niedziela, 1 października 2017

Maria Theresia urodziła, święto Daśain, wizyta w Chile, ostatnie dni Invictus Games + więcej


Grecja

Wczoraj nieoczekiwanie król Konstantinos pojawił się na konferencji Round Square International Conference (RSIC) w Republice Południowej Afryki.

FacebookRound Square to światowa sieć innowacyjnych szkół w 50 krajach świata, których łączy podejście do edukacji opartej na sześciu ideałach: demokracji, służbie, ekologii, przywództwie, przygodzie oraz międzynarodowości. Konferencja odbywa się każdego roku w innym regionie świata przez sześć dni na przełomie września i października, a zapraszanych na nią jest każdego roku delegacja (licząca dwóch dorosłych oraz pięciu lub sześciu studentów w wieku 16-19 lat) z każdej szkoły będącej członkiem Round Square, a co dwa lata także szkół kandydujących.

Instagram

21 września książę Nikolaos razem z wolontariuszami Axion Hellas odwiedził wyspę Psara. Axion Hellas wspiera społeczeństwo, zwłaszcza wrażliwe grupy żyjące na dalekich i nieosiągalnych obszarach Grecji i greckich wysp. W swojej pracy organizacja skupia się na dostarczaniu tym ludziom pomocy materialnej, finansowej i zdrowotnej, polepszaniu ich warunków życia, poprawie infrastruktury edukacyjnej, kulturalnej i sportowej, zapoznaniu ich z nowymi technologiami i metodami komunikacji, podnoszeniu świadomości w kwestiach związanych z medycyną, edukacją kulturą, ochroną środowiska, handlem czy rolnictwem, a także promowaniu lokalnej tradycji i dziedzictwa kulturalnego. Wyspa Psara położona jest na Morzu Egejskim, a według danych z 2011 mieszka na niej 454 osoby. Książę Nikolaos podzielił się kilkoma zdjęciami z tej wizyty na swoim Instagramie.

Instagram

Instagram

W ramach drugiej części "misji" z Axion Hellas, kilka dni później książę razem z wolontariuszami przybył do wioski Volissos w północnej części wyspy Chios także położonej na Morzu Egejskim.

Instagram

Instagram

Instagram

Z kolei księżniczka Theodora wróciła już do Los Angeles po długich wakacjach w Grecji, dzieląc się z Nami zdjęciem ze swojego biura.

Instagram


Wielka Brytania

Przedostatniego dnia Invictus Games w kibicowaniu weteranom Harry'emu towarzyszył nieoczekiwanie były Prezydent USA, Barack Obama.

Twitter

Twitter

Twitter

Ostatniego dnia książę Harry wspierał weteranów rywalizujących w koszykówce.

Twitter

Twitter

Wieczorem, podczas ceremonii zamknięcia Invictus Games, towarzyszyła mu Meghan Markle oraz jej matka.

Twitter

Facebook

Twitter

Twitter

Facebook

Twitter


Holandia / Parma

Opublikowano nowe portretowe zdjęcia królowej Maximy, księżniczki Amalii, księżniczki Alexii i księżniczki Ariane wykonane przez Erwina Olafa.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Książę Jaime, księżna Viktória, książę Carlos i księżna Annemarie z dwiema córkami, Luisą i Cecilią, pojawili się na nabożeństwie w Bazylice di Santa Maria della Steccata w Parmie. Więcej zdjęć KLIK

PPE Agency

PPE Agency

PPE Agency

PPE Agency


Szwecja

Król Carl Gustaf i królowa Silvia spotkali się z minister spraw zagranicznych.

Twitter


Japonia

Kolejny dzień w Chile książę Fumihito i księżna Kiko spędzili w mieście Puerto Montt na południu Chile, gdzie odwiedzili centrum rehabilitacyjne dla dorosłych Cesfam.

belgaimage.be

belgaimage.be

belgaimage.be

Po południu z kolei odwiedzili farmę łososi w La Union.

belgaimage.be

belgaimage.be

Książę Naruhito i księżna Masako uczestniczyli w konferencji na temat programów zagranicznej wymiany studentów.

Twitter

Twitter

Twitter


Hiszpania

Infantka Elena wręczyła Entrepreneurs Awards of La Rioja.

Twitter


Thurn und Taxis

Księżniczka Maria Theresia Thurn und Taxis i Hugo Wilson po raz drugi zostali rodzicami! Około tygodnia temu w jednej z londyńskich klinik na świat przyszła ich druga córeczka, Maya. 22 września dumny tata podzielił się z Nami zdjęciem nowej pociechy. Za informację serdecznie dziękujemy Larissie :)

Instagram

Płeć i imię drugiego dziecka Marii Theresii i Hugo zdradziła ciocia, Elisabeth Thurn und Taxis, która publikując poniższe zdjęcie napisała: "Właśnie poznałam najlepszą i najfajniejszą osobę na świecie, moją siostrzenicę Mayę." Jak donoszą media, dziewczynka otrzymała imię na cześć siostry swojej babci Glorii Thurn und Taxis, Mayi Schönburg.

tvaktuell.com

Maya dołączyła do starszej siostry, 2-letniej Mafaldy.


Bhutan

30 września król Jigme Khesar wziął udział w obchodach święta Daśain, trwającego 15 dni święta państwowego w Bhutanie symbolizującego zwycięstwo dobra nad złem. Król błogosławił zebranych pod Pałacem Lingkana w Thimphu za pomocą "Tikka" - mieszanki składającej się z ziaren ryżu, twarogu (lub jogurtu) i cynobru w proszku.

HM King Jigme Khesar Namgyel Facebook

Tikka jest ofiarą dla bogini Durgy za pokój, dobrobyt i szczęście i znakiem jej błogosławieństwa. W czasie obchodów święta Daśain, przypadającego na przełom września i października, osoby starsze i rodzice smarują miksturą czoła swoich dzieci i młodszych członków rodziny, aby przekazać błogosławieństwo i ochronę swojej rodzinie.

HM King Jigme Khesar Namgyel Facebook

W ceremonii, poza królem, wzięli również udział przedstawiciele władz z premierem na czele.

HM King Jigme Khesar Namgyel Facebook

Pojawiło się oczywiście nowe, październikowe zdjęcie z Bhutanu, na którym tym razem nie widać ani małego księcia Jigme, ani królowej Jetsun Pemy, ani też żadnych zwierząt. Król Jigme Khesar nie pozuje jednak do zdjęcia sam - towarzyszą mu uczestnicy święta Daśain.

yellow.bt

7 komentarzy:

 1. Śliczna. Gratulacje dla rodziców dwóch córeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy umieścicie informacje o wizycie Carla Philipa w Monaco?
  12-14 październik (4th Annual IUCN Patrons of Nature Meeting)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, ze coraz częściej Masako pojawia się publicznie!
  Nowe zdjęcia z Holandii nie są moimi ulubionymi.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.