czwartek, 26 maja 2016

Marie-Chantal, Pavlos i Maria Olympia na premierze, bajka z królową Elżbietą i George'm, spotkanie księcia Alberta+więcej!

Grecja

22 maja księżna Marie-Chantal, książę Pavlos i księżniczka Maria Olympia uczestniczyli w premierze "La Traviata" w Teatro Dell'Opera w Rzymie. 

http://royalwatcher.tumblr.com/


Instagram

Instagram

Belgia/Holandia

Dzisiaj królowa Matylda uczestniczyła w otwarciu wystawy En Plein Air w Muzeum La Boverie.


Twitter

Twitter

Król Filip odebrał listy uwierzytelniające od ambasadorów: Bośni i Hercegowiny, Turkmenistanu, Bhutanu, Timor-Leste i Argentyny.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


Wczoraj wieczorem odbył się ostatni koncert Konkursu Pianistycznego imienia królowej Elżbiety w Belgii. Tym razem mogliśmy na nim zobaczyć, oprócz królowej Matyldy, królową Maxime. 

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/
Wczoraj król Willem Alexander wygłosił przemówienie w Parlamencie Europejskim w związku z prezydencją Holandii w Radzie UE. 


Dzisiaj król Willem Alexander, królowa Maxima i księżniczka Beatrix byli obecni na rozdaniu nagród Appeltjes van Oranje, w Pałacu Noordeinde w Hadze. 

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

Księżna Laurentien udzieliła wywiadu, który można przeczytać w magazynie "Vorsten". 
Szwecja/ Dania/NorwegiaDwór Królewski Szwecji opublikował listę rodziców chrzestnych księcia Oscara! Zostaną nimi:

Książę Frederik 
Księżna Mette-Marit
Księżniczka Madeleine
Oscar Magnuson
Hans Astrom

Tak więc pierwszych trzech chrzestnych obstawiałam wcześniej, Maddie była dla mnie pewniakiem. Jutro mały książę zostanie ochrzczony, mam dzień wolny, więc będę wszystko obserwować ;D I do tego kolejna wspaniała wiadomość: dwór potwierdził obecność księżniczki Leonore i księcia Nicolasa! 


Opublikowano też herb i monogram Księcia Oscara. 
Dzisiaj król Carl XVI Gustaw udzielił audiencji Jego Świątobliwości Ignacemu Józefowi III Younan, który jest Patriarchą syryjskiego Kościoła.

http://www.kungahuset.se/


Dzisiaj książę Frederik obchodzi 48 urodziny!

Dzisiaj Mette-Marit wzięła udział w otwarciu obchodów 200-lecia Festiwalu Biblii w Katedrze w Oslo. 

http://www.kongehuset.no/


Monako

Książę Albert II spotkał się z kierowcą Formuły 1 i trzykrotnym zwycięzcą Grand Prix Monako- Nico Roseberg'iem.

Facebook

Facebook

Facebook

Facebook

Książę Albert i Louis Ducuret (pierwszy z prawej), syn księżniczki Stephanie, wzięli udział w charytatywnym meczu z kierowcami Formuły 1 w związku z Grand Prix Monako. Mecz odbył się na Stadionie Ludwika II w Monako.

http://www.noblesseetroyautes.com/
Księżna Charlene zostanie matką chrzestną statku Seven Seas Explorer. Najbardziej luksusowy statek, jaki kiedykolwiek zbudowano rozpocznie służbę w królewskim stylu, bo z samą księżną Charlene, która zgodziła się zostać matką chrzestną statku na ceremonii 13 lipca tego roku. Do księżnej dołączy znany na całym świecie Andrea Bocelli, który ma zaplanowany na tę okazję 40-minutowy występ.
Luksemburg

24 maja Stephanie i Guillaume uczestniczyli w uroczystej kolacji z okazji współpracy ekonomicznej i biznesowej między USA a Luksemburgiem.
Jordania

Wczoraj król Abdullah II, królowa Rania, książę Al Hussein, księżniczka Salma i książę Hashem uczestniczyli w ceremonii upamiętniającej 70 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Król Abdullah w swoim przemówieniu podkreślał, że krajowi udało się odzyskać stabilizację, podczas gdy sąsiednie państwa upadają. To właśnie 25 maja 1946 roku Królestwo Transjordanii uniezależniło się od wpływów brytyjskich. 

