poniedziałek, 14 września 2020

Nowa sesja Aliny i Nicolasa, Water Bike Challenge, wywiad z hrabiną Eloise, wystawa Hold Still + więcej

Dania

12 września królowa Małgorzata odwiedziła Geopark Odsherred, pierwszy i zarazem jedyny w Danii geopark certyfikowany przez UNESCO, gdzie udostępniła nową atrakcję - Solvognens Fundsted, które przedstawia historię jednego z najważniejszych znalezisk z epoki brązu, tzw. wózka z Trondheim, odkrytego w tym miejscu w 1902.
Tymczasem księżna Mary zaliczyła swój debiut na zawodach w ujeżdżeniu w Frederiksværk! Zajęła 4. miejsce, a kibicowała jej księżniczka Isabella. Nie jest jednak pierwszą członkinią duńskiej rodziny królewskiej, która wystartowała w zawodach konnych. Jak zapewne doskonale wiecie, księżniczka Nathalie razem z drużyną zdobyła brązowy medal w ujeżdżeniu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008; brała również udział w igrzyskach cztery lata później w Londynie, na których duński zespół zajął 4. miejsce. Startowała również w Mistrzostwach Europy, na których dwukrotnie zdobyła brązowy medal drużynowy, oraz Mistrzostwach Świata w 2002.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.comSzwecja

11 września Następczyni Tronu i książę Daniel złożyli wizytę w gminie Gävle.
therealmyroyals.com

therealmyroyals.com


Monako

Księżniczka Stephanie wzięła ostatnio udział w spotkaniu zarządu Fight Aids Monaco.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Wczoraj rozpoczął się wyścig The Crossing Calvi Monaco Water Bike Challenge, w którym wzięła udział księżna Charlene z drużyną oraz jej brat Gareth ze swoją drużyną. Oba zespoły wystartowały z Korsyki w kierunku Monako, a wydarzenie ma zwrócić uwagę na programy prowadzone przez fundację księżnej. Więcej na blogu Asi tutaj.
Charlene kibicowali oczywiście książę Albert i bliźnięta, Jacques i Gabriella.Ostatecznie wygrała drużyna księżnej.


Niderlandy

10 września królowa Maxima odwiedziła rodzinną firmę Doornbos Equipment w Rotterdamie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Król Willem-Alexander odwiedził tego dnia Arnhem, gdzie rozmawiał z przedstawicielami policji oraz uczniami o przeciwdziałaniu zagrożeniom związanym z narkotykami.

©Erik van ’t Hullenaar

©Erik van ’t Hullenaar

©Erik van ’t Hullenaar

Tymczasem księżna Laurentien wzięła udział w inauguracji programu przeciwko ubóstwu dzieci Fundacji Missing Chapter oraz Fundacji ASAS.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Hrabina Eloise, starsza córka Constantijna i Laurentien, udzieliła ostatnio kolejnego wywiadu, w którym opowiadała o swoim życiu w rodzinie królewskiej. Niedawno rozpoczęła naukę na uczelni, w Hotelschool w Amsterdamie i jak przyznała, jest tutaj znacznie częściej rozpoznawana niż w Hadze, gdzie dotąd mieszkała. Powiedziała m.in.: "Od najmłodszych lat mówiono mi, że muszę się zachowywać. Ludzie po prostu na mnie patrzą i mnie rozpoznają. Nauczyłam się powstrzymywać i dawać przykład." Ale jednocześnie, jak przyznała, dobrze się bawi.
Została zapytana o reakcję jej rodziny na opublikowane niedawno w holenderskiej prasie jej zdjęcie palącej papierosa. Jak zdradziła, dowiedziała się o tym od taty: "Mój tata zapytał, czy widziałam, o mnie piszą. Nie wiedziałam nawet, że to zdjęcie krąży, dopóki mi go nie wysłał. Natychmiast go przeprosiłam." Na szczęście, książę Constantijn okazał się wyrozumiały: "Powiedział: 'Masz teraz osiemnaście lat. Wchodzisz w życie studenckie i mieszkasz w innym mieście. Nie możemy cię kontrolować. Nadal jesteśmy twoimi rodzicami, ale musisz żyć własnym życiem.' Myślą, że to, co zrobiłam, jest głupie. Ale to nie jest tak, że jestem palaczką. Po prostu chcę się tym cieszyć." - dodała na koniec.
Austria / Luksemburg / Parma

