sobota, 24 sierpnia 2019

Weekend z... Tatianą i Nikolaosem: dzień II. Zaproszeni goście


W kolejnym poście naszego ślubnego weekendu przyjrzymy się bliżej zaproszonym gościom. Część z Was z pewnością ich kojarzy, ale część być może nie.

zimbio


Ponieważ uroczystość zaplanowano w środku tygodnia, a dzień przed nią zorganizowano jeszcze przedślubne przyjęcie koktajlowe, większość gości przybyła do Grecji w poniedziałek, 23 sierpnia lub następnego dnia na kilka godzin przed wieczornym przyjęciem. Niestety, w większości nie dysponujemy zdjęciami z przybycia. Udało mi się odnaleźć jedynie fotografie Madeleine i Carla Philipa oraz Marie i Joachima.

posh24.se

Embed from Getty Images

Jak wspominałam we wczorajszym poście, przyjęcie przedślubne odbyło się w 5-gwiazdkowym hotelu Poseidonion Grand Hotel, który w całości został zarezerwowany dla przybywających zza granicy dalekich krewnych i przyjaciół młodej pary. Hotel w czasie weekendów jest zamknięty, stąd też, jak twierdzą źródła, ślub zorganizowano właśnie w środku tygodnia.

Narzeczeni chcieli, by uroczystości przebiegły w przyjemnej, rodzinnej atmosferze, a goście czuli się swobodnie, więc ani w czasie przedślubnego przyjęcia, ani na ślubie nie zobaczyliśmy tiar.

Embed from Getty Images

Przyjrzyjmy się bliżej całkiem sporej liście gości zza granicy zaproszonych na ślub Tatiany i Nikolaosa. Nie mogło wśród nich zabraknąć hiszpańskiej rodziny królewskiej - ciotki i kuzynów Nikolaosa, królowej Sofii, jeszcze wówczas księcia i księżną Asturii, Infantki Eleny oraz Infantki Cristiny z Iñakim Urdangarinem. Letizia, w przeciwieństwie do teściowej i szwagierek, ubrała się cała na biało. Jedynie bluzka odsłaniająca ramiona ozdobiona była złotymi cekinami.
Embed from Getty Images


Przybyła także liczna reprezentacja z Danii - królowa Małgorzata, księżna Mary, dla której było to jedno z pierwszych wyjść po ogłoszeniu ciąży z bliźniętami, a także książę Joachim i księżna Marie. Zabrakło jedynie księcia Frederika, którego zatrzymały niestety wcześniejsze zobowiązania - w tym czasie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich Juniorów. Księżniczka Benedikte z kolei została w Danii jako regentka na czas nieobecności siostry i siostrzeńców. Zauważono za to jej dzieci, księcia Gustava z partnerką Cariną i księżniczkę Alexandrę z mężem i synem (nie znalazłam niestety zdjęć z przedślubnego przyjęcia).
Księżna Marie wybrała kolorową, żółto-różową sukienkę, jej szwagierka natomiast brązową z szaro-brązowym paskiem u dołu i w talii, delikatnie podkreślającą ciążowy brzuszek. Towarzyszył jej książę Haakon z Norwegii. Królowa Małgorzata natomiast pojawiła się dopiero następnego dnia na ślubie.

Embed from Getty Images

hola.com

Jednak chyba największe zainteresowanie spośród gości wzbudzali księżniczka Victoria i książę Daniel, którzy wręcz promienieli szczęściem po powrocie z miesiąca miodowego. Ponoć zgromadzeni pod hotelem fotografowie prosili o pocałunek, ale go nie dostali. Ze Szwecji przyleciało także rodzeństwo Victorii, Carl Philip i Madeleine.
Następczyni Tronu na tę okazję wybrała sukienkę w kolorze pudrowego różu pięknie podkreślającą opaleniznę. Jej młodsza siostra postawiła na biel przełamaną czarnymi dodatkami.

