wtorek, 10 maja 2016

Pierwsze zdjęcie Glorii Irene, Garden party w pałacu Buckingham, Felipe i Letizia w La Rinconada+więcej!

Wielka Brytania

Hrabina Sophie ogłosiła, że podejmie swoje "Diamentowe Wyzwanie" jako część 60 rocznicy Nagrody Księcia Edynburga. W wrześniu Sophie przejedzie rowerem 716 kilometrów z Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu do pałacu Buckingham w Londynie. 

TwitterTwitter

Twitter


W niedzielę rozpoczęły się Igrzyska Invictus Games w Orlando. Biorą w nich udział weterani wojenni, jest ich aż 500 i pochodzą z 14 różnych krajów. Pomysłodawcą igrzysk jest sam Książę Harry. 
Dziś Królowa Elżbieta II była gospodarzem przyjęcia dla przedstawicieli parlamentu, zorganizowanego z okazji 90 urodzin monarchini. 

Twitter

Twitter
Księżniczka Alexandra otworzyła Centrum Opieki niedaleko Salisbury.

Twitter

Książę Karol i Księżna Camilla wzięli udział w wydarzeniach upamiętniających Krzyż Wiktorii, Krzyż św. Jerzego i Brytyjski Czerwony Krzyż. 

Twitter

Twitter
Dzisiaj w Pałacu Buckingham odbyło się pierwsze w tym roku Garden Party! Jak widzimy na zdjęciach, wzięli w nim udział: Książę Filip, Królowa Elżbieta II, Książę i Księżna Gloucester, Książę Yorku, Hrabina Wessex, Księżniczka Alexandra

Twitter

Twitter
Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


Szwecja

Wczoraj na Zamku Królewskim odbyło się spotkanie informujące przed wizytą Prezydenta Chile w Szwecji. Wzięli w nim udział: Król Carl XVI Gustaw, Królowa Silvia, Książę Daniel i Księżniczka Victoria. 


Natomiast dziś Pani Prezydent Chile oficjalnie rozpoczęła swoją wizytę w Szwecji. 

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Hiszpania

Wczoraj Królowa Letizia przewodniczyła odchodom Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Półksiężyca w Hiszpanii. 

Dzisiaj Letizia i Felipe odwiedzili gminę La Rinconada w prowincji Sewilla.

http://www.therealmyroyals.com/

http://www.therealmyroyals.com/

http://www.therealmyroyals.com/Parma

Wczoraj na świat przyszła druga córka Księcia Jaime'a i Księżniczki Victórii! Dziewczynka otrzymała imiona Gloria Irene. 
Belgia

Dzisiaj Królowa Matylda i Księżniczka Eleonore wzięły udział w kolejnym dniu występów w ramach Konkursu Muzyki Klasycznej imienia Królowej Elżbiety.

Twitter
tumblr

tumblrJordania

Król Abdullah II, naczelny dowódca sił zbrojnych zainaugurował SOFEX 2016. SOFEX (The Special Operations Forces Exhibition&Conference) ma miejsce co dwa lata w Amman'ie. Patronat nad tym obejmuje Król Abdullah, przewodniczy temu Książę Feisal Bin Al Hussein i wsparcia udzielają też Siły Zbrojne Jordanii. 

Twitter

Twitter

Dania

Księżna Mary uczestniczyła w otwarciu IDAHO Forum 2016.


4 komentarze:

 1. Super, ze w UK prawie kazdy byl w cos zaangazowany.
  Letizia slicznie wygladala.
  To dobrze, ze belgijska para krolewska nie "ukrywa" dzieci i mozemy je czesto widywac ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. trzymam kciuki za Sophie, to nie lada wyczyn przejechać tyle km :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo jestem ciekawa jak długo już do tego się przygotowuje czy dopiero zaczęła? ;)

   Usuń
  2. Specjalnie to przygotowywać się nie trzeba. Trochę pojeździć na rowerze, żeby poznać swoje możliwości. Jedzie się etapami tak do ok 100 km na dzień. Trzeba przygotować rower ( przesmarować, zaopatrzyć się w zapasowe dętki do kół ).
   Ja tak dojechałem do Zamoscia i Malborka z Warszawy.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.