W miniony weekend, 12 września na zamku Tratzberg w Jenbach w Austrii odbył się ślub arcyksiężniczki Gabrielli, najmłodszego dziecka i drugiej córki arcyksięcia Carla Christiana i arcyksiężnej Marie Astrid z Luksemburga (córki Wielkiego Księcia Jeana) oraz księcia Henri'ego Bourbon-Parmy, jej kuzyna drugiego stopnia. Panna młoda miała na sobie tiarę należącą obecnie do luksemburskiej rodziny wielkoksiążęcej - Grand Duchess Adelaide Tiara. Wśród gości znaleźli się członkowie austriackiej rodziny cesarskiej, luksemburskiej rodziny wielkoksiążęcej (w tym Stephanie i Guillaume z małym Charlesem, a także książę Felix i książę Sebastien), rodziny książęcej z Liechtensteinu oraz rodziny książęcej Parmy.
Arcyksiężniczka Gabriella urodziła się w Genewie 26 marca 1994 jako piąte, najmłodsze dziecko arcyksięcia Carla Christiana i arcyksiężnej Marie-Astrid (starszej siostry Wielkiego Księcia Henri'ego). Z kolei książę Henri z Bourbon-Parmy również jest piątym, najmłodszym dzieckiem, a jego rodzicami są książę Erik (syn księcia Michaela Borubon-Parma, tym samym bratanek królowej Rumunii Anne) i hrabianki Lydii Holstein-Ledreborg. Nowożeńcy są kuzynami drugiego stopnia jako potomkowie Wielkiej Księżnej Luksemburga Charlotte i jej męża Felixa. Zaręczyny ogłoszono 22 października 2017. Para jest już rodzicami niemal 3-letniej córeczki, Victorii (o jej narodzinach pisałam Wam tutaj).Niemcy

Tego samego dnia odbył się inny książęce ślub - księcia Schaumburg-Lippe Alexander i pochodzącej z Iranu pianistki Mahkameh Navabi, z którą zaręczył się kilka lat temu. Ceremonia cywilna miała miejsce na zamku Bückeburg w Dolnej Saksonii w Niemczech. Dla księcia to już trzecie małżeństwo; dwa poprzednie zakończyły się rozwodami. Po raz pierwszy ożenił się z księżniczką Marie Luise z Sayn-Wittgenstein-Berleburg (której ojciec, książę Otto Ludwig był kuzynem pierwszego stopnia 6. księcia Sayn-Wittgenstein-Berleburg Richarda, męża księżniczki Benedikte z Danii) w 1993, z którą doczekał się syna i spadkobiercy, księcia Heinricha Donatusa; rozwiedli się w 2002, a książę pięć lat później ożenił się z Nadją Anną Zsoeks, z którą ma dwie córki. Drugie małżeństwo rozpadło się w 2015; rozwód ogłoszono dwa lata temu.
Wieczorem na zamku odbyło się przyjęcie weselne. Na liście gości znaleźli się m.in. pierwsza żona, księżniczka Marie Luise wraz z księciem Heinrichem Donatusem. Galerię oficjalnych zdjęć znajdziecie tutaj.

© Rainer Droese

© Rainer DroeseWielka Brytania

10 września księżna Rothesay odwiedziła port marynarki wojennej HM Naval Base Clyde w Szkocji, gdzie spotkała się z załogą okrętu podwodnego HMS Astute, który dziesięć lat temu został przyjęty do służby.Później księżna spotkała się z pracownikami SeedBox.Książę Cambridge nagrał wiadomość z podziękowaniami dla klubów piłkarskich i fanów piłki nożnej, którzy wspierali lokalne społeczności oraz wszystkie osoby dotknięte przez pandemię.Tak jak zapowiadano, dzisiaj zainaugurowano wirtualną wystawę 100 zdjęć, które zwyciężyły w konkursie fotograficznym Hold Still zainaugurowanym przez księżną Cambridge. Wszystkie zdjęcia, wraz z nazwiskiem fotografa, lokalizacją, tytułem i krótkim opisem, znajdziecie tutaj. Jeszcze w tym roku zdjęcia mają znaleźć się na wystawie w największych miastach w Wielkiej Brytanii.
Królowa Elżbieta, której księżna pokazała kilka zdjęć nadesłanych do konkursu w czasie swojego pobytu w Balmoral w sierpniu, napisała wiadomość do wszystkich uczestników, dziękując im za "uchwycenie odporności Brytyjczyków w tak trudnym czasie" oraz gratulując zwycięzcom.

