sobota, 25 lipca 2020

60. rocznica ślubu księcia i księżnej Wirtembergii - nowe zdjęcia


Dzisiaj rano opublikowano serię nowych oficjalnych zdjęć z obchodów 60. rocznicy ślubu księcia i księżnej Wirtembergii 21 lipca.

The Royal WatcherZ okazji diamentowego jubileuszu na zamku Altshausen zebrała się niemal cała rodzina (na opublikowanych zdjęciach zabrakło kilku osób (zięciów i wnuków pary książęcej). Po nabożeństwie w kaplicy i błogosławieństwie udzielonym przez biskupa Johannesa Kreidlera odbył się obiad, a wieczorem przyjęcie.
Tak jak pisałam w poprzednim poście, książę Wirtembergii Carl urodził się 1 sierpnia 1936 jako drugi syn i piąte z sześciorga dzieci księcia Wirtembergii Philippa Albrechta i austriackiej arcyksiężniczki Rosy. Następcą ojca i później księciem Wirtembergii został po tym, jak jego starszy brat Ludwig zrezygnował z praw do tytułu.
Księżniczka Diane d'Orleans przyszła na świat 24 marca 1940 jako czwarta córka i szóste dziecko hrabiego Paryża Henri'ego, jednego z pretendentów do francuskiego tronu (jest tym samym ciotką obecnego hrabiego Paryża Jeana) i księżniczki Isabelle Orléans-Braganza.
Para pobrała się 18 lipca 1960 w ceremonii cywilnej i 21 lipca na zamku Altshausen w ceremonii kościelnej. Doczekali się piątki dzieci (obecnie żyje czworo z nich) i szesnaściorga wnucząt. Większość z Was będzie kojarzyć szczególnie jedną z wnuczek, Sophie, która jesienią 2018 wyszła za mąż za hrabiego Maximiliena d’Andigné (ślub cywilny opisywałyśmy tutaj, a ślub kościelny tutaj).

The Royal Watcher

Nowe zdjęcia to doskonała okazja, by przedstawić całą rodzinę. Na poniższym zdjęciu siedzą: Livia von Goëss, najmłodsza wnuczka pary książęcej, księżna Wirtembergii Diane, Flaminia von Goëss, książę Wirtembergii Carl i Anna (najmłodsza siostra Sophie). Tuż za nimi stoją: książę Eberhard, jeden z synów pary książęcej, obok prawdopodobnie jego żona Lucia, Julia Storz, trzy wnuczki pary: Helene von Waldburg-Zeil, Marie-Amelie, Gabrielle von Waldburg-Zeil oraz rodzice księżnej Sophie: księżniczka Marie-Caroline i książę Philipp.
W drugim rzędzie stoją: książę Michael (najmłodszy syn pary książęcej), obok jego siostry: Mathilde von Waldburg-Zeil i Fleur von von Goëss, księżna Marie (wdowa po zmarłym w 2018 najstarszym synu pary książęcej, księciu Friedrichu) i prawdopodobnie Carl Theodor (młodszy brat Sophie).
W trzecim, ostatnim rzędzie wnuki pary książęcej: trzy siostry, Elisabeth, obok prawdopodobnie Marie-Thérèse i Gabrielle von Waldburg-Zeil, Zeno von Goëss, Wilhelm Friedrich (obecnie, po śmierci ojca, dziedziczny książę Wirtembergii), wreszcie Sophie i Maximilien d’Andigné.

The Royal Watcher

The Royal Watcher

The Royal Watcher

The Royal Watcher

Royal Family in the World

The Royal Watcher

The Royal Watcher

Na koniec jedno zdjęcie z wieczornego przyjęcia:

The Royal Watcher

2 komentarze:

  1. Piękny jubileusz, rzadko się taki zdarza. I sympatyczna rodzinka :)
    Bardzo ładne portrety rodziny na ścianach. Niestety, jeśli chodzi o niektóre monarchie, często nie są dostępne w dobrej jakości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książęcą para stworzyła piękną, duża rodzinę.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.