Embed from Getty Images

hola.com

Jedyną przedstawicielką brytyjskiej rodziny królewskiej na przedślubnym przyjęciu była Lady Gabriella Windsor, córka księcia i księżnej Michael z Kentu i tym samym wnuczka greckiej księżniczki Mariny.

Embed from Getty Images

Księżna Maxima, która pojawiła się razem z mężem, ówczesnym księciem Oranje Willemem-Alexandrem, tego wieczoru zdecydowała się na różową sukienkę na jedno ramię i takiego samego koloru dodatki.

Embed from Getty Images

Na ślub zostali zaproszeni także przedstawiciele zdetronizowanych rodzin królewskich. Na przyjęciu przedślubnym zauważono księżną Rosario z Bułgarii...

Embed from Getty Images

...i księżniczkę Victorię Burbon-Sycylijską, czwartą, najmłodszą córkę księcia Kalabrii do 2015 Carlosa, oraz jej męża, Marcosa Nomikosa.

hola.com

Po przyjęciu młodszych i mniej zmęczonych gości zaproszono jeszcze na after party (prawdopodobnie na jacht), na którym książę Philippos zaprezentował swoje umiejętności taneczne i specjalnie dla brata zatańczył grecki taniec ludowy, zeimbekiko. Zabrakło jedynie panny młodej, która wcześniej zakończyła zabawę, by odpocząć przed następnym dniem. Dziennikarzom udało się wykonać kilka zdjęć z wewnątrz imprezy, galerię znajdziecie TUTAJ (większość ujęć już widzieliście, ale jest też kilka "perełek"). Poniżej znajdziecie również dość długi filmik, ale widać na nim wspomniany taniec Philipposa (3:53) i prezenty, które nowożeńcy podarowali gościom (2:38).

hola.com

Embed from Getty ImagesSzczegółami ślubu z 25 sierpnia zajmiemy się jutro, dzisiaj jeszcze przyjrzymy się jeszcze kreacjom pań i pozostałym gościom, którzy nie dotarli wcześniej na przyjęcie przedślubne. Tym razem obowiązywały długie suknie, większość z nich była jednak zwiewna z uwagi na panujący w Grecji upał.
Znów zaczniemy od Hiszpanii. Letizia wyglądała przepięknie w niebieskiej sukni w stylu greckim ozdobionej delikatnie cekinami. Infantka Elena postawiła na tęczową suknię i jasnoróżową marynarkę, a Infantka Cristina tym razem założyła wzorzystą granatową kreację. Królowa Sofia, która przybyła w towarzystwie królowej Małgorzaty, postawiła na czerwień.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Mary pojawiła się w szarej wzorzystej sukni, a Marie podkreśliła swoją opaleniznę beżową kreacją bez ramiączek. Przybyła także księżniczka Alexandra zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg, w towarzystwie pierwszego męża, hrabiego Jeffersona von Pfeil und Klein-Ellguth, i syna, Friedricha Richarda.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Księżniczka Victoria wybrała czerwoną suknię z marszczonego materiału, a księżniczka Madeleine błękitną kreację rodem z baśni o małej syrence.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Do Lady Gabrielli, która założyła prostą, szaroniebieską suknię z głębokim dekoltem, dołączyli rodzice, książę Michael i księżna Marie-Christine z Kentu.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Księżna Maxima i książę Willem-Alexander do kościoła przybyli w towarzystwie księżniczki Victorii, księcia Daniela, księżnej Mary i księcia Haakona. Maxima, podobnie jak Infantka Elena, miała na sobie tęczową sukienkę.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Księżna Rosario z Bułgarii postawiła na beż.

Embed from Getty Images

Księżniczka Victoria Burbon-Sycylijska pojawiła się w biało-czarnej sukience.

hola.com


Na Spetses przybyła także Cesarzowa Farah Pahlavi z Iranu...

Embed from Getty Images

...i książę Alexander z Serbii.

