piątek, 13 maja 2016

Stylizacje "księżniczek" podczas ogłoszenia zaręczyn

Szwecja
*
Królowa Silvia

Silvia Sommerlath i Król Carl XVI Gustaw pobrali się 19 czerwca 1976.
Księżniczka Victoria 

24 lutego 2009 roku zaręczyny Księżniczki Victorii i Daniela Westlinga zostały oficjalnie ogłoszone podczas konferencji prasowej w Pałacu Królewskim w Sztokholmie. O godzinie 17.00 w Apartamencie Królowej Sybilli w Pałacu pojawiła się para z radosną nowiną, którą w końcu mogli ogłosić światu. Nie była to tradycyjna konferencja lecz szansa na wykonanie zdjęć i możliwość na zadanie kilku pytań. Ślub odbył się 19 czerwca 2010 roku w Katedrze w Sztokholmie.Księżniczka Madeleine

Zaręczyny między Księżniczką Madeleine a Christopher'em O'Neil ogłoszono 25 października 2012 roku. Ślub odbył się Królewskiej Kaplicy w Sztokholmie. Zaręczyny nie zostały ogłoszone podczas "typowej" konferencji, tylko w krótkim filmiku:
Księżna Sofia

27 czerwca 2014 roku zwołano niespodziewaną konferencję prasową, na której ogłoszono, że Sofia Hellqvist i książę Carl Philip są zaręczeni. Ślub odbył się 13 czerwca 2015 roku w Kaplicy Królewskiej w Sztokholmie.


Wielka Brytania
*

Królowa Elżbieta II

9 lipca 1947 Dwór Królewski oficjalnie ogłosił zaręczyny między Księżniczką Elżbietą a Porucznikiem  Filipem Mountbatten'em. Cała sytuacja wywołała spore kontrowersje, Elżbieta poślubiła Filipa 20 listopada 1947 roku.Księżna Diana

Zaręczyny między Dianą Spencer a Księciem Karolem ogłoszono 24 lutego 1981 roku o godzinie 11.00. W wywiadzie w Pałacu Buckingham Książę wypowiedział słynne słowa, których na pewno żałował i które były mu wypominane przez kolejne lata. W odpowiedzi na pytanie "Czy jesteście w sobie zakochani", odpowiedział "Cokolwiek to znaczy". Ślub miał miejsce 29 lipca 1981 w Katedrze św. Pawła w Londynie.Księżna Kate

Oficjalne ogłoszenie zaręczyn między Kate Middleton a Księciem Williamem miało miejsce 16 listopada 2010 roku. Kate otrzymała pierścionek zaręczynowy, który kiedyś należał do matki Williama- Diany. Ślub Williama i Kate odbył się 29 kwietnia 2011 roku w Westminster Abbey.


Hrabina Sophie

Zaręczyny między Sophie Rhys-Jones a Księciem Edwardem (wtedy księciem) ogłoszono podczas zwołanej przez niego konferencji prasowej 6 stycznia 1999 roku. Ślub odbył się 19 czerwca 1999 roku w Kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor.


Sarah Ferguson

Zaręczyny Sarah Ferguson i Księcia Andrzeja ogłoszono oficjalnie 17 marca 1986. Para pobrała się 23 lipca tego samego roku w Westminster Abbey. 30 maja 1996 roku Sarah i Andrzej rozwiedli się.


Księżniczka Anna

Oficjalne zaręczyny Księżniczki Anny i Mark'a Phillips'a ogłoszono 29 maja 1973 roku. 14 listopada w Westminster Abbey wzięli ślub. W 1992 roku podjęli decyzję o rozwodzie.Dania
*
Królowa Małgorzata II

10 czerwca 1967 Księżniczka Małgorzata poślubiła francuskiego dyplomatę Henri'ego de Laborde de Monpezat.Księżna Mary

Oficjalne zaręczyny Mary Donaldson i Księcia Frederika ogłoszono 8 października 2003 roku. 14 maja 2004 pobrali się.


Księżna Marie

3 października 2007 roku na oficjalnej stronie Pałacu Amalienborg znalazło się oświadczenia mówiące o zaręczynach Księcia Joachima z Marie Cavallier, z pochodzenia Francuzką. Para wzięła ślub 24 maja 2008 roku.


