środa, 24 grudnia 2014

Royal kids- część 2


Franne Voigt / Kongehuset

Książę Christian, a właściwie Christian Valdemar Henri John, urodził się 15 października 2005r. w Kopenhadze jako najstarsze dziecko i syn Księcia Frederika i Księżnej Mary.
Jego chrzest odbył się 21 stycznia 2006r. w Pałacu Christiansborg. Jego rodzice chrzestni to: Księżniczka Victoria, Książę Haakon, Księżna Mette-Marit, Książę Pavlos, Książę Joachim, Jane Stephens, Hamish Campbell i Jeppe Handwerk.
Zajmuje drugie miejsce w sukcesji do tronu Danii. W przyszłości będzie panował jako Christian XI.


Franne Voigt / Kongehuset

Isabella (pełne imię: Isabella Henrietta Ingrid Margrethe) przyszła na świat 21 kwietnia 2007r. w Kopenhadze. Jest drugim dzieckiem i najstarszą córką Księcia Frederika i Księżnej Mary.
Ochrzczono ją 1 lipca 2007r. w kaplicy Pałacu Fredensborg, a jej rodzicami chrzestnymi zostali: Królowa Mathilde, Księżniczka Alexia z Grecji, Dr Nadine Johnston, Dr Christian Buchwald, Peter Heering i Marie Louise Skeel.
Zajmuje trzecie miejsce "w kolejce" do tronu Danii.

H.K.H. Kronprinsessen / Kongehuset

Książę Vincent Frederik Minik Alexander urodził się 8 stycznia 2011r. w Kopenhadze. Jest trzecim dzieckiem i najmłodszym synem Księcia Frederika i Księżnej Mary.
14 kwietnia 2011r. w Kościele Holmen odbył się jego chrzest. Rodzicami chrzestnymi zostali: Król Felipe VI, Książę Gustav Sayn-Wittgenstein-Berleburg, John Stuart Donaldson, Hrabia Michael Ahlefeldt-Laurvig-Bille, Baronowa Helle Reedtz-Thott i Caroline Heering.
Jest na czwartym miejscu w sukcesji do tronu.

Jens Rosenfeld / Kongehuset

Księżniczka Josephine (pełne imię: Josephine Sophia Ivalo Mathilda) urodziła się 8 stycznia 2011r. w Kopenhadze jako najmłodsze dziecko i córka Księcia Frederika i Księżnej Mary.
Ochrzczono ją 14 kwietnia w Pałacu Holmen. Jej rodzice chrzestni to: Księżna Marie, Książę Carlos, Patricia Bailey, Hrabia Bendt Wedell, Birgitte Handwerk i Josephine Rechner.
Zajmuje piątą pozycję w sukcesji.

Steen Brogaard / Kongehuset

Książę Felix przyszedł na świat 22 lipca 2002r. w Kopenhadze jako najmłodsze wspólne dziecko Księcia Joachima i Alexandry Manley. Jego pełne imię to: Felix Henrik Valdemar Christian.
Został ochrzczony 4 października w Kościele Møgeltønder, a jego rodzicami chrzestnymi zostali: Hrabia Christian Ahlefeldt-Laurvig, Oscar Davidsen Siesby, Damian Sibley, Martina Bent i Annick Boel.
Jest ósmy na liście sukcesji.

H.K.H. Prinsesse Marie / Kongehuset

Henrik, a właściwie Henrik Carl Joachim Alain, przyszedł na świat 4 maja 2009r. w Kopenhadze. Jest najstarszym wspólnym dzieckiem Księcia Joachima i Księżnej Marie.
Jego chrzest odbył się 26 lipca 2009r. w Kościele Møgeltønder. Rodzicami chrzestnymi Henrika zostali: Księżna Mary, Charles Cavallier, Benjamin Grandet, Britt Davidsen Siesbye i Christian Scherfig.
Zajmuje dziewiąte miejsce w sukcesji.

