poniedziałek, 30 października 2017

Kolejna podróż pary królewskiej z Bhutanu i małego Jigme


Zaledwie kilka dni temu król Jigme Khesar i królowa Jetsun Pema wrócili z pierwszej podróży zagranicznej z synkiem, a jak się okazuje, już udadzą się w kolejną! Dziś poinformowano, że rodzina odwiedzi New Delhi w Indiach w dniach 31 października - 3 listopada na zaproszenie premiera Indii.

yellow.bt


W trakcie wizyty król Jigme Khesar spotka się z Prezydentem oraz Premierem Indii, na audiencjach przyjmie także wicepremiera, ministra spraw zagranicznych i innych ministrów. Na cześć królewskich gości zostanie wydana także oficjalna kolacja.

gettyimages.com

Indie oraz Bhutan od zawsze łączyły bliskie relacje, a wizyta pary królewskiej stanowi potwierdzenie wieloletniej tradycji regularnej wymiany pomiędzy oboma krajami. Jak poinformowano, wizyta będzie okazją do przeanalizowania dwustronnej współpracy w związku ze zbliżającym się złotym jubileuszem stosunków dyplomatycznych między Indiami a Bhutanem w 2018, a także do wypracowania kolejnych specjalnych więzi dwustronnej przyjaźni.

gettyimages.com

Warto dodać, że król Jigme Khesar i królowa Jetsun Pema trzykrotnie składali wizytę w Indiach - krótko po ślubie w 2011, w styczniu 2013 oraz w październiku 2014 roku.

gettyimages.com


5 komentarzy:

 1. Z Bhutanu zawsze są takie kolorowe zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, sprawiają to ich wielobarwne oficjalne stroje.

   Usuń
 2. To miło że para królewska zabiera swojego synka w zagraniczne podróże już nie mogę się doczekać wizyty w Indiach A zwłaszcza tego bankietu ciekawa jestem czy Jetsun Pema posiada jakąś tiare która mogłaby włożyć
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej nie będzie bankiet w ścisłym tego słowa znaczeniu, więc zdziwiłabym się bardzo gdyby Jetsun założyła tiarę. Do tej pory widzieliśmy ją w dwóch tiarach w trakcie ślubu z Jigme
   http://4.bp.blogspot.com/-ndP85RnrQzY/TpuUEnCrgjI/AAAAAAAADxA/GDJByIRET4M/s1600/BhutanRoyalWeddingTiara.jpg

   Usuń
 3. Cudowna wiadomość. Mam nadzieję,że pokażą Jigme :)
  Będę więc kilka dni przed parą królewską Belgów.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.