niedziela, 28 grudnia 2014

Love story: Nikolaos i Tatiana
Książę Nikolaos urodził się 1 października 1969r. w Rzymie, niedługo po tym jak jego rodzina została zmuszona do opuszczenia Grecji. Jest trzecim dzieckiem Króla Konstantinosa II i Królowej Anne-Marie.
W 1981r. po raz pierwszy przyjechał do rodzinnej Grecji na pogrzeb swojej babci, Królowej Federici.
Później wychowywał się w Wielkiej Brytanii, ale mimo to, rodzice nie pozwolili jemu oraz jego starszemu rodzeństwu, Alexii i Pavlosowi, zapomnieć o ich dziedzictwie. Nikolaos nauczył się greckiego. Mówi również płynnie po angielsku oraz hiszpańsku (jego ciotką jest była Królowa Hiszpanii, Sofía).
Nikolaos podjął wyższe wykształcenie na Uniwersytecie Browna, gdzie studiował stosunki międzynarodowe oraz w Sandhurst Military College, gdzie uczyli się również jego dalecy kuzyni, William i Harry.
Wysoki, przystojny brunet z angielsko-greckim akcentem uchodził za jedną z najlepszych partii na świecie.


Tatiana Ellinka Blatnik przyszła na świat 28 sierpnia 1980r. w Wenezueli. Jej ojciec był Słoweńcem, a matka Niemką. Tatiana przez ojca wywodzi się z rodziny rosyjskich żydów, z kolei przez matkę jest potomkinią Wielkiego Elektora Hesji, Wilhelma II. Tatiana wraz z bratem wychowywała się w Szwajcarii. Jej ojciec, Ladislav Vladimir Blatnik, zmarł gdy miała 6 lat. 
W 2003r. ukończyła Uniwersytet Georgetown na kierunku socjologia. Później została "event plannerką" projektantki Diane von Fürstenberg (byłej teściowej Alexandry Miller).


Wysoka i piękna blondynka poznała swojego przyszłego męża w klubie w Gstaad. Nikolaos, który tam akurat przebywał, poznał swojego kolegę z dzieciństwa, Borisa Blatnika (brata Tatiany). Książę nie rozpoznał jednak jego siostry, gdyż kiedy ostatnio ją widział, była małym dzieckiem. Był przekonany, że towarzyszka Borisa to jego dziewczyna.
W pewniej chwili spytał go: "Jak wyrwałeś tą najpiękniejszą dziewczynę w klubie?". Na co Boris odpowiedział: "Stary, to moja siostra".

Tatiana miała wtedy 20 lat i studiowała na Georgetown. Była zatem 11 lat młodsza od greckiego księcia. Jednak on zasypywał ją kwiatami, telefonami i ciągle nalegał na spotkanie. Mieszkał wtedy w Londynie. Dopiero 2 lata później zostali parą.
"Jest dosyć tradycjonalny, dlatego tak długo o mnie zabiegał. Związanie się z nim zajęło mi dłużej niż rok, ale od 2003r. do naszego ślubu, nie spędziliśmy osobno więcej niż 10 dni", mówiła później Tatiana dla hiszpańskiego "Vanity Fair".
Nikolaos był oczarowany swoją nową miłością. Lubiła żartować, gotować, wspinać się, a przez przyjaciół jest opisywana jako "zabawna, skromna i zupełnie nieobeznana". Podobno pewnego dnia usiadła na kolacji koło Księcia Andrew i nie miała pojęcia kim on jest!


Po wieloletnim związku, biuro Króla Konstantinosa II ogłosiło w końcu zaręczyny pary 28 grudnia 2009r. Książę był zdeterminowany, by wziąć ślub w Grecji. Z kolei Tatiana marzyła o zimowym ślubie rodem z "Doktora Żywago", z saniami zaprzęgniętymi w konie. Ale, że Nikolaos jest typowym, upartym Grekiem, postawił na swoim.


Ich ślub odbył się 25 sierpnia 2010r. na Spetses. Był to pierwszy królewski ślub w Grecji od ślubu rodziców Nikolaosa, zatem nie dziwi fakt, że było to wydarzenie medialne. Wśród gości znalazło się wielu członków monarchii, jak np. Duńska Rodzina Królewska (bez Księcia Frederika), Hiszpańska Rodzina Królewska, Księżniczka Victoria i Książę Daniel (którzy właśnie wrócili ze swojego miesiąca miodowego), Książę Carl Philip, Księżniczka Madeleine, Lady Gabriella Windsor, Książę Haakon, Król Willem-Alexander i Królowa Máxima. 
Ku zaskoczeniu mediów, na ślubie nie pojawiła się Diane von Fürstenberg, która miała podobno zaprojektować suknię Tatiany. Ostatecznie jej koronkową kreację wykonał Angelo Sanchez.
 

Pomimo otrzymanego po ślubie tytułu "Jej Królewskiej Wysokości", Tatiana stwierdziła "Nie czuję się jak księżna. Czuję się jak osoba, która poślubiła księcia z tytułem. Cóż, właściwie to tak- on jest moim księciem, ale nic poza tym".  

***


Wczoraj, na Facebooku Soufiane El Bahri z Turcji, pojawiło się zdjęcie z Królem Mohammedem i Księżną Salmą. Para Królewska miała na sobie zwyczajne ubrania. Prawdopodobnie nie chcieli zostać rozpoznani, jednak jak widać nie do końca im się to udało :) Zdjęcie zostało zrobione na targowisku w Stambule.

***
Oto drobny harmonogram postów do końca roku:

29.12.- Royal kids- część 3
30.12.- Love story: Alois i Sophie
31.12.- Podsumowanie roku 2014 (to na razie tytuł roboczy, możliwe, że go zmienię)

9 komentarzy:

 1. Dziś mają rocznicę ogłoszenia zaręczyn! :) Dzięki za harmonogram. Strasznie się cieszę z postu o Aloisie i Sophie. Tatiana prześlicznie wyglądała na ślubie. Mam pytanie czemu Friderik nie był na ślubie u Pavlosa też go chyba nie było a to przecież bliska rodzina. .Lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojechał wtedy na jakąś olimpiadę, czy coś w tym stylu. Ale na ślubie Pavlosa był :)

   Usuń
  2. Frederik był wtedy w Japonii czy Korei i musiał tam być, bo było to zaplanowane jeszcze przed podaniem daty ślub. Na ślubie była Mary - wtedy w ciąży z bliźniakami i skupiała na sobie wzrok wszystkich ;) - razem z teściami, był Joachim i Marie. Haakon chyba też wtedy był sam :)

   Usuń
 2. Nie wiedziałam, że tak długo zabiegał o Tatianę. Romantyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mam pytanie
  czy Claire, księżna luksemburga ma obywatelstwo niemieckie czy przyjęła luksemburskie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiała się zrzec niemieckiego i przyjąć luksemburskie :)

   Usuń
 4. fantastyczny i ciekawy materiał.super

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo romantycznr a to ze tak długo o nią zabiegał bardzo dobrze o nim świadczy

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że video ze ślubu Nikolaosa i Tatiany nie zostało upublicznione (podejrzewam, że musi takowe istnieć) tak jak ze ślubu Pavlosa i Marie-Chantal :(

  Ileana

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.