Keld Navntoft / Kongehuset

Athena, a właściwie Athena Marguerite Françoise Marie, urodziła się 24 stycznia 2012r. w Kopenhadze jako najmłodsze wspólne dziecko i jedyna córka Księcia Joachima i Księżnej Marie.
20 maja 2012r. w Kościele Møgeltønder odbył się jej chrzest, a rodzicami chrzestnymi zostali: Gregory Grandet, Edouard Cavallier, Carina Axelsson, Julie Mirabaud, Diego de Lavandeyra i Henriete Steenstrup.
Jest na dziesiątym miejscu "w kolejce" do tronu Danii.Embed from Getty Images

Książę Gabriel urodził się 20 sierpnia 2003r. w Anderlechcie jako drugie dziecko i najstarszy syn Króla Philippe'a i Królowej Mathilde. Jego pełne imię to: Gabriel Baudouin Charles Marie.
Ochrzczono go 25 października (w dniu drugich urodzin jego starszej siostry, Élisabeth). Jego rodzicami chrzestnymi są Hrabia Charles-Henri d'Udekem d'Acoz i Baronessa Maria Christina von Freyberg.
Obecnie zajmuje drugie miejsce "w kolejce" do tronu Belgii.


Książę Emmanuel Léopold Guillaume François Marie przyszedł na świat 4 października 2005r. w Anderlechcie. Jest trzecim dzieckiem i najmłodszym synem Króla Philippe'a i Królowej Mathilde.
Ochrzczono go 10 grudnia 2005r. w kaplicy Zamku Ciergnon w belgijskich Ardenach. Rodzice chrzestni Emmanuela to Dziedziczny Wielki Książę Guillaume i Hrabianka Élisabeth d'Udekem d'Acoz.
Zajmuje trzecią pozycję w sukcesji.

newmyroyals.com

Eléonore (pełne imię: Eléonore Fabiola Victoria Anne Marie) przyszła na świat 16 kwietnia 2008r. w Anderlechcie. Jest najmłodszym dzieckiem i córką Króla Philippe'a i Królowej Mathilde.
Została ochrzczona w kaplicy zamku Ciergnon w Houyet 14 czerwca. Jej rodzicami chrzestnymi zostali: Księżniczka Victoria, Księżna Claire z Belgii i Hrabia Sébastien von Westphalen zu Fürstenberg.
Zajmuje czwarte miejsce w sukcesji do belgijskiego tronu.

pinterest

Księżniczka Laetitia Maria, a właściwie Laetitia Maria Nora Anna Joachim Zita, przyszła na świat 23 kwietnia 2003r. w Brukseli jako najmłodsze dziecko i trzecia córka Księżniczki Astrid i Księcia Lorenza.
Jej rodzicami chrzestnymi są Książę Joachim z Belgii i Księżniczka Nora.
Zajmuje dziesiąte miejsce "w kolejce" do tronu.

belgaimage.be

Księżniczka Louise Sophie Mary urodziła się 6 lutego 2004r. w Woluwe-Saint-Lambert jako najstarsze dziecko i jedyna córka Księcia Laurenta i Księżnej Claire.
Jej rodzicami chrzestnymi są: Księżna Margaretha, Baronessa Marie-Claude Solvay i prawdopodobnie, Szach Reza Pahlavi.
Obecnie jest dwunasta na liście sukcesji.

Embed from Getty Images

Książę Nicolas, a właściwie Nicolas Casimir Marie, przyszedł na świat 13 grudnia 2005r. w Woluwe-Saint-Lambert. Jest średnim dzieckiem i najstarszym synem Księcia Laurenta i Księżnej Claire, bratem bliźniakiem Księcia Aymerica.
Zajmuje trzynaste miejsce w sukcesji do tronu Belgii.

belgaimage.be

Aymeric (pełne imię: Aymeric Auguste Marie) przyszedł na świat 13 grudnia 2005r. w Woluwe-Saint-Lambert jako najmłodsze dziecko i syn Księcia Laurenta i Claire Coombs. Brat bliźniak księcia Nicolasa.
Jest na czternastym miejscu w sukcesji.elpais.com

