środa, 10 grudnia 2014

Royal kids- część 1


Dzisiaj post o tych, którzy stanowią przyszłość monarchii :)***


HRH The Duchess of Cambridge / Kensington Palace Twitter

Książę George z Cambridge, a właściwie George Alexander Louis, urodził się 22 lipca 2013r. w Londynie jako najstarsze dziecko i jedyny syn Księcia Williama i Księżnej Kate.
Został ochrzczony 23 października 2013r. w Kaplicy Królewskiej w Pałacu św. Jakuba, a jego rodzicami chrzestnymi zostali: Oliver Baker, Emilia Jardine-Paterson, Hrabia Hugh Grosvenor, Jamie Lowther-Pinkerton, Julia Samuel, William van Cutsem i Zara Tindall.
Obecnie zajmuje 3 miejsce w sukcesji do tronu Wielkiej Brytanii. W przyszłości będzie panował jako George VII.


HRH The Duchess of Cambridge / bbc.co.uk

Księżniczka Charlotte z Cambridge (pełne imię: Charlotte Elizabeth Diana) przyszła na świat 2 maja 2015r. w Londynie jako drugie dziecko i jedyna córka Księcia i Księżnej Cambridge.
Jej chrzest odbył się 5 lipca 2015r. w Kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham, w Norfolk. Rodzicami chrzestnymi zostali: Wielmożna Laura Fellowes, Adam Middleton, Thomas van Straubenzee, James Meade, i Sophie Carter.
Obecnie zajmuje czwarte miejsce "w kolejce" do brytyjskiego tronu.

HRH The Duchess of Cambridge / vanityfair.com

Książę Louis z Cambridge (Louis Arthur Charles) urodził się 23 kwietnia 2018 w Londynie jako najmłodsze dziecko i drugi syn Księcia i Księżnej Cambridge. Został ochrzczony 9 lipca 2018 w Kaplicy Królewskiej w Pałacu św. Jakuba, a jego rodzicami chrzestnymi zostali: Lady Laura Meade, Nicholas van Cutsem, Hannah Gillingham Carter, Guy Pelly, Lusy Middleton i Harry Aubrey-Fletcher. Obecnie jest piąty "w kolejce" do brytyjskiego tronu.

Chris Allerton / hellomagazine.com

Archie Harrison Mountbatten-Windsor przyszedł na świat 6 maja 2019 w Londynie jako pierwsze dziecko księcia Harry'ego i księżnej Meghan. Jego chrzest odbył się 6 lipca 2019 w prywatnej kaplicy na Zamku Windsor. Nazwiska rodziców chrzestnych, zgodnie z ich życzeniem i życzeniem pary książęcej, nie zostały upublicznione. Obecnie znajduje się na 7. miejscu w linii sukcesji.

dailymail.co.uk

James, Wicehrabia Severn, przyszedł na świat 17 grudnia 2007r. w Frimley, w hrabstwie Surrey, jako najmłodsze dziecko i jedyny syn Hrabiego Edwarda i Sophie Rhys-Jones. Jego pełne imię to: James Alexander Philip Theo.
Został ochrzczony 19 kwietnia 2008r. w prywatnej kaplicy Zamku Windsor. Jego rodzice chrzestni to: Denise Poulton, Jeanye Irwin, Baron Alastair Bruce, Duncan Bullivant i Tom Hill.
Zajmuje dwunaste miejsce w sukcesji.

hellomagazine.com

Lady Louise (pełne imię: Louise Alice Elizabeth Mary) urodziła się 8 listopada 2003r. w Frimley. Jest najstarszym dzieckiem i jedyną córką Hrabiego Edwarda i Sophie Rhys-Jones.
Ochrzczono ją 24 kwietnia 2004r. w prywatnej kaplicy Zamku Windsor, a jej rodzicami chrzestnymi zostali: Lady Alexandra Etherington, Lady Sarah Chatto, Lord Ivar Mountbatten, Rupert Elliott i Francesca Schwarzenbach.
Jest trzynasta na liście sukcesji do brytyjskiego tronu.

