wtorek, 20 sierpnia 2019

Audiencje u pary królewskiej Bhutanu


18 sierpnia, drugiego dnia wizyty Premiera Indii w Bhutanie, król Jigme Singye, król Jigme Khesar i królowa Jetsun Pema wydali na jego cześć lunch w Tashichhodzong.

HM King Jigme Khesar Facebook


Obecni byli także urzędnicy rządowi i przedstawiciele obu krajów oraz członkowie rodziny królewskiej: królowe Dorji Wangmo, Tshering Yangdon, Sangay Choden i Tshering Pem.

HM King Jigme Khesar Facebook

Lunch poprzedziły występy artystyczne.

HM King Jigme Khesar Facebook

Był to ostatni dzień wizyty Premiera Indii w Bhutanie, jeszcze tego samego dnia wrócił do kraju.

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook19 sierpnia król Jigme Khesar i królowa Jetsun Pema przyjęli na audiencji kolejnych zagranicznych gości - księcia i księżną Akishino i księcia Hisahito, którzy przybyli do Bhutanu w sobotę z prywatną wizytą.

HM King Jigme Khesar Facebook

The Asahi Shimbun / asahi.com

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook

Para książęca z synem przybyli do Tashichhodzong w Thimphu w specjalnej procesji Chipdrel prowadzonej przez klasyczny bhutański zespół muzyczno-taneczny.
Z wyjątkiem księcia Fumihito wszyscy mieli na sobie tradycyjne bhutańskie i japońskie szaty. Księżna Kiko ubrała kimono, a książę Hisahito haori, tradycyjny japoński płaszcz w stylu kimono zakładany na wierzchnią szatę kosode.

english.kyodonews.net

Jiji

The Mainichi Shimbun / mainichi.jp

The Mainichi Shimbun / mainichi.jp

Po oficjalnym powitaniu w Tashichhodzong goście zostali zaproszeni do Pałacu Lingkana na lunch i spotkanie z księciem Jigme Namgyelem.

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar FacebookPost udostępniony przez Her Majesty Queen Jetsun Pema (@queenjetsunpema)

Po południu para książęca z synem obejrzeli pokaz pokaz łucznictwa, narodowego sportu Bhutanu, a książęta sami spróbowali swoich sił w strzelaniu z łuku.
Według źródeł, przed podróżą książę Hisahito uczył się bhutańskiej kultury i języka.

The Mainichi Shimbun / mainichi.jp

The Mainichi Shimbun / mainichi.jpTuż po przylocie do Paro 17 sierpnia książę Fumihito, księżna Kiko i książę Hisahito spotkali się z przedstawicielami Japan International Cooperation Agency oraz odwiedzili Muzeum Narodowe Bhutanu.

Jiji

Jiji***

Tymczasem w Japonii 17 sierpnia księżna Takamado była obecna na otwarciu nowego stadionu do hokeja na trawie w Oi Wharf Central Seaside Park w Tokio. Księżna jest honorową przewodniczącą Japan Hockey Association.19 sierpnia natomiast zobaczyła wystawę "Thai textile exhibition and fashion show" zorganizowanej przez Ambasadę Tajlandii w Narodowym Muzeum Tokio.Tego samego dnia Cesarz Naruhito, Cesarzowa Masako i księżniczka Aiko przybyli na kilkudniowy wypoczynek do Nasu Imperial Villa w prefekturze Tochigi, w ogrodach której odbyła się sesja zdjęciowa.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

4 komentarze:

 1. Od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że rodzina cesarska zyskała na odejściu starszego pokolenia na emeryturę. W nowego cesarza i cesarzową jakby wstąpiło nowe życie, są radośniejsi, zachowują się swobodniej częściej się uśmiechają. Książę Hisahito tak jakby zyskał więcej swobody.
  Szkoda, że los i przyszłość całej japońskiej dynastii w zasadzie zależy tylko od jednego małego chłopca. Szkoda, że tak mało chłopców rodzi się w tej rodzinie.

  pozdrawiam
  Małgosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też to zauważyłam zwłaszcza jeśli chodzi o Masako wręcz promienieje odkąd została cesarzową

   Usuń
 2. Hisahito i Jigme razem to słodki widok: ) Dobrze, że poprzez taką nieformalne podróż do zaprzyjaźnionej rodziny rodzice zaczynają wdrażać syna w obowiązki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podzielam odczucie, że członkowie cesarskiej rodziny z Japonii są na fali pozytywnej energii, dobrze widzieć radość i swobodę, choć mam nadzieję, że nowy cesarz będzie kontynuował zapoczątkowany trend swojego ojca, aby kolejnymi posunięciami zmniejszyć skostnienie tej monarchii, cieszy mnie uśmiech Masako, no i gdyby jeszcze Aiko chciała ubierać bardziej dopasowane sukienki, ale może z czasem zmieni jej się styl, wszystko przed nami :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.