piątek, 30 sierpnia 2019

Jak Nicolas i Alina spędzili lato?


Lato zbliża się ku końcowi, pora więc nadrobić zaległości i sprawdzić, jak spędzili je Alina i Nicolas z Rumunii.

profimedia.czNicolas i Alina wzięli udział w pielgrzymce Papieża Franciszka do Rumunii, która odbyła się na przełomie maja i czerwca. 31 maja byli obecni na odprawianym przez niego nabożeństwie w katolickiej Katedrze św. Józefa w Bukareszcie, a 2 czerwca udali się na kończącą pielgrzymkę mszę w mieście Blaj.5 czerwca para wzięła udział w balu charytatywnym Edelweis, najważniejszej imprezie charytatywnej w ciągu roku, organizowanej przez hospicjum Casa Sperantei. W tym roku tego wieczoru zebrano 300 000 euro, dzięki którym hospicjum mogło wznowić swoje bezpłatne usługi w Bukareszcie. Nicolas od wielu lat wspiera inicjatywę, od kilku lat towarzyszy mu w tym Alina.W tak zwanym międzyczasie para udzieliła także krótkiego wywiadu rumuńskiej gazecie Nunta na temat ich podróży poślubnej do Tajlandii. "Nie zastanawialiśmy się nawet nad inną alternatywą dla prawdziwego miesiąca miodowego, mieliśmy zbyt wiele powodów i profesjonalnych kryteriów, aby odwiedzić Tajlandię. Przede wszystkim pogoda na przełomie stycznia i lutego jest idealna, codziennie jest słońce, a upał jest znośny", mówili. Pomysł wyszedł od Nicolasa, który odwiedził już ten kraj w czasie swojego gap year kilkanaście lat wcześniej, dla Aliny była to pierwsza wizyta (wcześniej odwiedziła tylko Chiny).
Jak mówiła Alina, była rozczarowana, że tak szybko opuścili Park Narodowy Khao Sok. "Zaskoczyło mnie, jak cicha jest ta okolica."
"Korzystaliśmy z każdej minuty spędzonej tam, podobało nam się jezioro Ratchaprapha. Słyszałam - właściwie żyłam dźwiękiem natury, dźwiękiem dżungli. [...] Nigdy wcześniej tego nie czułam. Czuliśmy się mali nad tym jeziorem, otoczeni dżunglą i wszechświatem.", opowiadała.

revistanunta.ro

revistanunta.ro

revistanunta.ro

W połowie czerwca para spędziła kilka dni w Londynie, gdzie wybrali się do opery na występ przyjaciółki, sopranistki Angeli Gheorghiu w Royal Opera House.
Alina skorzystała z okazji i spotkała się z grupką przyjaciółek na herbacie.

Lato spędzali też aktywnie, zwłaszcza Nicolas, który grał w tenisa, próbował swoich sił w narciarstwie wodnym czy wreszcie trenował do maratonu. Nie przegapili też Wimbledonu, zwłaszcza finału pań, w którym zwyciężyła Rumunka Simona Halep. Oboje jej pogratulowali. Warto wspomnieć, że znają tenisistkę prywatnie; wiadomo na pewno, że para świętowała we trójkę pierwszą rocznicę ślubu cywilnego w październiku 2018.
Pierwszy weekend lipca upłynął im na żeglowaniu po jeziorze Tașaul w północnej Dobrudży w Rumunii. Kiedyś była to laguna z wodą morską, połączona z Morzem Czarnym, ale w latach 20. ubiegłego wieku została przekształcona w jezioro słodkowodne.
Ostatnio natomiast zabrali się za odkrywanie nieukończonej jeszcze trasy Via Transilvanica, która ma połączyć północ i południe Rumunii.
Wytyczona trasa przebiega przez 10 okręgów: Mehedinți, Caraș Severin, Hunedoara, Alba, Sibiu, Brașov, Harghita, Mureș, Bistrița-Năsăud i Suceava, a wśród miast, które obejmie, znalazła się m.in. Drobeta-Turnu Severin w południowo-zachodniej części Rumunii tuż przy granicy z Serbią, gdzie po raz pierwszy przed laty przybył do Rumunii pierwszy król z dynastii Hohenzollern-Sigmaringen Carol I - będzie to początek trasy. 22 lipca uruchomiono pierwszy odcinek trasy w Bukowinie, liczący 137 km, kilka dni później oddano do użytku także odcinek w okręgu Braszów.