pinterest

Savannah Anne Kathleen Phillips przyszła na świat 29 grudnia 2010r. w Gloucester jako najstarsze dziecko i córka Petera Phillipsa i Autumn Kelly.
Jej chrzest odbył się 23 kwietnia 2011r. w Kościele Krzyża Świętego w Avening. Jej rodzicami chrzestnymi zostali prawdopodobnie Zara Tindall i Christopher Kelly.
Zajmuje szesnaste miejsce w sukcesji do tronu Wielkiej Brytanii.

pinterest

Isla Elizabeth Phillips urodziła się 29 marca 2012r. w Gloucester. Jest najmłodszym dzieckiem i córką Petera Phillipsa i Autumn Kelly.
Ochrzczono ją w Kościele św. Mikołaja w Gloucestershire.
Zajmuje siedemnaste miejsce w sukcesji.

hellomagazine.com

Mia Grace Tindall urodziła się 17 stycznia 2014r. w Gloucester jako starsza z dwóch córek Zary Phillips i Mike'a Tindalla.
Ochrzczono ją 30 listopada 2014r. w Kościele św. Mikołaja w Gloucestershire. Jej ojcem chrzestnym został prawdopodobnie Książę William.
Zajmuje 19. miejsce w sukcesji.

people.com

Lena Elizabeth przyszła na świat 18 czerwca 2018 w Stroud jako druga córka Zary i Mike'a Tindall. Jej chrzest odbył się 16 marca 2019 w hrabstwie Gloucestershire, a jej ojcem chrzestnym został przypuszczalnie Książę Harry. Obecnie znajduje się na 20. miejscu w linii sukcesji.pinterest.com

Leonor (pełne imię: Leonor de Todos los Santos), Księżna Asturii, przyszła na świat 31 października 2005r. w Madrycie. Jest najstarszym dzieckiem i córką Króla Felipe VI i Letizii Ortiz-Rocasolano.
Ochrzczono ją w Pałacu Zarzuela 14 stycznia 2006r. Jej rodzicami chrzestnymi zostali Król Juan Carlos i Królowa Sofía.
Od 19 czerwca 2014r. jest Następczynią Tronu Hiszpanii. W przyszłości będzie panować jako Leonor I.

hola.com

Infantka Sofía, a właściwie Sofía de Todos los Santos, urodziła się 29 kwietnia 2007r. w Madrycie jako najmłodsze dziecko i córka Króla Felipe VI i Letizii Ortiz-Rocasolano.
Została ochrzczona 15 lipca w ogrodach Pałacu Zarzuela. Jej rodzice chrzestni to Paloma Rocasolano i Książę Konstantin-Assen.
Obecnie zajmuje drugie miejsce w sukcesji do tronu Hiszpanii.

pinterest

Don Miguel de Todos los Santos przyszedł na świat 30 kwietnia 2002r. w Barcelonie jako trzecie dziecko i najmłodszy syn Infantki Cristiny i Iñakiego Urdangarína.
23 czerwca ochrzczono go w Pałacu Zarzuela, a jego rodzicami chrzestnymi zostali Król Felipe VI i Lucía Urdangarin.
Zajmuje dziewiąte miejsce "w kolejce" do tronu.

newmyroyals.com

Irene, a właściwie Irene de Todos los Santos, przyszła na świat 5 czerwca 2005r. w Barcelonie. Jest najmłodszym dzieckiem i jedyną córką Infantki Cristiny i Iñakiego Urdangarína.
14 lipca została ochrzczona w Pałacu Zarzuela. Jej rodzice chrzestni to Księżna Rosario i Pedro López-Quesada y Fernández-Urrutia.
Jest na dziesiątym miejscu w sukcesji do tronu Hiszpanii.people.com

