poniedziałek, 29 grudnia 2014

Royal kids- część 3


Tumblr

Hashem bin Al Abdullah przyszedł na świat 30 stycznia 2005r. w Ammanie (w czterdzieste trzecie urodziny swojego ojca) jako najmłodsze dziecko i syn Króla Abdullaha II i Rani al Yassin.
Zajmuje drugie miejsce w sukcesji do tronu Jordanii.


instagram.com

Książę Abdullah bin Al Feisal przyszedł na świat 17 lutego 2016r. w Ammanie. Jest jedynym wspólnym dzieckiem Księcia Feisala i Zeiny Lubbadeh.
Jest piąty "w kolejce" do tronu Jordanii.

Twitter

Szejka Al Jalila bint Mohammed Bin Rashid Al Maktoum urodziła się 2 grudnia 2007r. w Dubaju (w trzydzieste szóste obchody Święta Dubaju). Jest najstarszym wspólnym dzieckiem Księżniczki Hayi i Szejka Mohammeda.
Nie zajmuje miejsca, ani w sukcesji do tronu Jordanii, ani Dubaju.

pinterest

Szejk Zayed bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum przyszedł na świat 7 stycznia 2012r. w Dubaju jako najmłodsze wspólne dziecko Księżniczki Hayi i Szejka Mohammeda.
Zajmuje dziewiąte miejsce w sukcesji do tronu Dubaju, ale nie zajmuje miejsca "w kolejce" do tronu Jordanii.

pinterest.com

Księżniczka Jalila bint Ali urodziła się 16 września 2005r. w Ammanie jako najstarsze dziecko i jedyna córka Księcia Aliego i Rym Brahimi.
Nie zajmuje miejsca "w kolejce" do jordańskiego tronu.

Abdullah z siostrą wita na lotnisku stryja, przyrodniego brata ojca, króla Abdullaha - zimbio

Książę Abdullah bin Al Ali urodził się 19 marca 2007r. w Ammanie. Jest najmłodszym dzieckiem i jedynym synem Księcia Aliego i Rym Brahimi.
Jest siódmą osobą "w kolejce" do tronu.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez أريبيان رويال إيچينسيي (@arabianroyalagency)

Księżniczka Haya bint Hamzah (na powyższym zdjęciu z ciocią, księżniczką Nejlą) przyszła na świat 18 kwietnia 2007r. w Ammanie jako jedyne wspólne dziecko Księcia Hamzah i Księżniczki Noor bint Asem bin Nayef.
Nie zajmuje miejsca w sukcesji.


Tumblr

Księżniczka Zein bint Hamzah urodziła się 3 listopada 2012r. w Ammanie. Jest najstarszym wspólnym dzieckiem Księcia Hamzah i Basmah Bani Ahmad.
Nie zajmuje miejsca w sukcesji.

Tumblr

Księżniczka Noor bint Hamzah przyszła na świat 5 lipca 2014r. w Ammanie jako najmłodsze wspólne dziecko Księcia Hamzah i Basmah Bani Ahmad.
Nie zajmuje miejsca "w kolejce" do tronu Jordanii.newmyroyals.com

Książę Hisahito urodził się 6 sierpnia 2006r. w Tokio. Jest najmłodszym dzieckiem i jedynym synem Księcia Akishino i Kako Kawashimy.
Zajmuje trzecie miejsce w sukcesji do tronu Japonii.moroccoworldnews.com

Książę Moulay Hassan urodził się 8 maja 2003r. w Rabacie jako najstarsze dziecko i jedyny syn Króla Mohammeda VI i Salmy Bennani.
Od 2005r. jest Następcą Tronu Maroka. W przyszłości będzie panował jako Hassan III.

Twitter

Lalla Khadija przyszła na świat 28 lutego 2007r. w Rabacie. Jest najmłodszym dzieckiem i jedyną córką Króla Mohammeda VI i Salmy Bennani.
Z okazji jej narodzin, jej ojciec udzielił łaski tysiącom więźniów.
Nie zajmuje miejsca w sukcesji do tronu Maroka.

yellow.bt

Książę Jigme Namgyel przyszedł na świat 5 lutego 2016 w Thimphu jako jedyne dziecko Króla Jigme Khesara i Królowej Jetsun Pemy. Imiona ogłoszono 16 kwietnia 2016, do tamtego czasu znany był jako Gyalsey, czyli Następca Tronu.
Zajmuje pierwsze miejsce w linii sukcesji do tronu Bhutanu. W przyszłości zostanie szóstym Druk Gyalpo, czyli Królem Bhutanu.

4 komentarze:

  1. Fajnie że wspomniałaś też o królewskich dzieciach z poza Europy mało się o nich mówi a szkoda.. :)
    Zapraszam : http://ksieznacatherine.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak to bardzo ciekawe, że jest taki blog :) Będę tu zaglądać :)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.