czwartek, 10 września 2020

Letizia na posiedzeniu rady AECC, William w Belfaście, ComfortPacks fundacji Mary + więcej

Monako

Opublikowano nowe zdjęcie Jacques'a i Gabrielli, którzy wrócili już do przedszkola po wakacyjnej przerwie.

© Eric Mathon / Palais princier


Dania

Księżna Mary pojawiła się na mistrzostwach Danii w ujeżdżeniu Equitour Denmark 2020 i spotkała się z jego zwyciężczyniami.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Opublikowano nagranie księżnej, w której opowiada ona więcej o projekcie ComfortPacks swojej fundacji, która we współpracy z Ole Kirk's Foundation i LOKK (National Organisation of Women’s Shelters in Denmark) przygotowuje plecaki z misiem, szczoteczką do zębów, pamiętnikiem i specjalną wiadomością od księżnej. Plecaki są wręczane dzieciom, które razem z mamami trafiają do schronisk dla kobiet, uciekając od przemocy domowej. Jak pokazują badania, co roku takich plecaków jest rozdawanych około 2 000 i ponad 80% schronisk używa ich w czasie nawiązywania pierwszego kontaktu z trafiającymi do nich dziećmi i inicjowania rozmowy na temat ich trudnych doświadczeń.


9 września księżna wzięła udział w międzynarodowej konferencji "A Decade of Action - 10 Years Left" w Pałacu Christiansborg, na którym wygłosiła przemówienie. Konferencja dotyczy celów zrównoważonego rozwoju ONZ i podsumowuje działania, które są konieczne do ich osiągnięcia w ciągu następnych dziesięciu lat.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

© HANNE JUUL / ALLER FOTO OG VIDEO

Na posiedzeniu zarządu Fundacji Księcia Frederika i Księżnej Mary w sierpniu tego roku para książęca wraz z resztą zarządu postanowili udzielić wsparcia finansowego 19 projektom i organizacjom zagrożonym przez pandemię, w tym trzech bezpośrednio zaangażowanych w walkę z koronawirusem i zapobieganie jego negatywnym skutkom: Lekarze Bez Granic (MSF), Angstforeningen, które pomaga dzieciom i młodzieży zmagającym się z lękiem i niepokojem, oraz projekt "Play Heroes" organizacji Børneulykkesfonden, który organizuje aktywne zabawy dla hospitalizowanych dzieci. W sumie fundacja pary książęcej przekaże 2,5 miliona duńskich koron.


Niderlandy

8 września królowa Maxima odwiedziła ośrodki opieki w gminach Zwijndrecht, Hendrik Ido Ambacht i Ridderkerk.


therealmyroyals.comtherealmyroyals.com


therealmyroyals.com


9 września wzięła udział w ogólnokrajowym Dniu Muzyki zorganizowanym przez fundację Méér Muziek in de Klas, której jest patronką.
therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

Król Willem-Alexander tego dnia przyjął listy uwierzytelniające od nowych Ambasadorów Białorusi, Austrii i Panamy oraz odwiedził poligon wojskowy w Uden.
Embed from Getty Images

Hiszpania

8 września król Felipe i królowa Letizia wzięli udział w obchodach Dnia Wolontariuszy.

Dzisiaj królowa jako honorowa przewodnicząca Hiszpańskiego Stowarzyszenia Walki z Rakiem (AECC) wzięła udział w posiedzeniu rady wykonawczej AECC.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

9 września księżniczka Leonor wróciła po wakacyjnej przerwie do szkoły Santa Maria de los Rosales, do której odwiózł ją król Felipe w towarzystwie Infantki Sofii. Inaczej niż w poprzednich latach, progi szkoły przekroczyła sama, jako że rodzicom z uwagi na pandemię nie wolno wchodzić do budynku, a młodsza z sióstr lekcje rozpocznie dopiero jutro. Oprócz tego, zaleca się, by uczniowie byli odprowadzani pod szkołę tylko przez jednego z rodziców (stąd nieobecność królowej Letizii) i wszystkim obowiązkowo mierzona jest temperatura.

