piątek, 6 maja 2016

Wizyta Prezydenta Polski w Norwegii-informacje, Harry w Orlando, Mary na spotkaniu+więcej!

Szwecja

Pojawiło się zdjęcie z Forum w Kuala Lumpur, na które udała się para królewska. 

tumblr


tumblr

tumblr


Hiszpania/ Luksemburg

Król Felipe i Królowa Letizia uczestniczyli wczoraj w kolacji zorganizowanej z okazji powstania gazety "El Pais", a także brali udział w przyznawaniu Nagród Dziennikarskich, którą otrzymał m.in. Polak, pan Adam Michnik.

Twitter
Twitter

Twitter
Twitter
http://www.noblesseetroyautes.com/

http://www.noblesseetroyautes.com/
Król Felipe, a także Wielki Dziedziczny Książę Henri (głów innych państw nie widzę na tych zdjęciach) uczestniczyli w ceremonii Międzynarodowej Nagrody imienia Karola Wielkiego w Akwizgranie. Jest ona przyznawana za zasługi w jedności europejskiej oraz za obronę wartości europejskich. Nagrodę otrzymał papież Franciszek. (W tle widzę Donalda Tuska ;) a obecna była też Angela Merkel )
Stephanie i Guillaume kontynuują swoją podróż w Chinach. Dzisiaj odwiedzili Pekin

Holandia

Wczoraj Rodzina Królewska brała udział w obchodach Święta Wyzwolenia, które upamiętnia wyzwolenie Holandii spod okupacji niemieckiej 5 maja 1945 roku. 

Twitter

Twitter
Twitter

Wielka Brytania

Królowa Elżbieta odwiedziła dziś Berkhamsted School. Wizyta Królowej jest częścią obchodów z okazji 475 rocznicy istnienia.

Twitter

Twitter

Księżna Camilla wzięła udział w audycji w radiu BBC 2.

Twitter

Twitter

Twitter
W piątek Zara Tindall brała udział w Badminton Horse Trials w Gloucestershire. Mała Mia przybyła z tatą na zawody, żeby kibicować mamie ;)

http://us.hellomagazine.com/

http://us.hellomagazine.com/

Książę Harry przybył do Orlando na Florydzie, w związku z Invictus Games. W niedzielę będzie miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia. Harry zwiedził miejsca konkurencji i spotkał się z zawodnikami.

Twitter

Twitter

Twitter

Znalazłam filmik promujący Invictus Games, w którym wypowiada się premier Kanady, Justin Trudeau. Nie wiem, czy już widzieliście, ale to co zwróciło moją uwagę, to oczywiście: "Boom", czyli sztandarowe słowo Invictus Games ;DDania

Księżna Marie i Książę Joachim zaprezentowali swoje nowe portrety w Zamku Schackenborg. Towarzyszyły im dzieci: Książę Henrik i Księżniczka Athena.

http://www.therealmyroyals.com/

http://www.therealmyroyals.com/

http://www.therealmyroyals.com/

4 maja Księżna Mary brała udział w spotkaniu Mary Foundation w Pałacu Amalienborg. Księżna opowiadała o przyszłych planach fundacji i podziękowała prezydium za wsparcie pracy fundacji.


http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/


Norwegia

23 maja Prezydent Andrzej Duda z małżonką rozpoczną wizytę państwową w Norwegii. Będzie ona trwała dwa dni i ma na celu umocnienie więzi między Polską a Norwegią. Po przylocie do Oslo, para prezydencka zostanie uroczyście przyjęta przez parę Królewską w Palace Square, potem Król i Prezydent wezmą udział w seminarium dotyczącym współpracy na morzu, i sektorów energii. Wieczorem, w Pałacu Królewskim  odbędzie się uroczysta kolacja. Następnego dnia Pan Prezydent da wykład w Instytucie Noblowskim, a Pani Duda i Królowa Sonja odwiedzą Narodową Galerię i Zamek Oscarshall w Bygdøy. Nazajutrz Prezydent wraz z Królem spotkają się z siłami obronnymi w Reitan. Wizyta zakończy się 25 maja, Para Prezydencka i Królewska udadzą się do Narvik i będą uczestniczyć w ceremonii upamiętniającej poległych Polaków w Norwegii podczas II Wojny Światowej. 


Monako

Pierre Casiraghi przybył dziś do Klubu Jachtowego w Monako w związku z rozpoczęciem wyprawy żeglarskiej podróżnika Moke'a Horn'a. 

Twitter

Twitter

5 komentarzy:

 1. Mary pięknie wyglądała w tej czerwonej sukience. Portret Marie to jakaś masakra. Dzieciaczki są urocze. Mała Atena z wiekiem ładnieje :)
  Stylizacja Letizii również przypadła mi do gustu.
  Mała Mia jest urocza, no i ten język. Szkoda, że dwór nie wyda nigdy jej oficjalnych zdjęć :( Szczerze mówiąc chciałabym takowe oglądac!

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. To Franciszkowi wreczono te nagrode, a nie odwrotnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna notka, dzięki Tobie jestem ostatnio na bieżąco, bo brak mi czasu by zaglądać na TRF :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na ostatnim zdjęciu widać chyba Beatrice.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.