niedziela, 6 grudnia 2020

Wirtualna audiencja, królowa Maxima w Nijmegen, nocna wizyta w Soho + więcej

Monako

Beatrice Borromeo pojawiła się na okładce pierwszego wydania magazynu L'Officiel Monaco.1 grudnia księżniczka Stephanie jako prezes stowarzyszenia Fight Aids Monaco udzieliła wywiadu z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.


Jako honorowa przewodnicząca Fédération Mondiale du Cirque księżniczka otrzymała wyjątkowy prezent - pierwszą srebrną monetę wybitą przez Royal Dutch Mint z okazji 250-lecia współczesnego cyrku.


Luksemburg

Księżna Stephanie odwiedziła pop-up store stowarzyszenia De Mains de Maîtres, którego jest patronką.

Szwecja

Dwór Królewski opublikował nowe zdjęcie księżnej Sofii z okazji jej 36. urodzin, autorstwa Victora Ericssona.


Księżniczka Madeleine zapaliła w swoim domu na Florydzie drugą świecę adwentową, życząc razem z rodziną szczęśliwej drugiej niedzieli Adwentu. Zdjęcie wykonał Christopher.


Wielka Brytania

4 grudnia królowa Elżbieta udzieliła pierwszej w swoim życiu wirtualnej audiencji z zamku Windsor nowym Ambasadorom Węgier, Gruzji i Timoru Wschodniego, którzy przekazali jej listy uwierzytelniające.
3 grudnia książę Walii i księżna Kornwalii odwiedzili dzielnicę Soho, aby okazać wsparcie nocnej gospodarce Londynu nadal dotkniętej obecnym kryzysem. W Soho Theatre zobaczyli próbę sztuki "Half Breed", spotkali się z pracownikami i wykonawcami, a następnie odwiedzili pobliski klub muzyczny 100 Club, od czterech pokoleń prowadzonym przez tę samą rodzinę, gdzie usłyszeli o wpływie pandemii na przemysł muzyczny. Podpisali się też na ścianie klubu, gdzie widnieją podpisy innych muzyków, którzy występowali w klubie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

3 grudnia hrabina Wessex odwiedziła Disability Initiative's Resource Centre z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty ImagesKsiężniczka Eugenie nagrała wiadomość z podziękowaniami dla Salvation Army z okazji ich świątecznego koncertu.Książę Cambridge jako patron organizacji Tusk wziął udział w wideo rozmowie z tegorocznymi laureatami nagród Tusk Conservation Awards. Książę "wręczył" nagrodę Prince William Lifetime Achievement Award w czasie wirtualnej ceremonii rozdania nagród 3 grudnia.

Pojawiło się także nowe/stare zdjęcie księcia.


2 grudnia książę Walii i księżna Kornwalii odwiedzili Galerię Narodową, która została otwarta po drugim lockdownie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Campaign for Wool, której patronem jest książę Walii, świętuje swoje 10-lecie. Z tej okazji na rynek trafi specjalna, limitowana edycja wełnianego szalika - pomysł księcia Walii. Szalik został zaprojektowany przez Amy Powney z luksusowej marki Mother of Pearl i wyprodukowany przez Johnstons of Elgin z wełny z czterech wiodących krajów hodujących owce dla wełny w ramach Campaign for Wool - Wielkiej Brytanii, Australii, RPA i Nowej Zelandii. Zyski z jego sprzedaży zostaną przekazane inicjatywie The Prince’s Foundation’s Future Textiles i umożliwią odbycie stażu w Johnstons of Elgin.
Jak poinformowano, królowa i książę Edynburga tegoroczne święta Bożego Narodzenia spędzą w Windsorze, a nie jak zwykle w Sandringham. Spekuluje się, że być może dołączą do nich hrabia i hrabina Wessex z dziećmi.
Książę Walii i księżna Kornwalii spędzą święta w Hihgrove House, choć być może odwiedzą królową i księcia Philipa w czasie świąt, oczywiście z zachowaniem obowiązujących przepisów.
Książę Yorku z byłą żoną, córkami i zięciami spędzą święta prawdopodobnie w Royal Lodge, a księżniczka Anne z mężem w swojej rezydencji Gatcombe Park, gdzie przypuszczalnie dołączą do nich dzieci i wnuki księżniczki. 
Kilka dni temu podano, że odszedł jeden z dwóch ostatnich psów królowej, Vulcan rasy dorgi (krzyżówka jamnika i corgi). Miał ponad 13 lat. Monarchini ma teraz już tylko jednego wiernego towarzysza, Candy, również rasy dorgi. Kilka lat temu zrezygnowała z powiększania swojej gromadki psów, obawiając się o ich losy gdyby jej zabrakło.


