niedziela, 15 października 2017

Narodziny w Johorze, nowe informacje na temat rozwodu Tessy i Louisa oraz tegorocznej Niedzieli Pamięci + więcej


Grecja

10 października, kolejnego dnia w Australii, księżna Tatiana i książę Nikolaos odwiedzili dom spokojnej starości w Adelaide.

InstagramInstagram

Instagram

Instagram

Następnego dnia para odwiedziła Pearl Farm w Kimberley w północno-zachodniej części Australii.

Instagram

Instagram

Instagram

Instagram


Monako / Szwecja / Jordania

13 października książę Carl Philip przybył z kilkudniową wizytą do Monako, gdzie spotkał się z księciem Albertem, z którym uczestniczył w konferencji "Connecting and Protecting our seas Initiatives in the Baltic and The Mediterranean". Na konferencji obecna była również królowa Noor.

Twitter

profimedia.cz

profimedia.cz

profimedia.cz


Norwegia

Księżna Mette-Marit pojawiła się na seminarium "Literatura może zmienić życie!".

belgaimage.be

belgaimage.be

belgaimage.be

belgaimage.be

Księżniczka Martha Louise spadła ostatnio z konia i złamała nogę.

Instagram


Maroko

13 października król Mohammed VI uczestniczył w otwarciu marokańskiego Parlamentu. Towarzyszyli mu książę Moulay El Hassan oraz książę książę Moulay Rachid. Przed otwarciem król dokonał inspekcji wojsk oraz pozdrowił zebrane tłumy z balkonu.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


Holandia

14 października księżniczka Beatrix wzięła udział w obchodach 300-lecia Googermolen, jednego z największych wiatraków w Holandii.

Twitter


Japonia

Książę Naruhito i księżna Masako uczestniczyli w nabożeństwie upamiętniającym ofiary wypadków przemysłowych.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Rodzina cesarska na czele z Cesarzem Akihito i Cesarzową Michiko uczestniczyła w przedstawieniu upamiętniającym marynarzy, którzy zginęli w trakcie II wojny światowej.

Twitter

Twitter

Księżna Hisako 12 października zobaczyła wystawę rzeźb Eskimosów, które zebrał jej zmarły mąż książę Takamado.

Twitter


Wielka Brytania

Książę Kentu odwiedził Southwark Cathedral.

Twitter

Księżniczka Beatrice 11 października pojawiła się na aukcji i kolacji "Take Home a Nude" w Nowym Jorku.

Twitter

Księżniczka Eugenie była obecna na premierze "Jane" podczas London Film Festival.

Twitter

Kilka dni temu poinformowano, że w tym roku nastąpią zmiany podczas obchodów Niedzieli Pamięci 12 listopada. Królowa Elżbieta nie złoży wieńca pod pomnikiem Cenotaph, tak jak to robiła do tej pory. Od teraz to książę Walii będzie składał wieniec w imieniu matki, która ma oglądać uroczystości z balkonu w towarzystwie księcia Edynburga, księżnej Kornwalii, księżnej Cambridge czy hrabiny Wessex.

telegraph.co.uk


Belgia

Księżna Claire pojawiła się na wręczeniu nagród Fondation Prince Laurent.

Twitter

Twitter


Johor

Wczoraj, 14 października na świat przyszło drugie dziecko 33-letniego Następcy Tronu Johoru, księcia Ismaila Idrisa, i jego 24-letniej żony, księżnej Che Puan Khaleedy Bustamam. Para, która pobrała się w 2014, w czerwcu zeszłego roku doczekała się już córeczki, księżniczki Khalsom Aminah Sofiah, a tym razem urodził im się syn. Jak informują media, chłopiec otrzymał imiona Iskandar Abdul Jalil Abu Bakar Ibrahim Ibni Tunku Ismail i zajął drugie miejsce w linii sukcesji do tronu Johoru, po swoim ojcu. Jest drugim wnukiem obecnego Sułtana Ibrahima Ismaila.

channelnewsasia.com


Dania

Dzisiaj swoje 12. urodziny obchodzi książę Christian. Z tej okazji opublikowano jego nowe zdjęcie wykonane przez księżną Mary.

Twitter


Luksemburg

Książę Guillaume po powrocie z Zjednoczonych Emiratów Arabskich udał się do Waszyngtonu na konferencję International Monetary Fund.

Twitter

Wczoraj spotkał się z dyrektorami IMF oraz rady Banku Światowego.

Twitter

Twitter

Wbrew wcześniejszym pogłoskom, rozwód Tessy i Louisa nie został jeszcze sfinalizowany. Według ostatnich doniesień, nie osiągnięto porozumienia w sprawie podziału majątku ani kwoty alimentów, jaką ma otrzymać Tessy. W ubiegły piątek para została zauważona w londyńskim sądzie na kolejnej rozprawie, na której mieli się ponoć posprzeczać. Mówi się, że Tessy domaga się wyższych alimentów, na które nie chce zgodzić się Louis.

telegraph.co.uk

newmyroyals.com


*********

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie Wasze miłe słowa i komentarze, mamy nadzieję wspólnie z Wami śledzić królewskie wydarzenia przez następne lata :)

5 komentarzy:

 1. Mój Boże,rozwód jest taką okropną sprawą,tym bardziej,gdy dzieje się to w monarchii. Wszystko wydawało się w ich związku idealne,na zdjęciach przy okazji różnych uroczystościach uśmiechali się,trzymali za ręce. Kiedy to się tak zmieniło?
  Tym bardziej gorzej jeśli nie umieją się porozumieć,bo to uderza przede wszystkim w chłopców.
  Dziwne jest pomyśleć,że królowa nigdy nie złoży już wieńców,ale decyzja jest zrozumiała ze względu na wiek. Pewnie królowa chciała towarzyszyć mężowi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że tak źle kończy się to małżeństwo :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda małżeństwa Tessy i Louisa no ale najważniejsze jak dla mnie jest dobro dzieci i aby rodzice nie wciągali ich w swoje spory.

  Królowa Elżbieta chyba już myśli o emeryturze ale ja się jej nie dziwie w wieki 90 lat prawie wszyscy są na emeryturze od co najmniej 20 lat, a królowa Elżbieta ma codziennie spotkanie. 500 spotkań może 30 latka przytoczyć, a co mówić o królowej

  OdpowiedzUsuń
 4. Te widoki w Australii, można sobie pomarzyć że tam się jest gdy w Polsce jesień i słota.
  Królowa przekazuje coraz więcej obowiązków młodszym członkom rodziny, mam nadzieję że to nie oznacza rychłego przejścia na emeryturę :/
  Co do rozwodu: wiadomym jest, że Tessy pragnie ugrać jak najwięcej. Ciekawe czy stara się o alimenty tylko dla chłopców, cy tez dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.