środa, 4 maja 2016

Love Story: Frederick Windsor i Sophie WinklemanFrederick Windsor jest synem Księcia Michała i Księżnej Marie z Kentu. Urodził się 6 kwietnia 1979 roku w Szpitalu św. Marii w Londynie. Przez najbliższych nazywany jest Freddie. Obecnie pracuje jako analityk finansowy. Niegdyś był stażystą w banku i pracował też jako model dla kampanii Burberry i dla brytyjskiego projektanta Tomasza Starzewskiego. Pracował dla magazynu "Tatler", ale jego reputacja została zszargana w 1999 roku, kiedy przyznał, że zażywał kokainy. W końcu ustatkował się. 


Przez dwa lata spotykał się z pewną dziewczyną- Sophie Winkleman, urodzoną 5 sierpnia 1980 roku w Londynie. Z wykształcenia aktorka.  Jej chyba najbardziej znaną rolą była Big Suze w "Peep Show".  


O czasie ich związku nie ma zbyt wiele informacji, bo Frederick Windsor jest daleko w kolejce do tronu i nie jest też najbardziej rozpoznawalnym członkiem rodziny królewskiej. Jego najbliżsi na związek Sophie i Freddie'go zareagowali dobrze i bardzo ciepło przyjęli jego dziewczynę. Sama Sophie o tym powiedziała i dodała:

" Spójrzmy prawdzie w oczy, wszystkie rodziny są skomplikowane Pochodzimy z innych światów jednak ja nie czuję się przez to onieśmielona, ponieważ miałam szczęście, aby uzyskać dobre wykształcenie, nawet pomimo tego, że nie miałam tylu nazwisk i zamków."


Zaręczyny Fredericka i Sophie ogłoszono 14 lutego 2009 roku. Pobrali się 12 września tego samego roku w Hampton Court Palace. Jeśli chodzi o rodzinę królewską, to na uroczystości pojawili się: Książę i Księżna z Kentu (rodzice pana młodego), Księżniczki Beatrice ,Eugenie i Alexandra, Książę i Księżna Kentu, a także wiele gwiazd  show biznesu. Elżbieta II przebywała w tym czasie w Balmoral.


Od lewej: Księżna z Kentu,  Frederick Windsor, Sophie Winkleman, Książę z Kentu, Gabriella Windsor

Para doczekała się dwóch córeczek: 15 sierpnia 2013 na świat przyszła Maud Elizabeth Daphne Marina, 16 stycznia 2016 Sophie urodziła drugą córkę: Isabellę Alexandre May.

Maud


Isabella
10 komentarzy:

 1. Swietny post. Dlugo na niego czekalam:) sophie jest bardzo piekna:) o ile kojarze to zagrala w ktorejs czesci opowiesci z narni:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej! Chyba wkradł się mały błąd bo powinno być księżnej Michael z Kentu a jest Marie. Czy mogłabyś poprawić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księżna Michael z Kentu to po polsku dosłownie księżna Michałowa z Kentu. Księżna ma na imię Marie nie Michael. Również dobrze można pisać księżna Michael i księżna Marie.

   Usuń
  2. Księżna Michałowa kojarzy się z Michałową z ''Rancza'' :)

   Usuń
 3. Hampton Court Palace jest rezydencją Królowej? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Urocza para i historia miłosna. Świetnie czytało się tą notkę.:)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.