wtorek, 1 września 2020

Książę Philippos z Grecji zaręczony!


Dzisiaj ogłoszono zaręczyny księcia Philipposa, najmłodszego syna króla Konstantinosa i królowej Anne-Marie, i Niny Flohr!

© HRH Prince Nikolaos of Greece





Ich Królewskie Mości Król Konstantinos i Królowa Anne-Marie są zachwyceni, mogąc ogłosić zaręczyny ich najmłodszego syna, JKW Księcia Philipposa i Niny Nastassji Flohr, córki Thomasa i Kathariny Flohr. Nina i Philippos zaręczyli się na wyspie Itaka w Grecji wcześniej tego lata. Szczegóły ślubu zostaną podane w odpowiednim czasie.

Razem z komunikatem wydano dwa nowe zdjęcia  narzeczonych wykonane na Itace przez księcia Nikolaosa, zapalonego fotografa.

© HRH Prince Nikolaos of Greece

Książę Philippos urodził się jako trzeci syn i piąte, najmłodsze dziecko króla Konstantinosa i królowej Anne-Marie 26 kwietnia 1986 w szpitalu St Mary's w Londynie, a wśród jeg rodziców chrzestnych znaleźli się m.in. książę Edynburga (na cześć którego otrzymał imię), księżna Walii Diana, król Juan Carlos, kuzynka Infantka Elena czy ciotka, księżniczka Benedikte. Obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie od 2014 pracuje jako analityk dla grupy inwestycyjnej Ortelius Capital.

Embed from Getty Images

Jego wybranka, Nina Nastassja Flohr urodziła się 22 stycznia 1987 jako jedyna córka szwajcarskiego bilionera Thomasa Flohra, założyciela prywatnej firmy VistaJet, i jego byłej już żony Kathariny Konečný. Z Philipposem spotyka się już od kilku lat, kilkukrotnie bywała też w Grecji na wakacjach zapraszana przez parę królewską. W październiku 2018 pojawili się razem na ślubie księżniczki Eugenie i Jacka Brooksbank w Windsorze.

Nina zamieściła post na swoim Instagramie, w którym napisała: "Mój najdroższy Philippoosie. Kocham Cię dzisiaj, będę kochać Cię jutro i zawsze. Czynisz nas szczęśliwszymi, lepszymi i silniejszymi. Nie mogę się doczekać, by spędzić z Tobą resztę naszego życia."


Tym samym jest to drugi ślub w greckiej rodzinie królewskiej, na który czekamy. W listopadzie 2018 zaręczyła się starsza siostra Philipposa, księżniczka Theodora, i Matthew Kumar (LINK). Ich ślub miał się odbyć w maju tego roku, niestety z uwagi na pandemię musiał zostać odłożony.

14 komentarzy:

 1. Cudowna wiadomość, jak dawno takiej nie było.
  Jestem bardzo ciekawa, jak rodzina zorganizuje te dwa śluby - czy będziemy musieli długo czekać, czy może tak jak księżniczka Beatrice zdecydują się na skromniejszą i prywatną uroczystość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego to ja się nie spodziewałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała wiadomość, wszystkiego dobrego dla zakochanych ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wezystko pięknie tylko jest jeden "zaległy" ślub. Będą później dwa w bliskim czasie czy połączą uroczystości?
  Do autorek: co wiemy więcej o Ninie? Jakie ma wykształcenie, wykonywany zawód? Rodzice rozwiedzeni więc może przyrodnie rodzeństwo ma??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jedynaczką (a przynajmniej jej ojciec nie ma więcej dzieci, co do matki nie ma takiej pewności), na temat wykształcenia nic nie wiadomo, pracowała przez jakiś czas w dziale marketingu w firmie ojca, a w 2017 założyła organizację non-profit - ośrodek badań morskich Bazaruto Center for Scientific Studies (BCSS) w Mozambiku. Latem tego roku otworzyła hotel Kisawa Sanctuary na wybrzeżu Mozambiku wydrukowany w technologii 3D.

   Usuń
  2. Ojciec Szwajcar... a matka?

   Usuń
  3. Niestety nie znalazłam żadnej informacji na ten temat

   Usuń
  4. Rozumiem... brzmi tak Chorwacko, Bałkańsko

   Usuń
  5. A gdzie zdjęcie pierścionka?

   Usuń
  6. Nina ma go na zdjęciach zaręczynowych. Wyraźniejszych nie ma, więc trudno jednoznacznie stwierdzić co to za kamień, choć wygląda na szafir. I tak mamy szczęście - pierścionka Theodory do tej pory nie widzieliśmy

   Usuń
  7. A cóż to za kreacja na ślubie Eugenie? Fajny kolor sukienki, długość, fryzura, ale co to jest taki jakby "balon"? Kwestia zdjęcia czy nie potrzebnie pogrubiła się stylizacją?

   Usuń
  8. Raczej to drugie, na innym zdjęciu wygląda to nieco lepiej, choć to dalej koszmarek:
   https://ta-images.condecdn.net/image/4010ywdEMO0/crop/1020/f/shutterstock_editorial_9927728ar_huge.jpg

   Usuń
 5. Co słychać u Ljubici z Serbii i Ekateriny z Hanoveru? Dawno o nich nic nie było pisane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ekaterina i Ernst August z dziećmi spędzili wakacje w Austrii razem z przyjaciółmi - pisałam o tym tutaj: https://blueblood-royals.blogspot.com/2020/08/aktualnosci.html
   Poza tym nic nowego, odkąd "ochrzcili" nową odmianę róż w lipcu nie pojawiali się publicznie.
   Co do Ljubici, ona spędza czas z Nataliją i Mihailo i kiedy tylko może jeździ konno - zamieszcza sporo zdjęć z tych przejażdżek na swoim Instagramie. Wspomnę o niej w kolejnym poście

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.