Dania

1 grudnia przypadał Światowy Dzień Walki z AIDS. Księżna Marie zazwyczaj brała tego dnia udział w obchodach, w tym roku jednak z uwagi na pandemię nie mogła wrócić do Danii. W związku z tym nagrała specjalną wiadomość skierowaną do organizacji AIDS Fondet, której jest patronką.

Książę Joachim natomiast jako patron Stowarzyszenia Diabetyków nagrał wiadomość z okazji 80-lecia organizacji.Księżniczka Benedikte odwiedziła Stowarzyszenie Hellebro, które pomaga bezdomnym i najbardziej potrzebującym młodym ludziom w wieku 18-29 lat. Stowarzyszenie prowadzi hostele i schronisko dla bezdomnych, a w centrum Hellebro oferuje im posiłki, pranie ubrań czy kąpiele, ale także porady w zakresie pracy, edukacji czy sytuacji mieszkaniowej.

Niderlandy

30 listopada królowa Maxima spotkała się wirtualnie z Premierem Włoch Giuseppe Conte, z którym rozmawiała o zbliżającym się Szczycie G20, który odbędzie się w przyszłym roku we Włoszech.
Później w ciągu dnia wzięła udział w inauguracji wirtualnego Week of Performance Pressure of MIND skierowanego do studentów.

1 grudnia królowa odwiedziła Teatr Miejski (Stadsschouwburg Nijmegen) i Salę Koncertową w Nijmegen.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


2 grudnia otworzyła National Year of Voluntary Deployment 2021 w czasie talk show. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie wolontariatu i wolontariuszy w Niderlandach.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Tego samego dnia jako członkini Holenderskiego Komitetu Przedsiębiorczości, królowa uczestniczyła w spotkaniu nlgroeit w Goudzie.Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


4 grudnia złożyła wizytę roboczą w Regionalnym Centrum Pracy w Amsterdamie.


Dzień Króla 27 kwietnia 2021 odbędzie się w Eindhoven na południu kraju, w prowincji Brabancja Północna. Jak zapewniono, miasto przygotowuje specjalny program, który umożliwi udział szerokiego grona publiczności, a jednocześnie będzie zgodny z obostrzeniami i wytycznymi mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
W tym roku Dzień Króla miał odbyć się w Maastricht, jednak z uwagi na pandemię zostały odwołane i po raz pierwszy w historii miały miejsce wirtualnie. Władze miasta wycofały się z organizowania obchodów w przyszłym roku i wyraziły nadzieję, że będą organizatorami imprezy w przyszłości, po ustaniu pandemii.


8 komentarzy:

 1. Święta bez brytyjskiej rodziny królewskiej w Sandringham - kolejna nowość, której wolałabym uniknąć. Niestety można się było tego spodziewać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sofia ze Szwecja powiększała biust czy to takie złudzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę nawet "złudzenia" większego biustu. Btw wiele zależy zarówno od ubrania, jak i samego biustonosza.

   Usuń
 3. Stephanie wygląda na o wiele bardziej odprężoną i zrelaksowaną niż kilka lat temu. Fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Księżniczka Adrienne robi się coraz ładniejsza

  OdpowiedzUsuń
 5. Zara jest w trzeciej ciąży!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe gdzie rodzina z Cambridge spędzi święta? Może u Middletonów?

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że kiedyś Sophie z Wielkiej Brytanii zostanie dostrzeżona jak jej imienniczka ze Szwecji.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.