Japonia

11 września księżna Kiko skończyła 54 lata. Tradycyjnie opublikowano nową sesję zdjęciową, która odbyła się w połowie sierpnia, oraz pisemne odpowiedzi księżnej na pytania nadesłane przez dziennikarzy. Księżna wyraziła nadzieję nadzieję, że pandemia w końcu ustąpi i ludzie będą mogli wrócić do normalnego życia. Zwróciła jednak uwagę na potencjał komunikacji online.
Została też zapytana o kwestię małżeństwa starszej córki, księżniczki Mako, której ślub z Kei Komuro został w 2018 przełożony aż o dwa lata. Jej odpowiedź jest w zupełnie w innym tonie niż wypowiedź księcia Fumihito, który w listopadzie ubiegłego roku wzywał córkę zabrania głosu i poinformowania opinii publicznej, jak wygląda sytuacja. Księżna podkreśliła, że bardzo ważna jest rozmowa: "Jeśli chodzi o małżeństwo mojej starszej córki, powinniśmy rozlegle się komunikować i ważne jest, abym jako rodzic zaakceptowała uczucia mojej córki i abyśmy wspólnie przemyśleli sprawę." Wypowiedziała się także w kwestii ewentualnego małżeństwa młodszej córki, księżniczki Kako, mówiąc, że chciałaby "wysłuchać jej myśli, jeśli kiedykolwiek będziemy o tym rozmawiać".

© Imperial Household Agency

© Imperial Household Agency

© Imperial Household Agency

© Imperial Household Agency

© Imperial Household Agency


Tymczasem Emerytowana Para Cesarska została zauważona w drodze do Pałacu Cesarskiego, gdzie były Cesarz zajrzał do instytutu, w którym prowadzi swoje badania nad rybami z rodziny babkowatych, a Cesarzowa Michiko poddała się kontroli lekarskiej w pałacowym szpitalu.

© The Sankei News
Hiszpania

11 września królowa Letizia odwiozła córki do szkoły. Nie zabawiły w niej jednak za długo...

© ¡Hola!

© ¡Hola!

© ¡Hola!

...bowiem już następnego dnia poinformowano, że u jednego z kolegów Leonor z klasy stwierdzono obecność koronawirusa. W związku z tym cała klasa - oraz Sofia - została poddana 14-dniowej kwarantannie domowej, a lekcje będą się odbywać online. Leonor zostanie poddana również testowi na obecność koronawirusa.Tak jak można się było tego spodziewać, z uwagi na pandemię wprowadzono zmiany w tegorocznej ceremonii wręczenia Nagród Księżniczki Asturii. Zdecydowano o ograniczeniu liczby uczestników i w związku z tym ceremonia - z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa - odbędzie się prawdopodobnie w hotelu Reconquista w Oviedo, a nie jak dotychczas w teatrze Campoamor. Sami laureaci, pochodzący często zza granicy, nie będą musieli być obecni - mogą przyjechać, jeśli chcą i jeśli pozwolą im na to wprowadzone w ich kraju ograniczenia w podróży. Fundacja Księżniczki Asturii w wydanym oświadczeniu zapewniła, że wszyscy z nich otrzymają statuetkę, dyplom i nagrodę pieniężną, tak jak dotychczas, niezależnie od tego, czy zdecydują się wziąć udział w ceremonii czy nie.
Poza tym, odwołano tradycyjny koncert odbywający się w wieczór poprzedzający wręczenie nagród, a lunch i przyjęcie dla laureatów zawieszono.

Embed from Getty Images

Dzisiaj królowa Letizia udała się z wizytą do prowincji Navarra, gdzie wzięła udział w rozpoczęciu nowego roku szkolnego w szkole podstawowej Nuestra Señora del Patrocinio w Milagro oraz szkole średniej "Ega" w San Adrián.
Belgia

W czwartek wieczorem król Philippe i królowa Mathilde wybrali się do restauracji Boury w mieście Roeselare we Flandrii Zachodniej na kolację, wspierając belgijską gastronomię.Rumunia

Alina Medforth-Mills opublikowała zdjęcia z nowej sesji zdjęciowej z Nicolasem, zdradzając jednocześnie, że jest w 33. tygodniu ciąży, co oznacza, że poród przewidziano prawdopodobnie na końcówkę października/początek listopada.