Embed from Getty Images

Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze stylizacjom pań z rodziny państwa młodych. Księżniczka Theodora, która przybyła do kościoła z młodszym braten Philipposem, wybrała dość prostą różową suknię wyglądającą przy zachodzącym słońcu na białą.

Embed from Getty Images

Księżna Marie-Chantal także wybrała prostą suknię, ale w kolorze pudrowego różu. Za to szal, nieodzowny dodatek w przypadku większości pań tamtego wieczoru, był już bogato zdobiony. Na miejscu był także książę Pavlos, jeden ze świadków Nikolaosa, oraz piątka ich dzieci.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Księżniczka Alexia  tego wieczoru założyła szaroniebieską sukienkę z falbanami i pasującą marynarkę. Tę samą lub bardzo podobną z dodatkiem różowego paska miała na sobie na przyjęciu z okazji złotej rocznicy ślubu rodziców cztery lata później.

Embed from Getty Images

Królowa Anne-Marie na ślubie drugiego syna nosiła charakterystyczną, wzorzystą suknię w delikatnych, jasnych kolorach.

hola.com

Mama Tatiany, Marie Blanche, która przybyła na miejsce razem z synem Borisem, zdecydowała się na kreację w bardziej odważnym kolorze - pomarańczowym.

hola.com

5 komentarzy:

 1. Bardzo pieknie kreacje, bardzo miło się oglądalo, wrażenie bardzo przyjemne, wszyscy radośni i wyluzowani, ach jaki to był wspanialy czas nie tylko dla Młodej Pary.

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę trudno się doszukać jakiejś nieudanej stylizacji. Wszystkie panie wyglądały pięknie w pastelach z lekkich materiałów. Dla Victorii czas tuż po ślubie był najlepszy w stylu. Uwielbiam suknię Letizii, ale to Anna Maria prezentowała się najpiękniej w sukni jakby malowanej pędzlem o subtelnym kroju.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczny post!

  CIEKAWOSTKA: szarobłękitna suknia z ozdobą stylizowaną na kieszeń, którą Lady Gabriella ma na sobie, idąc w towarzystwie rodziców na ślub Nikolaosa i Tatiany, to ta sama suknia (tylko w innym kolorze), którą w 1994 roku na kolacji w Wersalu miała na sobie księżna Diana. Lady Di pozowała pozowała później w tej sukni (oraz kilku innych) do swojej ostatniej sesji zdjęciowej wykonanej przez Mario Testino w kwietniu 1997 roku. Nieśmiertelny projekt stworzyła Catherine Walker, ulubiona projektantka Diany.

  Diana na kolacji w Wersalu w 1994 roku:
  https://www.shutterstock.com/editorial/image-editorial/diana-princess-of-wales-28th-november-1994-hrh-princess-diana-president-barnados-attends-a-dinner-at-the-chateau-de-versailles-in-paris-france-in-aid-of-barnardos-and-the-foundation-pour-lenface-photo-shows-diana-in-catherine-walker-dress-she-1046916a

  Jedno ze zdjęć Diany w tej sukni z sesji z kwietnia 1997 roku (tu wykorzystano je do okładki Vanity Fair):
  https://kobieta.wp.pl/mario-testino-oficjalnym-fotografem-chrztu-ksiezniczki-charlotte-5983148459324033g/6

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chodzi o przyjęcie przedsubne to najbardziej podobała mi się stylizacja Maximy natomiast na ślubie zdecydowanie Letizia
  Ciekawe kto pojawi się na ślubie Teodory? Duńska RK na bank ze Szwecji też myślę że ktoś będzie i może ktoś z Hiszpanii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hiszpańska RK na pewno zostanie zaproszona, królowa Sofia jest ciocią Theodory (siostrą Konstantinosa), więc myślę, że nie opuści takiego wydarzenia. Ciężko na ten moment jeszcze stwierdzić na pewno, ale sądzę, że możemy się spodziewać podobnej reprezentacji jak na ślubie starszego rodzeństwa Theodory

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.