Amalia, Księżna Oranii, przyszła na świat 7 grudnia 2003r. w Hadze jako najstarsze dziecko i córka Króla Willema-Alexandra i Máximy Zorreguiety. Jej pełne imię to: Catharina-Amalia Beatrix Carmen Victoria.
Została ochrzczona 12 czerwca 2004r. w de Grote of St. Jacobskerk w Hadze. Jej rodzicami chrzestnymi zostali: Książę Constantijn, Księżniczka Victoria, Herman Tjeenk-Willink, Samantha Deane, Martín Zorreguieta i Marc ter Haar.
Od 30 kwietnia 2013r. jest Następczynią Tronu Holandii. W przyszłości będzie panować jako Catharina-Amalia I, Catharina I lub Amalia I.

newmyroyals.com

Księżniczka Alexia, a właściwie Alexia Juliana Marcela Laurentien, urodziła się 26 czerwca 2005r. w Hadze. Jest średnim dzieckiem i córką Króla Willema-Alexandra i Máximy Zorreguiety.
19 listopada 2005r. została ochrzczona w Wassenaar, a jej rodzicami chrzestnymi zostali: Książę Johan Friso, Juan Zorreguieta, Królowa Mathilde, Jonkvrouwe Alexandra Jankovich de Jeszenice i Jonkheer Frans Ferdinand de Beaufort.
Zajmuje drugie miejsce w sukcesji.

pinterest

Ariane Wilhelmina Máxima Inés urodziła się 17 kwietnia 2007r. w Hadze jako najmłodsze dziecko i córka Króla Willema-Alexandra i Máximy Zorreguiety.
Ochrzczono ją 20 października 2007r. w Hadze. Jej rodzice chrzestni to: Valeria Delger, Inés Zorreguieta, Dziedziczny Wielki Książę Guillaume, Tijo Baron Collot d’Escury i Anton Friling.
Jest na trzecim miejscu "w kolejce" do tronu Holandii.

pinterest

Hrabina Luana (pełne imię: Emma Luana Ninette Sophie) urodziła się 26 marca 2005r. w Londynie jako najstarsze dziecko i córka Księcia Friso i Mabel Wisse-Smit.
18 grudnia została ochrzczona w Pałacu Huis ten Bosch w Hadze. Jej rodzicami chrzestnymi zostali: Książę Constantijn, Eveline Wisse-Smit, Baronessa Sophie von der Recke i Emma Bonino.
Nie zajmuje miejsca w sukcesji do holenderskiego tronu.

belgaimage.be

Zaria, a właściwie Joanna Zaria Nicoline Milou, urodziła się 18 czerwca 2006r. w Londynie. Jest najmłodszym dzieckiem i córką Księcia Friso i Mabel Wisse-Smit.
Ochrzczono ją 3 lutego 2007r. w Pałacu Huis ten Bosch w Hadze. Jej rodzice chrzestni to: Król Willem-Alexander, Książę Jaime Burbon-Parmeński, Nicoline Wisse-Smit, Rubén Ameling i María Luz Luano.
Podobnie jak siostra, nie zajmuje miejsca w sukcesji do tronu.

koningspaar.tumblr.com

Hrabina Eloise, a właściwie Eloise Beatrix Sophie Laurence, przyszła na świat 8 czerwca 2002r. w Hadze jako najstarsze dziecko i córka Księcia Constantijna i Laurentien Brinkhorst.
Ochrzczono ją w kaplicy Pałacu Het Loo w Apeldoorn 15 grudnia 2002r. Jej rodzicami chrzestnymi są: Książę Johan Friso, Księżniczka Caroline Burbon-Parmeńska, Książę Haakon i Sophie van de Wow.
Zajmuje piąte miejsce "w kolejce" do tronu Holandii.

belgaimage.be

Hrabia Clausimir urodził się 21 marca 2004r. w Hadze (dzień przed śmiercią swojej prababci, Królowej Juliany). Jest średnim dzieckiem i jedynym synem Księcia Constantijna i Laurentien Brinkhorst. Jego pełne imię to: Claus-Casimir Bernhard Marius Max.
Został ochrzczony w Pałacu Het Loo w Apeldoorn 10 października, a jego rodzicami chrzestnymi zostali: Król Willem-Alexander, Książę Maurits van Vollenhoven, Ed P. Spanjaard i Hrabina Tatiana Razumovsky von Wigstein.
Jest obecnie szósty na liście sukcesji do tronu Holandii.