© Alina-Maria de Roumanie

© Alina-Maria de Roumanie

© Alina-Maria de Roumanie17 komentarzy:

 1. Czy książę Fumihito ma farbowane włosy. Kiedyś był siwy

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiecie co? Jak tak patrzę na te zdjęcia Aliny i Nicolae to sobie tak zawsze myślę co czuje/myśli matka jego córki. I jak z tym wszystkim co było czuje się sama Alina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli są szczęśliwi, to pewnie w ogóle o tym nie myślą. Szczególnie Alina ma o czym myśleć i na pewno w takich chwilach nie zaprząta sobie głowy wybrykami męża - w końcu to nie ona zrobiła dziecko, do którego się nie przyznawała, nikogo nie zdradziła ani nie zraniła. Właściwie to ona nie ma z tym nic wspólnego.

   Usuń
  2. ANONIMOWY15 WRZEŚNIA 2020 13:34

   No trochę ma wspólnego - w końcu ne zrobił tego jakiś obcy facet tylko jej mąż. Ciekawe czy jej samej nie zostawi a od dziecka się nie odsunie...

   Usuń
  3. Wiem, że Alina nikogo nie zdradziła. Nicolae też nie, bo nie znał jeszcze wtedy Aliny. Czy się mylę??
   Chodzi mi po prostu o fakt, że jej dziecko ma przyrodnie rodzeństwo, a jej mąż zachował się tak jak się zachował. Co gdyby w stosunku do niej też tak kiedyś zrobił. Rozumiecie o co chodzi o fakt zaufania człowiekowi, który zrzekł się swojego dziecka. Jestem tylko ciekawa czy to tylko jego decyzje. Jaki jest w tym udział Aliny. Czy ona naprawdę nie ma z tym nic wspólnego?

   Usuń
  4. Mnie to się wydaje, że Alina to ma głęboko...w nosie, co czuje/myśli matka córki jej męża. Pamiętacie oświadczenie Nicolasa, w którym przyznał się do ojcostwa? Z tego co pamiętam było krótkie, zwięzłe a jednocześnie takie bezduszne, bez odrobiny uczuć, oschłe - wiele osób zwróciło na to uwagę. Przyznał się w nim do ojcostwa i w domyśle płacenia alimentów na dziecko, a nawet nie było w nim imienia córki, ba nawet nie było słowa, że to córka jest. Możemy się tylko domyślać, że ojcostwo ogranicza się tylko do formalnego uznania jej za córkę i płacenia tylko i wyłącznie alimentów na dziecko, bez jakichkolwiek kontaktów z nią i jej matką. Głowę sobie dam uciąć, że Nicolas treść oświadczenia konsultował z żoną, a skoro ona też nie widziała w nim nic niestosownego, to znaczy, że jest tak samo oschła i zimna jak on. Niestety, ale w zdecydowanej większości przypadków, jest tak, że to aktualne życiowe partnerki (dziewczyny, narzeczone, konkubiny, a przede wszystkim żony) mężczyzn z przeszłością są mniej lub bardziej zazdrosne o jego przeszłość. Przeszłość w której są byłe kobiety (ex dziewczyny, narzeczone, konkubiny, żony czy choćby i kochanki na jedną noc) i w której są przede wszystkim dzieci z takich związków (ślubne i nieślubne). Większość aktualnych kobiet uważa się za jedyne, ostatnie i prawdziwe miłości życia danego faceta, a jego wcześniejsze związki neguje, traktuje jako pomyłki życiowe, błędy młodości, zauroczenia, krótkie lub dłuższe przygody, miłości nieodwzajemnione itd. itp. Z dziećmi podobnie, takie kobiety o własnych dzieciach myślą, że to te powinny być najukochańsze i faworyzowane przez faceta, a nie dzieci z jego poprzednich związków, które też potrafią być postrzegane jako błędy życiowe, owoce głupiej młodości czy jednorazowej przygody. Przede wszystkim działa tu zazdrość o sprawy finansowe i majątkowe, bo dzieci z wcześniejszych związków postrzega się jako rywali dla własnych dzieci do majątku ojca. Jest też zazdrość o uczucia, którymi mężczyzna może darzyć dzieci i wciąż byłe kobiety, o czas spędzany z nimi, o wszelkie kontakty z nimi. Mało która kobieta tak w pełni akceptuje taką przeszłość mężczyzny i godzi się na wszystko co z tym związane, już nie mówiąc o jakichś pozytywnych uczuciach względem jego dzieci czy byłe kobiety.