Alexandre Éric Stéphane Coste przyszedł na świat 24 sierpnia 2003r. w Paryżu jako jedyne wspólne dziecko Księcia Alberta II i Nicole Coste.
Nie zajmuje miejsca w sukcesji do tronu Monako.

newmyroyals.com

Gabriella, Hrabina Carladès, urodziła się 10 grudnia 2014r. w Monte Carlo jako najstarsze wspólne dziecko Księcia Alberta II i Księżnej Charlene. Jej pełne imię to: Gabriella Thérèse Marie.
Jej chrzest odbył się 10 maja 2015r. w Katedrze w Monako. Rodzicami chrzestnymi zostali Gareth Wittstock i Nerine Pienaar.
Od momentu swoich narodzin do narodzin swojego brata bliźniaka (łącznie 2 minuty) była Następczynią Tronu Monako. Obecnie zajmuje drugie miejsce w sukcesji.

newmyroyals.com

Jacques Honoré Rainier, Dziedziczny Książę Monako, przyszedł na świat 10 grudnia 2014r. w Monte Carlo. Jest najmłodszym wspólnym dzieckiem Księcia Alberta II i Księżnej Charlene.
Został ochrzczony 10 maja 2015r. w Katedrze w Monako, rodzicami chrzestnymi zostali Christopher Le Vine Jr. i Diane de Polignac Nigra.
Od dnia swoich narodzin jest Następcą Tronu Monako. W przyszłości będzie panował jako Jacques II.

pinterest

Sacha Casiraghi, a właściwie Alexandre Andrea Stefano Casiraghi przyszedł na świat 21 marca 2013r. w Londynie jako najstarsze dziecko i pierwszy syn Andrei Casiraghi i Tatiany Santo Domingo.
31 stycznia 2013r. (dzień przed ślubem kościelnym swoich rodziców) został ochrzczony w Gstaad. Jego rodzice chrzestni to Księżniczka Alexandra z Monako i Alexandre Dellal.
Obecnie zajmuje piąte miejsce "w kolejce" do tronu.

Embed from Getty Images

India Casiraghi urodziła się 12 kwietnia 2015r. w Londynie. Jest najmłodszym dzieckiem i jedyną córką Andrei Casiraghi i Tatiany Santo Domingo.
Jej chrzest odbył się pomiędzy 25 lipca a 1 sierpnia w Kaplicy Miłosierdzia w Monako.
Jest siódma "w kolejce" do tronu.

pinterest

Maximilian Rainier Casiraghi urodził się 19 kwietnia 2018 w Londynie. Jego rodzicami są Andrea Casiraghi i Tatiana Santo Domingo. Zajmuje ósme miejsce w sukcesji.

Embed from Getty Images

Raphaël Elmaleh przyszedł na świat 17 grudnia 2013r. w Monte Carlo jako jedyne wspólne dziecko Charlotte Casiraghi i Gada Elmaleh.
Ochrzczono go 22 czerwca 2014r. kaplicy Pałacu Książęcego. Rodzicami chrzestnymi zostali Książę Albert II i Księżna Charlene.
Nie zajmuje miejsca w sukcesji.

pinterest

Balthazar Rassam urodził się 23 października 2018 w Monako jako jedyne dziecko Charlotte Casiraghi i Dimitri'ego Rassama. Jego chrzest odbył się 31 maja 2019, dzień przed ślubem cywilnym rodziców. Obecnie jest dwunasty w linii sukcesji.

pinterest

Stefano Casiraghi (pełne imię: Stefano Ercole Carlo) urodził się 28 lutego 2017 w Monako. Jest najstarszym dzieckiem Pierre'a Casiraghi i Beatrice Borromeo.
Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w sukcesji.

bunte.de

Francesco Carlo Albert Casiraghi przyszedł na świat 21 maja 2018 w Monako jako drugie dziecko i młodszy syn Pierre'a Casiraghi i Beatrice Borromeo. Jego chrzest odbył się prawdopodobnie 31 maja 2019. Jest dziesiąty "w kolejce" do monakijskiego tronu.royalcentral.co.uk