¡Hola!

¡Hola!

¡Hola!


Norwegia

Królowa Sonja 9 września odwiedziła szkołę tradycyjnego rzemiosła Hjerleid Håndverksskole Dovre, gdzie spotkała się z kowalami, snycerzami i drwalami.


Wielka Brytania

7 września księżna Kornwalii jako naczelny pułkownik The Rifles odwiedziła baraki pułku w Chepstow. Było to jej pierwsze wyjście jako naczelnego pułkownika odkąd latem tego roku przejęła tę funkcję od księcia Edynburga.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images8 września z okazji Międzynarodowego Dnia Alfabetyzacji księżna odwiedziła szkołę podstawową Ivydale Primary School w Londynie.

dailymail.co.ukdailymail.co.uk

dailymail.co.uk


9 września księżna jako patronka Medical Detection Dogs odwiedziła centrum szkoleniowe organizacji w Milton Keynes, w którym prowadzone są badania nad tym, czy psy byłyby w stanie rozpoznać osobę zarażoną koronawirusem.

Embed from Getty ImagesKsiążę Walii 8 września opublikował wiadomość jako patron The Prince's Countryside Fund, zachęcając do zgłaszania się do programu The Prince's Farm Resilience oferującego bezpłatne szkolenia biznesowe dla brytyjskich gospodarstw rodzinnych.Książę William wystosował list z podziękowaniami do 21 brytyjskich organizacji pogotowia lotniczego z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Pogotowia Lotniczego 2020.


8 września książę zwołał pierwsze posiedzenie Emergency Responder Senior Leader Board, w którym znaleźli się liderzy wszystkich służb ratunkowych w Wielkiej Brytanii. Zarząd ma promować współpracę między służbami ratunkowymi i zdrowie psychiczne ratowników. Żadnych zdjęć jednak nie opublikowano.
9 września natomiast udał się do Belfastu w Irlandii Północnej, aby osobiście podziękować ratownikom za ich pracę w czasie pandemii i porozmawiać o zdrowiu psychicznym. Spotkał się także z wolontariuszami z Community Rescue Service.

Embed from Getty Images

Embed from Getty ImagesJak ostatnio podano, królowa i książę Edynburga zakończą swoje coroczne letnie wakacje w Szkocji wcześniej niż zazwyczaj - już w przyszłym tygodniu. Przed powrotem na zamek Windsor na początku października, w którym pozostaną aż do świąt, spędzą kilka tygodni w Sandringham.Harry i Meghan zapłacili 2,4 miliony funtów, które w całości pokryły koszty renowacji Frogmore Cottage. Jak podano, rezydencja wciąż będzie ich oficjalną siedzibą w czasie pobytów w Wielkiej Brytanii.
Poinformowano, że suknia ślubna księżniczki Beatrice, razem z jej ślubnymi butami od Valentino i kopią bukietu, znajdzie się na wystawie na zamku Windsor. Wystawę będzie można oglądać w dniach 24 września - 22 listopada tego roku w trakcie zwiedzania zamku.


Hanower

Książę Ernst August 7 września po południu został tymczasowo aresztowany pod zarzutem kierowania gróźb, szantażowania i niszczenia mienia. Książę miał ponoć grozić swojej pracownicy i jej mężowi nasłaniem gangu bandytów, jeśli nie uciekną, a także wyciągnął znak drogowy i wybił okno w siedzibie Fundacji Księcia Cumberland w Grünau im Almtal w Austrii. Wczoraj został wypuszczony z aresztu, nie może się jednak przemieszczać ani kontaktować z domniemanymi ofiarami.
Przypomnijmy, że to kolejny incydent z udziałem księcia w ciągu kilku tygodni. W lipcu skierowano go do szpitala psychiatrycznego po zaatakowaniu policjantów, a po jego opuszczeniu, udał się na komisariat uzbrojony w kij baseballowy, gdzie groził funkcjonariuszom.