   ps. Kiedyś z ciekawości analizowałam wszystkie zdjęcia, wywiady i wiadomości dostępne w Internecie, a dotyczące początków znajomości Nicolasa z byłą kochanką i aktualną żoną oraz poczęcia małej Iris. Prawdę znają oni sami. Jednoznacznie nie da się powiedzieć co było pierwsze, a co drugie. Z mojej analizy wynikło jednak, że mogło tak być, że najpierw poznał Alinę, za dosłownie chwilę uprawiał jednorazowy, przygodny seks z Nicoletą, po czym zdecydował związać się jednak z Aliną. Albo na odwrót, był z Nicoletą, po czym poznał i związał się z Aliną. Z tą Nicoletą też wcale nie jest powiedziane, że to tylko i wyłącznie jednorazowa seksualna przygoda była. Krążą po necie zdjęcia z tych różnych imprez sportowych, na których stoją obok siebie, uśmiechnięci, radośni. Możliwe, że był z nią w związku, krótkim bo krótkim, nawet bardzo, ale jednak związku. A mała Iris Anna, patrzę, coraz bardziej podobna do ojca.

   Usuń
 3. Tessy Antony nie miała tiary na ślubie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje niedopatrzenie, Tessy miała tę tiarę na gali po ślubie cywilnym księcia Guillaume'a i księżnej Stephanie. Już poprawiam :)

   Usuń
 4. Nie rozumiem odpowiedzi Kiko ktak samo jak Fumihito) na temat ślubów córek, albo są apodyktycznymi rodzicami, albo ściemniają prasie albo nie zgadzają się, albo nie mają kontaktu z córkami - jak to rozumieć? , prasę teraz się wykorzystuje do zainicjowania rodzinnych rozmów? Powinni powiedzieć, że jak się pojawi temat, to opinia publiczna dowie się w swoim czasie konkretnych informacji a tak wyszło jakby rodzice nie znali swoich córek, nie rozmawiali, nie mieli więzi, nie ma wsparcia, nie ma tematu, czyli wiadomo, że nic nie wiadomo, królową Małgorzata jak zwykle radosna, szczęśliwa, uśmiechnięta, osobiste wizyty royalsów to taki kolejny sygnał nadziei na powrót do normalności,Alina ma ciekawą suknię, mam nadzieję, że Cesarzowa Michiko dobrze się czuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo odebralam wypowiedz japonskiej ksieznej w zwiazku ze slubem jej corki :((

   Usuń
  2. Mnie wypowiedzi księżnej Kiko wydają się zwykłym... bełkotem, który tłumaczyć może tylko teoria Zainteresowanej, że rodzice nie znają swoich córek i nie utrzymują więzów. Naprawdę chyba lepiej by było, gdyby Kiko po prostu odmówiła komentarza, bo takimi tekstami tylko sobie (i dzieciom) szkodzi.

   Usuń
 5. W Japonii zdjęcia jak zawsze na łonie natury i z książkami :)

  Ależ odpowiedź księżnej Kiko - żadna to odpowiedź na pytanie, samo lanie wody. Ciekawe, czy z tego ślubu coś jeszcze będzie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się zdjęcie uśmiechniętej królowej Małgorzaty siedzącej w geoparku.
  Brawa dla księżnej Mary za zajęcie 4 miejsca. To bardzo dobry wynik jak na debiut.
  Śliczne jest zdjęcie gdy księżniczka Isabella przytula się do konia. Widać, że tak samo jak jej Mama kocha konie.
  Także wielkie brawa dla księżnej Charlene i obu drużyn!
  Księżniczka Victoria miała ciekawy garnitur, a Królowa Maxima pięknie wygląda w fiolecie.
  Pojawiło się więcej zdjęć ze ślubu w Austrii. Księżna Stephanie miała piękną różową suknię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Błagam. niech ktos powie Charlene żeby przestała się oszpecać.....:/

   Usuń
 7. Gabriella wyglądała ślicznie. Tę tiarę na ślubie nosiła jej kuzynka, księżniczka Maria Gabriella.
  Maximie do twarzy w śliwkowym.
  Bardzo ładny gest ze strony królowej, że wysłała list wspierający wystawę żony swego wnuka. Zdjęcia rzeczywiście robią wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dziękuję za miłe słowa :) Tobie i Twojej córeczce również wszystkiego dobrego :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.