belgaimage.be

Leonore (pełne imię: Leonore Marie Irene Enrica) urodziła się 3 czerwca 2006r. w Hadze. Jest najmłodszym dzieckiem i córką Księcia Constantijna i Księżnej Laurentien.
Jej chrzest odbył się w Pałacu Het Loo w Apeldoorn 8 października, a rodzicami chrzestnymi zostali: Królowa Máxima, Marius Brinkhorst, Juliana Guillermo i Hrabia Jean-Charles Ullens de Shooten Whettnall.
Zajmuje siódmą pozycję w sukcesji.thelocal.se

Estelle, Księżna Östergötland, urodziła się 23 lutego 2012r. w Solnej jako najstarsze dziecko Księżniczki Victorii i Daniela Westlinga. Jej pełne imię to: Estelle Silvia Ewa Mary.
Została ochrzczona 22 maja w kaplicy Zamku Królewskiego w Sztokholmie. Jej rodzicami chrzestnymi zostali: Książę Carl Philip, Księżna Mary, Książę Haakon, Król Willem-Alexander i Anna Westling-Söderström.
Zajmuje drugie miejsce w sukcesji do tronu Szwecji. W przyszłości będzie panować jako Estelle I.

Linda Broström / Kungahuset

Oscar Carl Olof, Książę Skanii, przyszedł na świat 2 marca 2016r. w Solnej. Jest najmłodszym dzieckiem i jedynym synem Księżniczki Victorii i Daniela Westlinga. Jego chrzest odbył się 27 maja 2016 w Kaplicy na Zamku Królewskim, a na jego rodziców chrzestnych wybrano: Księżniczkę Madeleine, Księcia Frederika, Księżną Mette-Marit, Oscara Magnusona i Hansa Åströma.
Zajmuje trzecie miejsce w sukcesji.

Josefine Persson/Kungl. Hovstaterna

Książę Alexander Erik Hubertus Bertil urodził się 19 kwietnia 2016 w Danderyd jako starszy syn Księcia Carla Philipa i Księżnej Sofii. Otrzymał tytuł Księcia Södermanland. Został ochrzczony 9 września 2016 w Kaplicy Pałacu Drottningholm. Wśród jego rodziców chrzestnych znaleźli się: Księżniczka Victoria, Lina Frejd, Victor Magnuson, Jan-Åke Hansson i Cajse Larsson.
Zajmuje piątą pozycję "w kolejce" do szwedzkiego tronu.

pinterest

Gabriel, Książę Dalarna (pełne imię: Gabriel Carl Walther), przyszedł na świat 31 sierpnia 2017 w Danderyd. Jest drugim synem Księcia Carla Philipa i Księżnej Sofii. Jego chrzest odbył się 1 grudnia 2017 w Kaplicy Pałacu Drottningholm, a rodzicami chrzestnymi zostali: Księżniczka Madeleine, Sara Hellqvist, Oscar Kylberg, Carolina Phil i Thomas de Toledo Sommerlath.
Jest szósty "w kolejce" do szwedzkiego tronu.

HRH Princess Madeleine / townandcountrymag.com

Leonore, Księżna Gotlandii, urodziła się 20 lutego 2014r. w Nowym Jorku jako najstarsze dziecko i pierwsza córka Księżniczki Madeleine i Chrisa O'Neill'a. Jej pełne imię to: Leonore Lilian Maria.
Jej chrzest odbył się 8 czerwca 2014r. (w pierwszą rocznicę ślubu jej rodziców) w Pałacu Drottningholm. Jej rodzice chrzestni to: Księżniczka Victoria, Louise Gottlieb, Patrick Sommerlath, Tatjana d'Abo, Hrabia Ernst Abensperg und Traun i Alice Bamford.
Zajmuje 8. miejsce "w kolejce" do tronu Szwecji. 

