środa, 20 grudnia 2017

Świąteczne niespodzianki - znaczki z podobizną króla Mihai'a, royal baby w Luksemburgu + więcej


Belgia

Księżna Lea odwiedziła szpital Królowej Fabioli 18 grudnia.

Isopix/REX/ShutterstockIsopix/REX/Shutterstock

Isopix/REX/Shutterstock

19 grudnia księżniczka Astrid uczestniczyła w spotkaniu z okazji 20. rocznicy podpisania Traktatu ottawskiego.

Twitter

Twitter

Twitter

Z kolei król Philippe i królowa Mathilde tego dnia spotkali się z ambasadorami przybyłymi do Brukseli na Dni Dyplomatyczne.

Twitter

belgaimage.be

belgaimage.be

belgaimage.be

Dzisiaj jak co roku cała rodzina królewska uczestniczyła w tradycyjnym koncercie bożonarodzeniowym.

Twitter

belgaimage.be

belgaimage.be


Monako

Księżniczka Stephanie odwiedziła dom spokojnej starości w ramach świątecznego programu Hector Otto Foundation.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Wczoraj po południu książę Albert i księżna Charlene odwiedzili dwa domy spokojnej starości i wręczyli osobom starszym świąteczne prezenty.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Dzisiaj natomiast wspólnie z Louisem Ducruet i Camille Gottlieb wręczali świąteczne prezenty dzieciom w Pałacu Książęcym.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Norwegia

Opublikowano świąteczną sesję zdjęciową rodziny królewskiej. Podobnie jak dwa lata temu rodzina ubierała choinkę. Pełną galerię zdjęć znajdziecie TUTAJ

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

19 grudnia księżna Mette-Marit pojawiła się na świątecznej kolacji w Ratuszu.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

Księżniczka Martha Louise pojawiła się na premierze filmu "12th Man" we Fredrikstad.

Twitter

Twitter

Twitter


Jordania

Król Abdullah 17 grudnia przyjął na audiencji ministra Obrony Narodowej Kanady.

Twitter

Później wziął udział w spotkaniu z liderami religii chrześcijańskiej.

Twitter

Twitter

Dzień zakończył wizytą w biurze Expedia Group.

Twitter

18 grudnia z kolei był obecny na ćwiczeniach wojskowych zorganizowanych przez 40. Królewską Brygadę Pancerną Króla Husseina.

Twitter

19 grudnia król przybył do Watykanu na spotkanie z Papieżem Franciszkiem, a następnie do Paryża, gdzie spotkał się z Prezydentem Francji. Podczas obu spotkań omawiano ostatnie wydarzenia w Jerozolimie.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Pojawiła się także tegoroczna kartka z życzeniami noworocznymi. W tym roku zdjęcie użyte do kartki odbiega od tych, do których rodzina królewska przyzwyczaiła nas w poprzednich latach. Ma upamiętniać ukończenie Akademii Wojskowej w Sandhurst przez księcia Husseina.

Twitter


Rumunia

Organizacja Romfilatelia wydająca znaczki pocztowe poświęcone żołnierzom, dzięki którym osiągnięto "Wielką Rumunię" - jest to określenie Rumunii w okresie międzywojennym, w czasie którego państwo zajmowało największe w swojej historii terytorium - postanowiła po raz kolejny uhonorować króla Mihai'a wydając pamiątkową serię znaczków z podobizną ostatniego króla Rumunii. Król Mihai wielokrotnie pojawiał się na znaczkach pocztowych m.in.: w 1928, gdy po raz pierwszy został królem, następnie w latach 30. ubiegłego wieku jako następca tronu, i w 1940 ponownie jako król. Ponowna seria znaczków z królem została wydana także już po zniesieniu w Rumunii monarchii, w 2006 z okazji 140-lecia dynastii czy w 2015 (wówczas na znaczkach widniała podobizna króla i królowej Anne). Ostatnią serię znaczków wydano w październiku ubiegłego roku; wtedy też znaczki przedstawiały wielkie pasje króla.

romaniaregala.ro

W wiadomości opublikowanej 19 grudnia księżniczka Margareta podziękowała za słowa wsparcia, jakie otrzymała po śmierci swojego ojca. "Król Mihai był wspaniałym ojcem, wzorem moralności i filarem współczesnej historii kraju. [...] Dziękuję za moc Waszej miłości i za niezrównane przywiązanie, które pokazaliście naszej rodzinie w ostatnich dniach." - czytamy w oświadczeniu.

romaniaregala.ro

Poinformowano dzisiaj, że księżniczka Margareta z mężem oraz jej wszystkie siostry spędzą święta jak co roku w Pałacu Săvârșin. Rano 25 grudnia rodzina weźmie udział w nabożeństwie w pobliskiej cerkwi.


Szwecja

18 grudnia książę Daniel razem z Prins Daniels Fellowship odwiedził szkołę Hjalmar Lundbohmsskolan i Luleå University of Technology.

kungahuset.se

kungahuset.se

Dzisiaj wieczorem rodzina królewska pojawiła się na corocznym posiedzeniu Szwedzkiej Akademii Nauk.

Twitter

svenskdam.se

svenskdam.se

Twitter

Twitter

Twitter


Luksemburg / Austria / Parma

Dwór Wielkoksiążęcy 19 grudnia opublikował nowe zdjęcie rodziny wielkoksiążęcej wykonane w sierpniu z okazji ukończenia przez księcia Sebastiena Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurst.