Belgia

8 września królowa Mathilde otworzyła nowe centrum edukacji finansowej Wikifin Lab w Brukseli.newmyroyals.com

newmyroyals.com


Japonia

6 września książę Hisahito skończył 14 lat. Z tej okazji tradycyjnie opublikowano nową serię zdjęć wykonanych w sierpniu na terenie kompleksu cesarskiego Akasaka.

© Imperial Household Agency

© Imperial Household Agency

© Imperial Household Agency

© Imperial Household Agency

© Imperial Household Agency

© Imperial Household Agency

© Imperial Household Agency


Szwecja

W miniony weekend księżniczka Victoria i książę Daniel wybrali się na pieszą wędrówkę wzdłuż liczącej 47 kilometrów popularnej trasy Jämtlandstriangeln. Para chciała w ten sposób zwrócić uwagę na pracę Szwedzkiego Stowarzyszenia Turystycznego i podziękować jego pracownikom za promocję szwedzkiej przyrody.© Kungl. Hovstaterna

Pojawiły się fragmenty wywiadu z księżną Sofią z niedawno wyemitowanego na szwedzkim kanale TV4 dokumentu "Prinsessan Sofia – Project Playground" z okazji 10-lecia Project Playground. 
Zanim je przytoczę, najpierw należy się wyjaśnienie - telewizja TV4 ma dość sceptyczne podejście do rodziny królewskiej, a sam dokument był kręcony w czasie pobytu księżnej w RPA pod koniec stycznia, a więc po upublicznieniu szokującej decyzji Harry'ego i Meghan. W trakcie dokumentu dziennikarka zapytała księżną, czy kiedykolwiek myślała nad opuszczeniem rodziny królewskiej, na co Sofia odparła: "Nie, właściwie nie. Myślę, że znalazłam fantastyczną równowagę i naprawdę widzę pozytywne rzeczy teraz, kiedy przeszłam te najbardziej burzliwe lata. To naprawdę ogromna zaleta, że mamy okazję być w obu światach." Dodała też: "Czasem możesz tęsknić za czymś innym, za czymś znacznie prostszym. I jesteś świadomy, kiedy żyjesz tak jak ja, że drogie rzeczy nie czynią cię szczęśliwszymi." Opowiadała również o kryzysach tożsamości, które przeszła, odkąd została księżną: "Tutaj, w RPA, mam pewien typ tożsamości, a kiedy wracam do domu mam inną. Tutaj mogę być tym, kim chcę być."
Poza tym, z dokumentu dowiedzieliśmy się, jak Sofia i Carl Philip nazywają Alexandra - Sandy.
Cały dokument dostępny jest niestety tylko dla zarejestrowanych użytkowników TV4. Dostępne krótkie fragmenty/zwiastuny zamieszczałam w poprzednim poście tutaj.

TV4 / Cmore

TV4 / Cmore

TV4 / Cmore

TV4 / Cmore

TV4 / Cmore

TV4 / Cmore
Ostatnio Sofia została członkiem jury Swedish Heroes Award, która jest wręczana każdego roku Szwedom, którzy okazali odwagę i zaangażowanie, pomagając innym.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

8 września król Carl Gustaf i królowa Silvia byli obecni na otwarciu szwedzkiego Parlamentu - Riksdagu, w tym roku z ograniczoną liczbą uczestników z uwagi na pandemię, dlatego też zabrakło Następczyni Tronu z mężem oraz księcia Carla Philipa i księżnej Sofii.

newmyroyals.com

© Pontus Lundahl/TT

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Księżniczka Victoria i książę Daniel spotkali się dzisiaj z przedstawicielami sektora sztuk scenicznych - Stowarzyszenia na rzecz Teatru i Filmu oraz Szwedzkiej Sztuki Widowiskowej Svensk Scenkonst.
Po południu natomiast razem z parą królewską wzięli udział w cyfrowym spotkaniu z gubernatorami 21 szwedzkich prowincji.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