HRH Princess Madeleine / newmyroyals.com

Nicolas, Książę Ångermanland (pełne imię: Nicolas Paul Gustaf), przyszedł na świat 15 czerwca 2015r. w Danderyd jako drugie dziecko i jedyny syn Księżniczki Madeleine i Chrisa O'Neill'a.
Jego chrzest odbył się 11 października 2015r. w Pałacu Drottningholm, a rodzicami chrzestnymi zostali: Książę Carl Philip, Natascha Abensperg und Traun, Henry d'Abo, Gustaf Magnuson, Katarina von Horn i Marco Wajselfisz.
Zajmuje 9. miejsce w sukcesji.

HRH Princess Madeleine

Adrienne Josephine Alice, Księżna Blekinge, przyszła na świat 9 marca 2018 w Danderyd. Jej rodzicami są Księżniczka Madeleine i Chris O'Neill. Została ochrzczona 8 czerwca 2018 w 5. rocznicę ślubu rodziców, a wśród rodziców chrzestnych znaleźli się: Anouska d'Abo, Coralie Charriol Paul, Nader Panahpour, Gustav Thott, Charlotte Kreuger Cederlund oraz Natalie Werner.
Obecnie jest na 10. miejscu "w kolejce" do szwedzkiego tronu.Julia Naglestad, the Royal Court

Ingrid, a właściwie Ingrid Alexandra, urodziła się 21 stycznia 2004r. w Oslo. Jest najstarszym wspólnym dzieckiem i jedyną córką Księcia Haakona i Mette-Marit Tjessem-Høiby.
Ochrzczono ją 27 kwietnia w Pałacu w Oslo. Jej rodzicami chrzestnymi są: Król Harald V, Książę Frederik, Księżniczka Victoria, Król Felipe VI, Księżniczka Märtha Louise i Marit Tjessem.
Zajmuje drugie miejsce w sukcesji do tronu Norwegii. W przyszłości będzie panować jako Ingrid I.

hellomagazine.com

Książę Sverre (pełne imię: Sverre Magnus) urodził się 3 grudnia 2005r. w Oslo jako najmłodsze wspólne dziecko Księcia Haakona i Mette-Marit Tjessem-Høiby.
Został ochrzczony 4 marca 2006r. w kaplicy Pałacu Królewskiego w Oslo. Jego rodzicami chrzestnymi zostali: Królowa Sonja, Królowa Máxima, Książę Pavlos, Księżna Rosario, Espen Høiby, Bjørn Steinsland i Marianne Gjellestad.
Jest na trzecim miejscu w sukcesji.

pinterest

Maud Angelica Behn urodziła się 29 kwietnia 2003r. w Oslo jako najstarsze dziecko i córka Księżniczki Märthy i Ariego Behna.
Została ochrzczona 2 lipca 2003r. (w setną rocznicę urodzin swojego pradziadka, Króla Olafa V) w Pałacu Królewskim w Oslo. Jej rodzicami chrzestnymi zostali: Król Harald V, Książę Haakon, Księżniczka Alexandra Sayn-Wittgenstein-Berleburg, Anja Sabrina Bjørshol, Marianne Ulrichsen, Kåre Conradi i Trond Giske.
Zajmuje piątą pozycję na liście sukcesji.

pinterest

Leah Isadora Behn przyszła na świat 8 kwietnia 2005r. w Fredrikstad. Jest średnim dzieckiem i córką Księżniczki Märthy i Ariego Behna.
Jej chrzest odbył się 16 czerwca 2005r. w kaplicy Zamku Królewskiego w Oslo. Jej rodzicami chrzestnymi są: Królowa Sonja, Księżna Laurentien, Gry Brusletto, Katharina Salbu, Espen Bjørshol, Didrik Vigsnæs i Jon Andreas Håtun.
Jest na szóstym miejscu "w kolejce" do tronu Norwegii.

vg.no

Emma Tallulah Behn urodziła się 29 września 2008r. w Oslo. Jest najmłodszym dzieckiem i córką Księżniczki Märthy i Ariego Behna.
20 stycznia 2009r. w Pałacu Królewskim w Oslo odbył się jej chrzest. Jej rodzice chrzestni to: Carl Christian Christensen, Księżna Mette-Marit, Księżniczka Alexia z Grecji, Marianne Solberg-Behn, Anbjørg Sætre-Håtun i Sigvart Dagsland.
Jest siódma "w kolejce" do norweskiego tronu.