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/

http://www.newmyroyals.com/
Królestwo Obojga Sycylii

Opublikowano nowe zdjęcia, na których widzimy księżną Camille z córkami.
Hiszpania

Infantka Elena uczestniczyła w "Dia de la Caridad" w Madrycie.

Twitter

TwitterWielka Brytania

Wczoraj książę Filip otworzył nowy zbiornik retencyjny w Grafham Water. Wzniósł też nową flagę reprezentującą to miejsce i zaprojektowaną przez lokalnego ucznia, Louis'a de Pina. 

Twitter
Ostatnio księżniczka Eugenie i jej siostra, księżniczka Beatrice wraz ze swoim chłopakiem Dave'm Clarke spędzili czas na rock'owym dress party w londyńskim klubie. 

http://www.dailymail.co.uk/

http://www.dailymail.co.uk/

http://www.dailymail.co.uk/

Królowa Elżbieta II wzięła udział w obchodach 300-lecia Królewskiej Artylerii w Somerset. Królowa wygłosiła przemowę, w której pochwaliła wszystkich za pracę i wysiłek, jaki wkładali w swoją pracę w ciągu dziesięcioleci. Podziękowała zwłaszcza tym, którzy brali udział w kampanii w Iraku i Afganistanie.

Twitter

Twitter

Twitter

Królowa Elżbieta i książę George pojawili się w specjalnej urodzinowej historyjce z okazji 90 urodzin monarchini. Oprócz Elżbiety i George'a widzimy... Kubusia Puchatka i Prosiaczka. Królowa jest ukazana podczas walkabout na zewnątrz Pałacu Buckingham, gdzie odbiera urodzinowy wiersz od Kubusia Puchatka, na kolejnym obrazku książę George ma w rączce czerwony balon, a obok niego idzie prosiaczek, na następnym Krzyś, Kłapouchy, Prosiaczek i Kubuś idą The Mall, aby wręczyć monarchini prezent a na ostatnim, czekają na Elżbietę obok Pałacu Buckingham.

TwitterJaponia

24 maja cesarzowa Michiko i cesarz Akihito spotkali się z Premierem Kanady, Justinem Trudeau i jego żoną, Sophie. 


imperialfamilyjapan.wordpress.com

imperialfamilyjapan.wordpress.com

imperialfamilyjapan.wordpress.com

imperialfamilyjapan.wordpress.com

5 komentarzy:

 1. Chciałbym mieć taką bajkę:)
  Para z Grecji z córką to tylko widzę na operach i przyjęciach.I jak tu się dziwić,że Grecy nie chcą monarchii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Maxima na rozdaniu Appeltjes van Oranje miała bardzo ładną sukienkę. Na pewno ładniejszą niż na koncercie pianistycznym z Mathilde.
  Stephanie powinna częściej nosić suknie o takim fasonie bo świetnie w niej wygląda. Kolor też twarzowy.

  Rania - piękna suknia.
  Dziwi mnie trochę nieobecność Królowej Noor, bo tylko matka Królu - Muna się pojawiła.

  OdpowiedzUsuń
 3. To nowe zdjęcie Charlene jest o niebo lepsze od tych ostatnich.
  Stylizacja Ranii byłaby ładna, gdyby nie to dziwne "coś" na spónicy. Co to ma być? Trudno nawet określić kształt, mnie przypomina odrobinę meduzę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałam wrażenie jakby to zaraz miało się odpiać i przekręcić na drugą stronę

   Usuń
 4. Olympia przesadza z dlugoscia swoich strojow. Rozumiem, ze jest mloda i ma swietna figure, ale pozycja zobowiazuje... Mette wygladala calkiem niezle. Rania przepieknie. Slodko widziec ja razem z mezem i dziecmi. Corki pary z krolestwa Obojga Sycylii sa juz takie duze ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.