czwartek, 19 maja 2016

Rania i Abdullah w Belgii, Garden party w Pałacu Buckingham+więcej!

Belgia/Jordania

Król i Królowa Jordanii kontynuują swoją wizytę w Belgii. Rania i Matylda odwiedziły szkołę "Heiligie Familie", później odwiedziły muzeum malarstwa. Abdullah i Filip odwiedzili bazę lotniczą w Florennes. Natomiast wczoraj wieczorem Rania i Abdullah uczestniczyli w bankiecie powitalnym, który miał miejsce w Pałacu Laeken.

http://www.newmyroyals.com/ 


http://www.therealmyroyals.com/
http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/
http://www.noblesseetroyautes.com/
Twitter

Twitter

TwitterDania/Szwecja

Księżna Mary uczestniczyła w ostatnim dniu Women Deliver Conference.

tumblr

tumblr

Potwierdzono, że Hrabina Alexandra, była żona księcia Joachima, zrzekła się patronatu nad UNICEF'em, który sprawowała przez ostatnie piętnaście lat. Organizacja opublikowała oficjalne oświadczenie na swojej stronie internetowej, gdzie podziękowała Hrabinie za zaangażowanie, jakie włożyła w pracę. Alexandra podjęła taką decyzję, gdyż jak sama powiedziała: "czuje, że ma do spełnienia inną rolę w społeczeństwie". Informacja wywołała duże zaskoczenie, ale biorąc pod uwagę to, że w ostatnim czasie Hrabina miała całkiem negatywną opinię, to można uznać to za częściowo uzasadnione. Alexandra nie patronuje już też Muzeum Sztuki Nowoczesnej Arken. 


Księżna Marie i książę Joachim uczestniczyli w pogrzebie majora Tonder. 

http://www.therealmyroyals.com/

http://www.therealmyroyals.com/

Dziś Książę Henri brał udział w otwarciu nowych klas przedszkolnych w Szkole Księcia Henryka.

Twitter

Potwierdzono, że Księżna Mary i Książę Frederik wezmą udział w chrzcie Księcia Oscara ze Szwecji! Jak myślicie, Frederik będzie chrzestnym? ;)

Wczoraj Królowa Silvia wzięła udział w spotkaniu Drottingholmsteaterns Friends. Jest to organizacja non-profit powstała w 1935 roku.

http://www.kungahuset.se/

http://www.kungahuset.se/


Japonia

Ostatnio pojawiły się informacje, że od przyszłego roku liczba oficjalnych wyjść i spotkań Cesarza Akihito i Cesarzowej Michiko ma zostać zmniejszona, a zastępować ich będą Księżna Masako i Książę Naruhito. Pomimo tego, Para cesarska ma zajęty cały maj. 11 maja Cesarz przyznał Ordery w Pałacu, później wspólnie z żoną spotkał się z artystą Seiki'm Kuroda i obejrzeli jego wystawę. Kolejnego dnia brali udział w ceremonii z okazji 100 rocznicy ustanowienia Międzynarodowego Turnieju Tenisa Karuizawa. Wieczorem tego samego dnia wysłuchali koncertu Berlińskiej Filharmonii. We wtorek, w Sali Koncertowej w Opera City w Tokio słuchali występu argentyńskiej pianistki, grającej Beethovena. 

http://www.theroyalforums.com/

http://www.theroyalforums.com/

http://www.theroyalforums.com/

Rumunia

Strona z rumuńskimi wiadomościami doniosła, że Król Rumunii- Michael I znajduje się na liście 187.000 największych dłużników indywidualnych na rzecz państwa. Według raportu Król jest zadłużony nieco ponad 910.000 euro. Lista została opublikowana przez Narodową Agencję Administracji Podatkowej. Urząd prasowy Króla podał, że rozprawa w tej sprawie jest w toku.Norwegia

Dzisiaj książę Haakon otworzył konferencję "Ochrona kryzysu",  która dotyczy prawa azylowego. Spotkał się z sędziami i ekspertami w dziedzinie prawa azylowego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Sędziów do Spraw Uchodźców. 

http://www.kongehuset.no/

Dzisiaj Król Harald V, Królowa Sonja, Księżna Mette-Marit, Książę Haakon, Księżniczka Astrid, Książę Sverre Magnus i księżniczka Ingrid Alexandra uczestniczyli w otwarciu Parku Rzeźb imienia Księżniczki Ingrid Alexandry w Oslo.

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

Hiszpania

Królowa Letizia odwiedziła plan filmu "Królowa Hiszpanii" w Madrycie. Reżyserem jest Fernando Trueba, a w filmie występują m.in.: Penelope Cruz i Mandy Patinkin. Jest to druga część filmu "dziewczyna z moich snów". 

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

Holandia

Królowa Maxima spotkała się z członkami programu "Kansen krijgen, Kansen pakken" w Utrechcie. Projekt ma na celu pielęgnowanie dziedzictwa i tożsamości kulturowej należących do niego osób, które pochodzą z krajów azjatyckich i afrykańskich. 

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

Wielka Brytania

Książę Karol uczestniczył we wtorek w Garden party z okazji 40-lecia istnienia organizacji charytatywnej Karola- Prince Trust. Spotkanie miało miejsce w Pałacu Buckingham.

www.royal.uk

www.royal.uk

Hrabina Wessex wzięła udział w uroczystej kolacji z okazji 60 rocznicy istnienia The National Youth Theatre of Great Britain. 

Twitter

Dzisiaj w Pałacu Buckingham odbywa się Garden Party.

Twitter

Twitter


Gruzja/Portugalia

Książę Davit z Gruzji był gospodarzem kolacji urodzinowej zorganizowanej dla Don Duarte, Księcia Bragança i głowy Portugalskiej Rodziny Królewskiej. Kolacja odbyła się w Tbilisi 15 maja. Dzieci pary królewskiej nie były obecne.

http://www.royalhouseofgeorgia.ge/

Francja

W dokumencie, napisanym dla magazynu "Point de Vue" Książę Francji Henri, Hrabia Paryża i Głowa Domu Królewskiego Francji ogłosił, iż zamierza rozliczyć swój majątek w ścisłej zgodzie z francuską tradycją monarchiczną, ale pamiętając o chorobie swojego najstarszego syna, Księcia Franciszka Orleańskiego, Hrabiego Clermont. Hrabia Paryża zdecydował się powierzyć regencję swojemu drugiemu synowi, Jean'owi, który jest Księciem Vendome. Brat księcia Henri'ego, Książę Orleanu- Jacques i jego najstarszy syn Książę Charles-Louis będą dalej w sukcesji. Jean, zapytany o komentarz do sprawy, odpowiedział, że nie zmieniło to zbyt wiele, gdyż i tak był on opiekunem prawnym swojego starszego brata. Powiedział też, że jest oczywistym, iż Franciszek jako niepełnosprawny, nie będzie mógł być głową Domu Królewskiego Francji.


3 komentarze:

 1. podoba mi się ten portret Karola, który wykonano ze zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Krolowa Elizabeth uroczo wygladala na garden party ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym mieć selfie z Maximą ;) Ale tak swoją drogą to baaaaardzo duży kapelusz miała :P
  Ulka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.