11 lipca zorganizowali letnią sesję zdjęciową w ukochanej Transylwanii, a dokładniej w gminie Zăbala we wschodniej części tego regionu, zamieszkanej głównie przez Węgrów. Zwiedzili zamek Mikes, pochodzący z przełomu XV i XVI wieku i otoczony przez 34-hektarowy park w stylu angielskim. Zamek w obecnej formie pochodzi z 1867, a sufity na pierwszym piętrze pokryte są freskami.
Sesję zdjęciową poświęcono głównie Alinie, choć Nicolas również pozował do zdjęć. Para, poza zwiedzaniem, jeździła konno i, co ciekawe, wybrała się w lot balonem.
Pełną galerię zdjęć znajdziecie tutaj.

profimedia.cz

profimedia.cz

profimedia.cz

profimedia.cz

profimedia.cz

profimedia.cz

profimedia.cz16 lipca byli już w Niemczech, gdzie uczestniczyli w ślubie przyjaciela Gregora Roy Chowdhury'ego i hrabianki Pauline von Hardenberg na zamku Hardenberg w mieście Nörten-Hardenberg w Dolnej Saksonii. Co ciekawe, matką pana młodego jest hrabina Katalin Mikes de Zabola wywodząca się z węgierskiej rodziny szlacheckiej. Do nich należy zamek, który Alina i Nicolas odwiedzili kilka dni wcześniej.Post udostępniony przez Alina Maria de Roumanie (@alinamariaderoumanie)Dla Nicolasa podróż do Niemczech nie była poświęcona tylko świętowaniu ślubu przyjaciela. W dniach 16-18 lipca były książę złożył szereg wizyt, które miały na celu pogłębienie stosunków kulturalnych i gospodarczych pomiędzy Rumunią a Niemcami. Pierwszego dnia odwiedził rumuński konsulat w Bonn, gdzie rozmawiał na temat sytuacji rumuńskiej diaspory w Niemczech i możliwość zaangażowania dwóch przedstawicieli z Rumunii w projektu kulturalne.
Poza tym, odwiedził zamek Marksburg w pobliżu miasta Braubach w dolinie środkowego Renu, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, a także rezydencję księcia Maximiliana zu Bentheim-Teklenburg, przewodniczącego Narodowego Towarzystwa Dziedzictwa Ochrony i Konsolidacji Niemieckich Budynków Historycznych (Deutsche Burgenvereinigung), w mieście Rheda-Wiedenbrück. Obie wizyty miały przybliżyć byłemu księciu zarządzanie krajowymi zasobami dziedzictwa historycznego, które może stanowić przykład dla Rumunii.
17 lipca Nicolas miał również okazję zwiedzić fabrykę żywności stworzoną przez Rumuna Klausa Winklera, właściciela firmy Winklerswurst Company, największej w tym obszarze oferującej rumuńskie produkty.

nicolaealromaniei.ro

nicolaealromaniei.ro

nicolaealromaniei.ro

Na początku sierpnia Alina odwiedziła targ Mercato Comunale w Bukareszcie.Post udostępniony przez Alina Maria de Roumanie (@alinamariaderoumanie)

Kilka dni później Nicolas i Alina wybrali się do Delty Dunaju, drugą pod względem wielkości europejską deltę; w okolice miasta Tulcza w Dobrudży, gdzie niespełna rok wcześniej spędzili kilka dni swojego pierwszego miesiąca miodowego. Nicolasowi udało się sfilmować grupę delfinów.


Post udostępniony przez Alina Maria de Roumanie (@alinamariaderoumanie)


24 sierpnia Aliny, jako córki pilota i miłośniczki lotnictwa, nie mogło zabraknąć na 11. edycji Bucharest International Air Show (BIAS 2019), największym wydarzeniu lotniczym w ciągu roku, w którym biorą udział drużyny z całego świata (także z Polski - zespół "Iskry"). Wydarzenie przyciąga co roku rzesze fanów lotnictwa, a także rodziny z dziećmi. W poprzednich latach było to 400 000 osób.Mieliśmy operę, a na sam koniec mamy dobre kino. 4. edycja festiwalu filmowego Câmpulung Film Fest w tym roku miała miejsce w dniach 21-25 sierpnia.
Câmpulung Film Fest to międzynarodowy coroczny festiwal filmowy odbywający się pod koniec sierpnia w rumuńskim mieście Câmpulung. Co roku na wydarzenie zapraszane są dwa kraje, jeden z Europy i jeden spoza Europy (w zeszłym roku były to Węgry i Izrael, w tym Hiszpania i Maroko), które prezentują swoje filmy o podobnej tematyce. W ten sposób festiwal koncentruje się na bogactwie kulturowym i różnorodności. Celem festiwalu jest stworzenie w widzach unikalnych scenerii kulturalnych i kinematograficznych z różnych miejsc na świecie, a w perspektywie długofalowej - przekształcenie festiwalu w wydarzenie, które stworzy przestrzeń dla rozwoju kulturowego członków lokalnej społeczności.
Para wręczyła w trakcie wydarzenia stypendia dwóm studentkom, które zrealizowały zwycięskie filmy. Stypendium CFF wręczono po raz pierwszy w trakcie ubiegłorocznego festiwalu, a jego sponsorem jest Reciclad’OR przy wsparciu byłego księcia.

4 komentarze:

 1. Intensywnie spędzili lato łącząc przyjemne z pożytecznym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieli piękne, ekscytujące,pełne wrażeń i podróży lato.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż za lato pełne atrakcji. Bardzo udana sesja zdjęciowa. Szkoda tylko, że Nicolas zapomniał o swoim dziecku....
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.