© Jonas Ekströmer/TT

© Jonas Ekströmer/TT


21 komentarzy:

 1. Ernst senior z Hanoweru to tragiczny upadek - jeśli te doniesienia są prawdziwe, to tragedia - może jakaś choroba, problemy lub samotność powodują rzekome wyskoki, góra księżnej Mary na różnych zdjęciach ma różne odcienie - raz czarny, granatowy i zielony - zabawnie to wygląda dla oglądającego a przecież to ten sam dzień, to samo spotkanie i ten sam ubiór - ja przynajmniej tak to widzę ;), księżna Camila dobrze wygląda w tej jasnej sukience, ciemna sukienka Letizii z kwiatkami i jasna z niebieskimi Maximy też mi się podobają, psy tropiące koronawirusa - brzmi bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem myślę, że u Ernsta to nie żadna choroba, a zwyczajnie za dużo kasy i jednocześnie brak sensownego zajęcia czy trosk. Facet ma wszystko i mu się nudzi, więc a to zdradza żonę, a to się upije. Tylko że z czasem to się robi nudne i taki człowiek potrzebuje więcej i więcej adrenaliny.

   Usuń
 2. Książę Ernst August przekraczał już granice przyzwoitości, ale teraz staje się pospolitym przestępcą, który wygraża ludziom kijem basebollowym. Okropne.
  Na szczęście mamy o wiele więcej przyjemniejszych informacji. Zdjęcia z Japonii są urocze. Camilla odbywa świetne wyjścia. Inicjatywa Mary z plecakami dla dzieci jest jedną z jej najlepszych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdaje się, jakby Ernst August zwariował.

  Szkoda, że nie ma zdjęć Hisahito z obojgiem rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 4. Autorki wiecie może które miejsce zajęła Sofia w Paradise Hotel?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem autorka ale wiem zajela 3miejsce.

   Usuń
  2. OK. Dzięki za odpowiedź. Myślicie, że się zmieniła??

   Usuń
  3. Co to znaczy "czy się zmieniła"? Przecież ten program był reżyserowany jak wszystkie inne bzdury, więc prawdziwej Sofii (ani nikogo innego) tam nie uświadczycie.

   Usuń
  4. Mam na myśli jej przeszłość. Nie chodzi tylko o program, ale no wiecie o te sesje... takie trochę hmm jakby to kulturalnie ująć. No generalnie wiemy jaka była. Czy jej zmiana jest czymś zupełnie realnym czy mrzonką na wietrze?

   Usuń
  5. Autorowi komentarza z 21:11 chodziło zapewne o to, czy Sofia zmieniła się w ciągu tych piętnastu lat odkąd wzięła udział w Paradise Hotel. I mimo że nie znam jej osobiście, myślę, że tak - minęło 15 lat, wtedy Sofia miała ledwie 20 kilka lat i nie mogła wiedzieć jaki to może mieć wpływ na jej późniejsze życie. Praca z Project Playground, ale i niedawne szkolenie i podjęcie obowiązków w szpitalu tylko to potwierdzają

   Usuń
  6. W wieku 15 lat takie sesje jakie ona miała. Gdzie byli wtedy jej rodzice?? Wiem młodość, XXIw.itd. ale mimo wszystko. Przerażające podejście. Może mieli problemy finansowe, bo nie wyobrażam sobie, żeby takie kompromitujące fotki w tak młodym wieku były czyimś marzeniem.
   Jeżeli chodzi o jej wolontariat to chyba na nocnej zmianie albo raz na miesiąc, bo ciągle wrzucali fotki z wakacji, więc chyba wolontariat tak bardziej w teorii...

   Usuń
  7. Każdy mądry człowiek się zmienia i wie, że zmiany są potrzebne. Na pewno pracuje nad samą sobą. Tylko ludzie niemądrzy stoją w miejscu.

