltarze, kiedy to w ceremonii cywilnej pobrali się książę Constantin de Nassau (bratanek Wielkiego Księcia Henri'ego) i Kathryn Mechie. Para jest już rodzicami syna, Felixa, urodzonego 22 kwietnia 2018.
Książę Constantin Jean Philippe Marie Albert Marc d'Aviano Nassau urodził się 22 lipca 1988 jako drugi z czworga dzieci i najstarszy z trzech synów księcia Jeana (drugiego syna Wielkiego Księcia Jeana i tym samym młodszego brata Wielkiego Księcia Henri'ego) i jego żony Hélène Vestur. Jego rodzice rozwiedli się w 2004.


13 komentarzy:

 1. Okropności. Tak liczyłam na galę, urodziny, śluby, a tu nic. Uwielbiam tiary, suknie, ordery. Niestety nie mieliśmy za dużo okazji do oglądania i przypuszczania jaką np. tiarę założy Beatrice. Mam nadzieję na dużo zaręczyn w 2021 to w 2022 będziemy mieć huczne imprezy i na to liczę bo trochę ludzi do ślubów zaczyna być w wieku z dużym prawdopodobieństwem więc czekam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie może post, co przydarzy się royalsom?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale nie wiemy jeszcze kiedy :)

   Usuń
  2. Super, a ja sobie czytamy post z tamtego roku co się spełniło, u was

   Luksemburg
   Narodziny syna Stephanie i Guillaume
   , choć inaczej go nazwali to 2 imiona nosi,

   Szwecja Sofia i Carl Philip spodziewają się dziecka

   Belgia
   Spełniło się, Delphine siostrą obecnego króla
   Sporo się spełnilo :)

   Usuń
 3. Tyle było okrągłych urodzin, a niestety wszystkie odbyły się bez uroczystości. Najbardziej chyba odczuwalny był brak zawsze hucznych obchodów urodzin królowej Małgorzaty.
  Najbardziej zapadł mi w pamięć ślub księżniczki Beatrice. Żałuję, że nie odbył się w normalnych warunkach, ale wypadł z klasą i uroczo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie najciekawszymi wydarzeniami były narodziny Charlesa i bliźniąt z Hanoweru (o czym chyba zapomniałyście ;) ), 70- te urodziny księżniczki Anny i rocznice w Szwecji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie zapomniałyśmy, jak zawsze będzie osobny post dotyczący dzieci, które urodziły się w zeszłym roku :)

   Usuń
 5. Królowa Danii nie ma szczęścia do jubileuszowych lat. 20 lat zmarła jej matka królowa Ingrid, 10 lat temu był ten wulkan, który przypadł akurat na obchody, a teraz wirus.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie w 2020 roku najbardziej zapadły w pamięć 80. urodziny Królowej Małgorzaty, ślub księżniczki Beatrice i Edoardo oraz piękne zdjęcia ze Szwecji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dziękuję za te "zestawienie". Choć ten rok był bardzo trudny to odbyło się w nim dużo pięknych ślubów (np. niespodziewany ślub księżniczki Beatrice i Edoardo czy ślub księcia Philiposa i Niny Flohr), zaręczyn, konfirmacji (książę Sverre Magnus, Leah Isadora Behn), rocznic i okrągłych urodzin z których dostaliśmy dużo pięknych zdjęć (królowa Margarethe, królowa Rania, księżniczka Anna itd.).

   Usuń
  2. Szkoda, że nie opublikowano więcej zdjęć z okazji 60. urodzin króla Phillipe'a i 80. urodzin króla Konstantinosa oraz że nie opublikowano żadnego nowego zdjęcia z okazji 80. urodzin księżnej Marie.
   Piękny ślub w Bhutanie.
   Cesarz i Cesarza Masako wyglądają pięknie.
   Wow, 60 rocznica ślubu w Wirtembergii to piękna rocznica.

   Usuń
  3. Przepraszam chodziło mi o to, że żałuje, że nie zostały opublikowane zdjęcia Króli z całą rodziną :)

   Usuń
 7. I pomyśleć, że tyle czytam o Hohenzollernach, a tego ślubu nie zauważyłam. Normalnie się zawstydziłam.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.