***

Dzisiaj pojawią się wyniki ankiety (możliwe, że z kolejnymi królewskimi sukniami ślubnymi), więc wpadnijcie tu jeszcze :)
A w międzyczasie, które "royal kid" z dzisiejszej notki lubicie najbardziej? ;)

Aktualizacja: Według twitterowego konta Pałacu w Monako, Albert i Charlene są w Szpitalu im. Księżnej Grace. Możliwe, że jeszcze dzisiaj usłyszymy salwy armatnie :)

16 komentarzy:

 1. aaaaa oby bliźniaki sie urodzily jeszcze dzisiaj! ;-) tak myslalam ze miedzy 9 a 12 grudnia usłszymy dobre wieści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja należałam do tej grupy złośliwców, którzy twierdzili, że dzieci zrobią rodzicom psikusa i urodzą się 12- tego, kiedy Albert będzie na pogrzebie Fabioli ;)

   Usuń
  2. A ja obstawiałam 11 , prawie mi się udało

   Usuń
 2. Wiesz może,kto jeszcze z innych RK będzie na pogrzebie królowej Fabioli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno Jean, Henri, Maria Teresa, Guillaume i Stephanie, możliwe że cała rodzina wielkoksiążęca (Fabiola była ciocią Henriego i jego rodzeństwa przez małżeństwo z Baudouinem). Poza tym: Cesarzowa Michiko, Królowa Margrethe II, Król Juan Carlos i Królowa Sofia, Król Carl XVI Gustaf i Królowa Silvia, Księżniczka Beatrix.

   Co do Alberta, to nawet Monaco Matin twierdzi, że bliźnięta urodzą się dzisiaj, więc zapewne zobaczymy na pogrzebie Caroline.

   Usuń
  2. Która księzniczka Beatrix?

   Usuń
  3. W sensie, była Królowa Beatrix. Po abdykacji wróciła do tytułu księżniczki ;)

   Usuń
  4. Wg Pałacu na pogrzebie nie będzie Juana Carlosa, a jedynie Felipe, Letizia i Sofia.

   Usuń
  5. A jednak Juan Carlos będzie na pogrzebie. Zawsze trzeba czekać na słowo pisane.;)

   Usuń
 3. Savannah, Islę, Leonore (i jedną i drugą), Sofie ogólnie to chyba wszystkich ;) a jak przeczytałam o Charlene to serce zaczęło mi bić szybciej ;) oby urodziły się dzisiaj bo moja przyjaciółka ma dziś urodziny :D /Lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na 100% dzisiaj- potwierdzone info. Najprawdopodobniej za kilkadziesiąt minut usłyszymy salwy :D

   Usuń
 4. Wszystkie dzieciaczki są sympatyczne, mimo to ja najbardziej lubię Ingrid Alexandrę, Alexię, Josephine z Danii (którą pominęłaś- robi świetne minki) Estelle i Infantka Leonore i Christiana.
  A z tych mniej znanych to młodsza córeczka Mabel i Friso oraz Mia Grace Tindall.

  No to czekam na dzieciaczki Charlene :) Tak jak myslałam, że urodzą się przed świętami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Josephine i Christian będą w kolejnej notce :) Wszystko jeszcze przed nami ;)

   Usuń
 5. Dla mnie świetne są obie księzniczki hiszpańskie: są takie słodkie i urocze, a w oczach widać im siłę charakteru (szczególne u Leonor). Bardzo lubię też Estelle.
  Zastanawiam się, dlaczego dzieci z hiszpańskiej rodziny królewskiej mają ten "dodatek" de Todos los Santos (czyli wszystkich świętych). Co to jest, przydomek rodowy?

  alessandra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To typowe "imię" dla członków rodziny królewskiej od paru dobrych wieków. Taka tradycja ;) I jest bardzo katolickie :)

   Usuń
 6. Oczekuję na odpowiedź od ciebie na maila

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.