wtorek, 24 października 2017

Ceremonie pogrzebowe króla Bhumibola Adulyadeja - lista gości + wystawa upamiętniająca zmarłego króla


Już jutro rozpoczną się oficjalne ceremonie pogrzebowe króla Bhumibola Adulyadeja zmarłego w zeszłym roku (zachęcamy do przeczytania jego biografii TUTAJ). Kilka dni temu publikowałyśmy Wam szczegóły na temat samej uroczystości wraz z planem na najbliższe dni (znajdziecie je TUTAJ), a dziś nadszedł czas, aby opublikować pełną listę gości, którzy zapowiedzieli swoją obecność 26 października w dniu głównej kremacji oraz ostatnie szczegóły na temat najbliższych dni w Tajlandii.

Królewskie Krematorium na placu Sanam Luang - TwitterNa kremacji króla Tajlandii nie może zabraknąć członków innych rodzin królewskich. Oto, których z nich możemy się spodziewać w Tajlandii we czwartek (niektórzy zapowiedzieli swoją obecność także na inne uroczystości w przeciągu najbliższych dni, o czym świadczą odpowiednie przypisy w nawiasach):

pinterest

Belgia - Królowa Mathilde

Bhutan - Król Jigme Khesar i Królowa Jetsun Pema (25-27 października)

Dania - Książę Frederik

Holandia - Królowa Maxima

Hiszpania - Królowa Sofia

Lesotho - Król Letsie III i Królowa Masenate

Liechtenstein - Księżna Margaretha

Luksemburg - Dziedziczny Książę Guillaume

Japonia - Książę Fumihito i Księżna Kiko (26-27 października)

Malezja - Sułtan Peraku Nazrin Szach z żoną, Zarą Salim

Norwegia - Książę Haakon

Szwecja - Królowa Silvia

Tonga - Król Tupou VI i Królowa Nanasipau

Wielka Brytania - Książę Andrew (książę Yorku jest już w Bangkoku, być może więc będzie także uczestniczył w uroczystościach zapowiedzianych na dzień jutrzejszy)

Facebook

Facebook

Dziś spotkał się z księżniczka Mahą Chakri Sirindhorn.

Twitter

Do Tajlandii przybyła już także królowa Sofia z Hiszpanii.

Twitter

Twitter

W związku z przypadającą w tym roku 130. rocznicą nawiązania stosunków dypolmatycznych między Japonią a Tajlandią tajski rząd we współpracy z uniwerstytetem Soka w Tokio zorganizował wystawę fotograficzną poświęconą zmarłemu królowi Bhumibolowi Adulyadejowi. Zdjęcia na wystawie prezentują ważne wydarzenia z jego życia, jak koronacja w 1950; znalazły się tam również niektóre jego prace. Wystawa została udekorowana 89 gatunkami żółtych kwiatów: kolor symbolizuje urodziny monarchy, a ich liczba - wiek w chwili śmierci. Centralną część wystawy stanowi zdjęcie Cesarza Akihito i Cesarzowej Michiko składających Bhumibolowi osobisty hołd.

imperialfamilyjapan.wordpress.com

Obie rodziny królewskie łączą ciepłe relacje. Para Cesarska dołączyła do króla w 2006 podczas obchodów jego diamentowego jubileuszu panowania. Kolejna wizyta w Tajlandii miała miejsce w marcu tego roku, wówczas Cesarz i Cesarzowa złożyli zmarłemu monarsze hołd.

imperialfamilyjapan.wordpress.com

Informacje oraz zdjęcia z poszczególnych uroczystości znajdziecie na blogu w poście z aktualnościami, wyjątek stanowią główne ceremonie 26 października, z których zdjęcia zostaną zamieszczone w oddzielnym poście w miarę możliwości najwcześniej, jak to będzie możliwe, a aktualizacji możecie się spodziewać w ciągu najbliższych dni.

5 komentarzy:

 1. Lista gości imponująca szkoda że spotykają się w tak smutnych okolicznościach tak się zastanawiam jaki obowiązuje dress code czy w Tajlandii też nosi czerń jak u nas czy inny kolor?
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czerń albo biel, a co do dress code'u to teraz niestety nie wiem, ale postaram się sprawdzić w wolnej chwili (o ile ją znajdę ;))

   Usuń
 2. Ja czekam na zdjęcia z uroczystości, mimo że są pogrzebowe.
  Ciekawi mnie też dress code.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.