Hiszpania
*
Królowa Sofia

Ślub między Księżniczką Grecką Sofią a Księciem Juanem Carlosem miał miejsce 14 maja 1962 roku w Atenach, w ojczyźnie panny młodej.Królowa Letizia

1 listopada Pałac Zarzuela ogłosił zaręczyny między Letizią Ortiz a Księciem Asturii (wtedy) Filipem. Pobrali się 22 maja 2004 roku w Katedrze Santa Maria de la Almudena w Madrycie.


Monako
*
Księżna Charlene

22 czerwca 2010 roku oficjalnie zostały ogłoszone zaręczyny między księciem Albertem II a C
Charlene Wittstock. Ceremonia ślubu cywilnego odbyła się 1 lipca 2011, a kościelnego- 2 lipca tego samego roku.


Holandia
*
Królowa Maxima

Maxima Zorreguieta i Książę  Willem-Alexander ogłosili swoje zaręczyny 30 marca 2001 roku, a pobrali się 2 lutego 2002.


Norwegia
*
Księżna Mette-Marit

Zaręczyny między Mette-Marit a Księciem Haakonem ogłoszono 1 grudnia 2000 roku, a ślub odbył się 27 sierpnia 2001.


Księżniczka Martha Louise

Zaręczyny między Księżniczką Marthą Louise a norweskim pisarzem Arim Behn'em ogłoszono w grudniu 2001 roku, natomiast ślub pary odbył się 24 maja 2002.


Belgia
*
Królowa Matylda

Matylda  i Filip pobrali się 4 grudnia 1999 roku w Brukseli.


Wielkie Księstwo Luksemburga
*
Księżna Stephanie

Zaręczyny ogłoszono 26 kwietnia 2012, a 19 października tego samego roku Stephanie i  Książę Guillaume wzięli ślub.


Księżna Claire

13 grudnia 2012 dwór poinformował o zaręczynach między Księciem Felix'em, a Claire Lademacher. Para pobrała się 17 września 2013 roku.


Grecja
*
Księżna Marie-Chantal

Zaręczyny między Marie-Chantal i Księciem Greckim Pavlosem ogłoszono 1995 roku, ślub odbył się 22 maja tego samego roku w Katedrze św. Zofii w Londynie.


Księżna Tatiana

Tatiana Blatnik i Książę Nikolaos ogłosili swoje zaręczyny 28 grudnia 2009 roku. Ślub odbył się 25 sierpnia 2010 w Grecji.


*
Która stylizacja "zaręczynowa" podoba Was się najbardziej? :)

12 komentarzy:

 1. Najbardziej podobaja mi sie sukienka Charlene i komplet Letizii ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Księżnej Kate-idealnie pasowała do pierścionka,była elegancka,ale też dziewczęca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do tej pory uważałam, że księżna Kate miała najładniejsza sukienkę. Ale teraz uważam, że Księżna Sofia ze Szwecji ma najładniejszą. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Księżna Charlene przepięknie wyglądała.

  OdpowiedzUsuń
 5. tekst rewelacja.mogłabym go czyta bez końca.Asiu jesteś rewelacyjna gratuluje pomysłow

  OdpowiedzUsuń
 6. Sofia i Carl Philip wzięli ślub w Kaplicy na Zamku Królewskim a nie w Kościele Slottskyrkan :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To to samo :) Slottskyrkan to po szwedzku Kaplica Królewska :)

   Usuń
 7. a mi najbardziej podoba się strój królowej Silvii, księżniczki Madeleine i królowej Elżbiety :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej podobają mi się stylizacje Madeleine, Sofii, Kate i Charlene (pięknie jej w tym kolorze). Stylizacja Mary też całkiem ładna, ale nie podobają mi się jej buty

  OdpowiedzUsuń
 9. Super notka, mi najbardziej podoba się strój Charlene oraz Madeleine. Sukienka Victorii też nie jest zła- jedyne co mi się w niej nie podoba to świecąca tkanina.

  OdpowiedzUsuń
 10. Najpiękniejszy pierścionek - Mary.
  Najpiękniejsza stylizacja - Madeleine.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.