środa, 21 sierpnia 2019

Powrót z wakacji, targi rzemieślnicze w Braemar, wizyta państwowa w Danii odwołana + więcej


Szwecja

Minioną niedzielę (tj. 18 sierpnia) Carl Philip i Sofia z dziećmi spędzili na wyścigach Scandinavian Porsche Carrera Cup w Karlskoga w prowincji Värmland, w których brał udział książę, a Sofia z Alexandrem i Gabrielem mu kibicowała.

dailymail.co.ukdailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk


19 sierpnia dla wielu dzieci w krajach skandynawskich oznaczał powrót do szkoły po wakacjach. Tego dnia naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej rozpoczęła księżniczka Estelle. Z tej okazji dumna mama opublikowała jej nowe zdjęcie.

H.K.H. Kronprinsessan20 sierpnia księżniczka Victoria po wakacjach wróciła do swoich obowiązków. Przyjęła na audiencji szwedzkiego ministra ds. Arktyki.

Sara Friberg/Kungl. HovstaternaGrecja

Z wakacji wróciła także prawie cała grecka rodzina królewska. Marie-Chantal i Pavlos z dziećmi opuścili Grecję już na początku sierpnia. Tuż po tym pojawił się wrześniowe wydanie amerykańskiego magazynu Architectural Digest z wywiadem z Marie-Chantal. Rozmowa dotyczyła oczywiście nowojorskiego domu pary książęcej, a właściwie jego dekorowania z pomocą projektanta wnętrz Françoisa Catroux. Do zdjęć pozowała również Maria-Olympia. Artykuł znajdziecie tutaj
Rodzina nie wróciła jednak prosto do Nowego Jorku. W minionym tygodniu zatrzymali się w swojej wiejskiej rezydencji w Wielkiej Brytanii.


W ubiegłym tygodniu książę Nikolaos wziął udział w wydarzeniu powitalnym wpływającego do portu w Pireusie katarskiego statku Fath El Kheir 4 organizowanym przez Ambasadę Kataru. Łódź żegluje obecnie po Morzu Śródziemnym, aby promować mistrzostwa piłki nożnej FIFA, które odbędą się w 2022 w Katarze. Łódź w trakcie swojej żeglugi wzdłuż Grecji, zatrzymała się także w Salonikach i na Korfu, a później wypłynęła dalej do Włoch, Francji i Hiszpanii.

Z całej rodziny wakacje w Porto Heli z królem Konstantinosem i królową Anne-Marie kontynuują jeszcze prawdopodobnie księżniczka Alexia i Carlos Morales z dziećmi, nie dysponujemy jednak żadnymi ich zdjęciami.

govastileto.gr
 
govastileto.gr


Wielka Brytania

17 sierpnia królowa Elżbieta pojawiła się na targu wyrobów rzemieślniczych Braemar and Parish w Crathie Kirk Hall w Braemar, gdzie królowa ze swoją rodziną często przybywa na niedzielne nabożeństwa w czasie pobytu w Szkocji.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Następnego dnia monarchini razem z księciem Walii, księżną Kornwalii, hrabią i hrabiną Wessex z Louise i Jamesem została zauważona w drodze na niedzielne nabożeństwo.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

hellomagazine.com

hellomagazine.com

dailymail.co.uk


Norwegia

Księżniczka Martha Louise i szaman Durek pojawili się razem na charytatywnej gali Marbella Starlite 2019 w Hiszpanii 11 sierpnia sponsorowanej przez Antonio Banderasa, której celem jest poprawa standardów edukacji, podstawowych potrzeb i jakości życia społeczności i rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.
Jak dowiadujemy się z Instagrama Dureka, spędzili kilka dni w rezydencji Banderasa razem z jego przyjaciółmi.Post udostępniony przez Princess Märtha Louise (@princessmarthalouise)Ostatnio natomiast wybrali się razem z przyjaciółmi na wakacje do Bodrum w południowo-zachodniej Turcji. Jak dowiedziała się prasa, wynajęli tutaj willę z basenem, gdzie spędzają większość czasu. Zostali też zauważeni na kolacji w restauracji "Neyzar", a kilka dni temu razem z przyjaciółmi, siostrą i siostrzenicą (?) Dureka udali się na na kolację w hotelu Rebis Bodrum Luxury Collection.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.comWhen you're in love, time stops every moment you look in your lover's eyes. You see your past and future and a reflection of yourself be reflected back from their eyes, because they are in your life to bring out all of your most splendid beautiful aspects of your being. When I'm with @princessmarthalouise @iam_marthalouise I feel like I'm living a fairy tale come true. All I want to do is serve my Goddess and shower her with love. I'm so happy to be in #turkey🇹🇷 #bodrum with my family @aalava @angelina.verrett and my long time dear friend @naadaguerra and the lovely man and women who arranged everything for us here. @senturksina of @houseofsina and @buskasapoglu for making our trip here magical. Everyone knows I love #disney stories now I have my own. Thank you @rebisbodrumluxurycollection Digs by @robertgrahamnyc and @studiooneeightynine jewelry by @bittersweetdesigns PML is wearing @halebob_official #halebob 🔥Tribe when does time stop for you? Write in comments #tribelove #love #shamandurek #paradise
Post udostępniony przez Shaman Durek (@shamandurek)
Post udostępniony przez Shaman Durek (@shamandurek)

19 sierpnia księżniczka Ingrid Alexandra rozpoczęła naukę w szkole średniej, Uranienborg Secondary School. Towarzyszyła jej mama, księżna Mette-Marit.Dania

Rodzina Marie i Joachima powiększyła się o kolejnego członka - suczkę rasy Bichon frisé, tej samej, co poprzedni pupil rodziny, Apple. Kontynuując rodzinną tradycję, nowy czworonożny przyjaciel wabi się Cerise, w języku angielskim Cherry.