   Usuń
  8. Albo się zmieniają albo mają dobrych specjalistów od PR;)

   Usuń
  9. Drogi Anonimie z 10:30,
   nie miała 15 lat pozując do zdjęć, o jakich piszesz, a 20. Ludzie w tym wieku zazwyczaj chcą się wyszaleć czy spróbować czegoś nowego i nie wydaje mi się to niczym dziwnym, choć sama nigdy nie wzięłabym udziału w takiej sesji. Tak jak już pisałam - nie mogła sobie wtedy zdawać sprawy, że wiele lat później te zdjęcia wywołają aż tak duże zamieszanie.
   Co do wolontariatu - zdjęcia z wakacji wrzucali tylko w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy i z tego co zauważyłam to - nie licząc dwóch pierwszych tygodni lipca - tylko w weekend (piątek lub niedzielę), więc na tygodniu Sofia spokojnie mogła pracować w szpitalu, a w weekend wyskoczyć gdzieś poza miasto.

   Usuń
  10. Droga Gabrielo sesja w Tajlandii- 2000 rok
   15 lat, bo jest z grudnia 1984. Zobacz proszę.
   Wyszaleć się? Czy każda nastolatka i to jeszcze nie aktualnie a lata temu była taka, żeby robić takie rzeczy. Co na to rodzice, dziadkowie? Kim by była gdyby nie książę?

   Usuń
  11. Anonimie z 16:11: ale teraz to o kogo chodzi? O Sofię, jej rodziców czy dziadków? Jeśli Sofia to, jak to się mówi, "była młoda i głupia" (dziewczyny oślepione możliwością kariery nie takie rzeczy niestety robiły...). Natomiast jeśli pytasz o rodziców/dziadków, to - nawet jeśli ich motywacja byłaby wątpliwa - to nie jest to już wina Sofii. W każdym razie nikomu krzywdy nie zrobiła - fakt, popełniła błędy, ale rodzina królewska ją zaakceptowała, a z czasem i ludzie (co jest dokonaniem po tej mało królewskiej przeszłości). Myślę, że najlepiej oceniać Sofię po jej obecnych czynach, nie przeszłości. Nikt nie wypomina głupich zachowań Carlowi Philipowi z młodości, więc sprawiedliwie by było dać również spokój Sofii.

   Usuń
  12. No właśnie do tego zmierzam pytając o rodzinę. Dziwne. Są jakieś granice w zgadzaniu się na wszystko.
   A co zrobił Carl Philip?

   Usuń
 5. Z Hanoveru to bym wolała poczytać o Ekaterinie i Alessandrze.
  A ja uważam, że to było dobre pytanie do Sofii i plus za jej szczerą odpowiedź w wywiadzie. Jak widać można przejść przez wiadro pomyj wylane na własną osobę trzeba tylko chcieć, ale umówmy się Meghan - Wallis chodziło zupełnie, o co innego. Sofii na pewno nie było łatwo. Mam nadzieję, że dzięki jej zaangażowaniu w obowiązki w rodzinie królewskiej szwedzi zaczną ją doceniać lub przynajmniej odpuszczą hejt. Chyba zaczynam się do niej coraz bardziej przekonywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego z Meghan chodzi o coś innego?

   Usuń
  2. "Meghan-Wallis"? Jezu, jeszcze ci się nie znudziło? Litości... Wallis zmarła kilkadziesiąt lat temu i jeśli nie masz szacunku do niej jako człowieka, to chociaż uszanuj ją jako zmarłą... Naprawdę, takie złośliwości nie powinny być publikowane, bo to jest zwyczajnie wredne.

   Usuń
 6. Książę Daniel według mnie jak wino - im starszy, tym lepszy :) Z fascynacją oglądam stroje królowej Maximy - za każdym razem zaskakuje, świetnie się ubiera. Z kolei mam wrażenie, że Letycja ma w sobie coś odpychajacego w osobowości,nie epatuje taką sympatią wobec ludzi jak choćby królowa Matylda czy inni royalsi. Jest naprawdę piękna, ale mam wrażenie, że nie jest zbyt miłą osobą, zresztą mówi się przecież o jej trudnym charakterze w związku z relacjami z teściową.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.