Księżniczka Amalia Gabriela Maria Teresa urodziła się 15 czerwca 2014r. w Luksemburgu jako najstarsze dziecko i córka Księcia Félixa i Księżnej Claire.
Została ochrzczona 12 lipca 2014r. w Kaplicy Saint-Ferréol w Lorgues. Jej rodzicami chrzestnymi zostali Księżniczka Alexandra z Luksemburga i Felix Lademacher.
Obecnie zajmuje trzecie miejsce na liście sukcesji do tronu Luksemburga.

pinterest

Książę Liam Henri Hartmut przyszedł na świat 28 listopada 2016 w Genewie. Jest drugim dzieckiem i jedynym synem Księcia Félixa i Księżnej Claire. Jego chrzest miał miejsce 22 kwietnia 2017 w Watykanie, a na rodziców chrzestnych wybrano Księcia Sébastiena i Annę-Marię Pamin.
Jest czwarty "w kolejce" do tronu Luksemburga.


Książę Gabriel, a właściwie Gabriel Michael Louis Ronny, urodził się 12 marca 2006r. w Genewie jako najstarsze dziecko i syn Księcia Louisa i Tessy Antony.
Jego chrzest odbył się w Kościele Gilsdorf, a rodzicami chrzestnymi zostali Księżniczka Alexandra i Ronny Antony.
Nie zajmuje miejsca w sukcesji do luksemburskiego tronu.


Noah (pełne imię: Noah Etienne Guillaume Gabriel Matthias Xavier) przyszedł na świat 21 września 2007r. w Luksemburgu. Jest najmłodszym synem i dzieckiem Księcia Louisa i Tessy Antony.
Został ochrzczony w Kościele Gilsdorf. Jego rodzicami chrzestnymi są Dziedziczny Wielki Książę Guillaume i Patty Antony.
Podobnie jak brat, nie zajmuje miejsca w sukcesji.royalty.fandom.com

Książę Odysseas-Kimon urodził się 17 września 2004r. w Londynie jako czwarte dziecko i trzeci syn Księcia Pavlosa i Marie-Chantal Miller.
Jego chrzest odbył się 18 czerwca 2005r. w Klasztorze św. Jana Chrzciciela w Atenach. Jego rodzicami chrzestnymi zostali: Książę Philippos, Nassos Thanopolous, Arki Busson, Chris Thomsen, Księżna Mette-Marit, Księżniczka Olga i Księżniczka Alexandra Sayn-Wittgenstein.
Obecnie zajmuje czwartą pozycję w sukcesji do tronu Grecji.

Tumblr

Książę Aristides-Stavros przyszedł na świat 29 czerwca 2008r. w Los Angeles. Jest najmłodszym dzieckiem i synem Księcia Pavlosa i Marie-Chantal Miller.
Ochrzczono go 6 sierpnia 2009r. w Klasztorze Aghii Anargyri w Argolidzie, a rodzicami chrzestnymi zostali: Infantka Cristina, Książę Kyril, Hrabina Debbie von Bismarck, Don Francesco Moncada di Principi di Paterno, Spyros Niarchos, Stavros Livanos i Aristide Faggionato.
Zajmuje piąte miejsce w sukcesji do greckiego tronu.

6 komentarzy:

 1. wszystkie dzieci są słodkie ale mnie najbardziej urzekła mała Josephine córka Mary.

  OdpowiedzUsuń
 2. mam pytanko . Jakiego wyznania jest belgijska rodzina królewska ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wikipedia podaje, że dominującą religią jest katolicyzm :)

   Usuń
  2. Tak, monarchia wyznaje katolicyzm (stąd wszystkie dzieci Philippe'a i Mathilde mają imiona na cześć Maryji) ;)

   Usuń
 3. Autorce i wszystkim czytelnikom bloga życzę wszystkiego dobrego na te święta i samych ciekawych wydarzeń w rodzinach królewskich w Nowym roku.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.