20 sierpnia księżna Mary odwiedziła Rotterdam, gdzie kibicowała duńskiej reprezentacji jeździeckiej startującej w Longines FEI European Championships odbywających się w Holandii.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

21 sierpnia książę koronny Frederik odwiedził Kopenhaski Chór Chłopięcy Københavns Drengekor Det Kongelige Kantori. Była to pierwsza wizyta księcia odkąd objął patronat nad chórem w maju tego roku.

I går besøgte H.K.H. Kronprinsen Københavns Drengekor på Sankt Annæ Gymnasium. Hans Kongelige Højhed har været protektor for Københavns Drengekor Det Kongelige Kantori siden maj måned, og besøget var første gang, at Kronprinsen mødte koret som protektor. Københavns Drengekor har rødder tilbage til den tidligste kormusik. Koret blev i sin nuværende form skabt i 1924 og fik sin egen korskole i 1929. Koret er tilknyttet Sankt Annæ Gymnasium (Sangskolen) og Københavns Domkirke. Her får de 180 drenge i alderen 9-14 år professionel sangtræning som en integreret del af deres almindelige skolegang. Til koret hører ligeledes 30 professionelle mandlige sangere i alderen 20-50 år. Arrangementet foregik i Koncertsalen på Sankt Annæ Gymnasium, hvor det fulde kor på ca. 110 korsangere stod klar i deres sommeruniform ved Kronprinsens ankomst. Københavns Drengekor har traditionelt sunget ved flere større begivenheder i det danske kongehus, herunder Kronprinsparrets bryllup i 2004. Kronprinsen overtog protektionen efter Prins Henrik, som var korets protektor fra 1972 og frem til sin død. Tidligere har også Kong Frederik 9. været protektor for koret. 📸 Sankt Annæ Gymnasium ©
Post udostępniony przez DET DANSKE KONGEHUS (@detdanskekongehus)


W dniach 2-3 września z wizytą państwową do Danii miał przybyć Donald Trump z małżonką. Jak zapewne część z Was słyszała, niedawno Prezydent USA wyraził chęć... zakupu Grenlandii należącej obecnie do Danii. Po tym, jak wczoraj Premier Danii zdecydowanie odrzuciła propozycję, wygląda na to, że Trump zdecydował się przełożyć swoją wizytę. Co jeszcze bardziej szokujące, o swojej decyzji poinformował na Twitterze, nie uprzedzając wcześniej duńskiej strony. Początkowo sądzono, że nie odbędzie się tylko zaplanowane spotkanie z panią Premier, ale biuro prasowe Białego Domu potwierdziło, że cała wizyta państwowa została odwołana.
Nie wiem jak Wy, ale kiedy o tym po raz pierwszy o tym przeczytałam, myślałam, że to żart. Za to duńskiemu rządowi z pewnością nie jest do śmiechu.

Belgia

20 sierpnia pojawiło się nowe zdjęcie księcia Gabriela z okazji jego 16. urodzin.
6 komentarzy:

 1. Zdjęcie Ateny z Cerise jest prześliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odwołanie wizyty państwowej-bez komentarza. Nam pozostaje jedynie żałować stracenia okazji do podziwiania księżnych w tiarach :(
  Królowa wygląda cudownie. Każde jej wystąpienie to miód na moje serce.

  OdpowiedzUsuń
 3. No cóż kto bogatemu zabroni kupienia Grenladnii, a tak na poważnie to już chyba bardziej mu nie odbije, ale tez nigdy nic nie wiadomo.
  Estelle jest przesłodka. Bardzo jej się rozjaśniły włosy. Alexander i Gabriel są śmieszni i słodcy.
  Fred wygląda świetnie jak na swoje lata.
  Głupie są te wyznania miłości Marty Luizy i Dureka. Są ze sobą raptem parę miesięcy, ciekawe czy za 10 lat (o ile do tego czasu ze sobą będą) też będą się tak do siebie odnosili. Czas wszystko weryfikuje, zwłaszcza takie głupie wpisy. Niech najpierw coś przeżyją (problemy życiowe), a potem mogą zalewać się miłością. Bo jak dla mnie to jest straszna pokazówka nie tylko w ich przypadku zresztą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta sprawa z kupnem Grenlandii jest naprawdę dziwna. Trump jest businessmanem, wydawałoby się, że powinien mieć trochę rozsądku, a wygląda to trochę tak, jakby się po prostu obraził. Ale może tak naprawdę wie, co robi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia Atheny, Estelle, Gabriela, Alexandra i Gabriela :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.