Cour grand-ducale / Lola Velasco

Dzisiaj natomiast poinformowano, że rodzina ponownie się powiększyła! Arcyksiężna Gabriella, najmłodsza z pięciorga dzieci arcyksięcia Carla Christiana i arcyksiężnej Marie Astrid (najstarszej córki Wielkiego Księcia Jeana i Wielkiej Księżnej Josephine-Charlotte), 30 października po raz pierwszy została mamą. Ojcem dziewczynki jest jej narzeczony, książę Henrik Bourbon-Parmy, najmłodszy syn księcia Erika Bourbon-Parmy i hrabiny Lydii af Holstein-Ledreborg. Oboje są kuzynami drugiego stopnia (dziadek arcyksiężnej Wielki Książę Jean jest starszym bratem babci księcia Henrika ze strony matki, księżniczki Marie-Gabriele). Para nazwała córeczkę, urodzoną zaledwie kilka dni po ich zaręczynach 22 października, Victoria Antonia Marie-Astrid Lydia. Według magazynu Wort, 23-letnia arcyksiężna Gabriella razem z Victorią mieszka u swoich rodziców w Szwajcarii, a książę Henrik kończy studia prawnicze na Uniwersytecie w Kopenhadze.

Para z córeczką - wort.lu

wort.lu

wort.lu


Serbia

Księżna Katherine była obecna na noworocznym przedstawieniu dzieci inspirowanym bajką o Kopciuszku. Po występie księżna wręczyła małym artystom drobne prezenty.

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org


Wielka Brytania

W poniedziałek wieczorem księżniczki Beatrice i Eugenie oraz Sarah Ferguson zostały zauważone na kolacji w restauracji The Ivy.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

19 grudnia książę Harry został mianowany Kapitanem-Generałem Królewskiej Marynarki, przejmując tym samym tę rolę od dziadka, księcia Edynburga. Obaj panowie przyjęli w Pałacu Buckingham dowódców generalnych (nowego i ustępującego ze stanowiska) Królewskiej Marynarki.

Twitter

Opublikowano także nagranie z udziałem księcia Harry'ego z okazji 20. rocznicy podpisania Traktatu ottawskiego.Książę Walii 19 grudnia uczestniczył w nabożeństwie w St Barnabas Church za prześladowanych chrześcijan.

Twitter

Twitter

Twitter

Dzisiaj królowa Elżbieta i książę Edynburga wydali coroczny przedświąteczny obiad dla całej rodziny w Pałacu Buckingham. W tym roku po raz pierwszy pojawiła się na nim Meghan Markle. (Więcej zdjęć KLIK)

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk


Włochy

17 grudnia szczątki ostatniego krola Włoch Vittorio Emanuele'a III wróciły z Egiptu, gdzie zmarł w maju 1946, do Włoch, gdzie spoczęły w Sanctuary of Vicoforte w Vicoforte. W piątek w ubiegłym tygodniu do tego samego sanktuarium przewieziono z Montpellier także szczątki jego żony, królowej Eleny.

PPE Agency

PPE Agency

18 grudnia książę Vittorio Emanuele z żoną Marine i synem Emanuele'm Filiberto uczestniczył w nabożeństwie w intencji zmarłych rodziców w Vicoforte, na którym obecny był także książę Sergius z Jugosławii (kuzyn pierwszego stopnia Emanuele'a Filiberto oraz kuzyn trzeciego stopnia księcia Alexandra z Serbii).

PPE Agency

PPE Agency

PPE Agency


Królestwo Obojga Sycylii

Pojawiło się świąteczne zdjęcie

Twitter

10 komentarzy:

 1. Albert w świątecznej czapce jest świetny ☺☺☺
  Znaczki to piękny sposób na upamiętnienie króla Rumunii
  Podoba mi się też zdjecie z Norwegii jaka szkoda że nie odpowiadają na kartki świąteczne chciałabym je mieć
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślałam że Stephanie jest w ciąży

  OdpowiedzUsuń
 3. Albert w tej czapce mnie rozwalił totalnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się przez chwilę zastanawiałam czy to nie jakiś photoshop :D

   Usuń
  2. Albert jest po prostu nieprzewidywalnie boski.😉 I jaki ma dystans do siebie!

   Usuń
 4. Dzieci muszą go kochać- czapka Mikołaja,a do tego pasujący krawat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, na krawat to akurat w ogóle nie zwróciłam uwagi

   Usuń
 5. Przecież ostatnim królem Włoch był Humbert II, a Wiktor Emanuel III zmarł w grudniu 1947

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiktor Emanuel III, właśc. Wiktor Emanuel Ferdynad Maria January (wł. Vittorio Emanuele Ferdinando Maria Gennaro) (ur. 11 listopada 1869 w Neapolu, zm. 28 grudnia 1947 w Aleksandrii)[1] – król Włoch z dynastii sabaudzkiej od 29 lipca 1900 do 9 maja 1946, cesarz Etiopii w latach 1936–1941 (tytuł nieuznany przez większość państw na świecie), król Albanii w latach 1939–1943.

   Usuń
 6. Albert w czapce mikołaja wymiata :)Urocza sesja świąteczna w Norwegii.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.