piątek, 22 czerwca 2018

Szczegóły podróży księżniczki Mako do Brazylii


Podano szczegóły zbliżającej się wizyty księżniczki Mako w Brazylii, która planowana jest na przyszły miesiąc. Podróż jest związana z przypadającą w tym roku okrągłą, 110. rocznicą przybycia do południowoamerykańskiego kraju pierwszych imigrantów z Japonii. Analogiczną podróż złożyli już kilka tygodni temu na Hawajach rodzice księżniczki.

english.kyodonews.net


Będzie to pierwsza podróż Mako do Brazylii. W czasie długiego, dwutygodniowego pobytu zaplanowanego w dniach 17-31 lipca odwiedzi sporo, bo aż 14 różnych miast. Pierwszym przystankiem będzie oczywiście Río de Janeiro, do którego księżniczka przybędzie 18 lipca i zostanie oficjalnie powitana.

mainichi.jp

20 lipca Mako będzie już w Maringá, trzecim pod względem wielkości mieście stanu Paraná, położonym w południowej części kraju, gdzie wygłosi przemówienie. Podróż będzie kontynuować następnego dnia w São Paulo. Poza tym, odwiedzi także Manaus w Amazonii czy Tomé-Açu, miejsca ważne dla pierwszych japońskich imigrantów.

Program wizyty obejmuje oczywiście spotkanie z Japończykami mieszkającymi w Brazylii, a także spotkanie z Prezydentem, Michelem Temer.

news4europe.eu

Ostatnia wizyta w Brazylii rodziny imperialnej miała miejsce w marcu, kiedy to przybył tutaj Następca Tronu, książę Naruhito, w związku z odbywającym się Worl Water Forum. Będzie to wprawdzie pierwsza wizyta Mako w Brazylii, ale nie pierwsza w tej części świata. We wrześniu 2016 odwiedziła Paragwaj, a nieco wcześniej, w grudniu 2015 była także w Salwadorze i Hondurasie.

newmyroyals.com

Pogłoski o tej wizycie pojawiły się już w lutym (klik), jeszcze przed przesunięciem ślubu księżniczki z Kei Komuro, wtedy też spekulowano, że będzie to ostatnia podróż Mako zanim opuści rodzinę imperialną. Jednak ponieważ ślub przesunięto aż na rok 2020, miejmy nadzieję, że jeszcze nieraz będziemy mogli śledzić jej zagraniczne wizyty.

1 komentarz:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.