środa, 4 maja 2016

Love Story: Frederick Windsor i Sophie WinklemanFrederick Windsor jest synem Księcia Michała i Księżnej Marie z Kentu. Urodził się 6 kwietnia 1979 roku w Szpitalu św. Marii w Londynie. Przez najbliższych nazywany jest Freddie. Obecnie pracuje jako analityk finansowy. Niegdyś był stażystą w banku i pracował też jako model dla kampanii Burberry i dla brytyjskiego projektanta Tomasza Starzewskiego. Pracował dla magazynu "Tatler", ale jego reputacja została zszargana w 1999 roku, kiedy przyznał, że zażywał kokainy. W końcu ustatkował się. 


Przez dwa lata spotykał się z pewną dziewczyną- Sophie Winkleman, urodzoną 5 sierpnia 1980 roku w Londynie. Z wykształcenia aktorka.  Jej chyba najbardziej znaną rolą była Big Suze w "Peep Show".  


O czasie ich związku nie ma zbyt wiele informacji, bo Frederick Windsor jest daleko w kolejce do tronu i nie jest też najbardziej rozpoznawalnym członkiem rodziny królewskiej. Jego najbliżsi na związek Sophie i Freddie'go zareagowali dobrze i bardzo ciepło przyjęli jego dziewczynę. Sama Sophie o tym powiedziała i dodała:

" Spójrzmy prawdzie w oczy, wszystkie rodziny są skomplikowane Pochodzimy z innych światów jednak ja nie czuję się przez to onieśmielona, ponieważ miałam szczęście, aby uzyskać dobre wykształcenie, nawet pomimo tego, że nie miałam tylu nazwisk i zamków."


Zaręczyny Fredericka i Sophie ogłoszono 14 lutego 2009 roku. Pobrali się 12 września tego samego roku w Hampton Court Palace. Jeśli chodzi o rodzinę królewską, to na uroczystości pojawili się: Książę i Księżna z Kentu (rodzice pana młodego), Księżniczki Beatrice ,Eugenie i Alexandra, Książę i Księżna Kentu, a także wiele gwiazd  show biznesu. Elżbieta II przebywała w tym czasie w Balmoral.


Od lewej: Księżna z Kentu,  Frederick Windsor, Sophie Winkleman, Książę z Kentu, Gabriella Windsor

Para doczekała się dwóch córeczek: 15 sierpnia 2013 na świat przyszła Maud Elizabeth Daphne Marina, 16 stycznia 2016 Sophie urodziła drugą córkę: Isabellę Alexandre May.

Maud


Isabella
16 komentarzy:

 1. Swietny post. Dlugo na niego czekalam:) sophie jest bardzo piekna:) o ile kojarze to zagrala w ktorejs czesci opowiesci z narni:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Sophie zagrała w części "Lew, Czarownica i Stara Szafa" jako Susan :)

   Usuń
  2. Kim byla susan?

   Usuń
  3. To było drugie najstarsze dziecko z czwórki, która znalazła się w Narnii- Zuzanna. Sophie grała już dorosłą Susan

   Usuń
  4. Gała dorosłą Zuzannę.

   Usuń
 2. Hej! Chyba wkradł się mały błąd bo powinno być księżnej Michael z Kentu a jest Marie. Czy mogłabyś poprawić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księżna Michael z Kentu, ale urodzona jako Marie Christine Anna Agnes Hedwig, po prostu napisałam to

   Usuń
  2. Księżna Michael z Kentu to po polsku dosłownie księżna Michałowa z Kentu. Księżna ma na imię Marie nie Michael. Również dobrze można pisać księżna Michael i księżna Marie.

   Usuń
  3. Księżna Michałowa kojarzy się z Michałową z ''Rancza'' :)

   Usuń
 3. Hampton Court Palace jest rezydencją Królowej? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 1528 roku pałac jest własnością królów, ale nie należy do rezydencji Królowej. Obecnie głównie większość osób przybywa tam na zwiedzanie.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Tomasz Starzewski jest Brytyjskim projektantem, ale z pochodzenia to Polak, jest synem polskich emigrantów. Pan Starzewski ubierał też Księżną Dianę ;)

   Usuń
 5. Urocza para i historia miłosna. Świetnie czytało się tą notkę.:)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.