niedziela, 8 października 2017

Pierwsza rocznica ślubu Leki i Elii + oficjalne zdjęcia z wczorajszego ślubu + więcej


Aż trudno uwierzyć, że od pamiętnego 8 października mija dziś dokładnie rok. Ślub księcia Leki i Elii Zaharii wzbudził ogromne emocje i zainteresowanie nie tylko wśród Albańczyków, dla których był to pierwszy królewski ślub od niemal 80 lat, ale także dla wszystkich królewskich fanów na całym świecie. Dla nas obu było to i nadal jest szczególnie wyjątkowe wydarzenie; pierwsze, z którego prowadziłyśmy relację.

Elia Zaharia Zogu FacebookPara  wzięła ślub cywilny w Sali Tronowej Pałacu Brygad o godzinie 11, a udzielił go burmistrz Tirany Erion Veliay. Na koniec przedstawiciele pięciu religii: islamu (wyznawanego przez większość Albańczyków), bektaszija, katolicyzmu, prawosławia i protestantyzmu pobłogosławili nowożeńców. Błogosławieństwo jest częścią tradycji albańskiej rodziny królewskiej i ma podkreślić tolerancję religijną w Albanii.

oranews.tv

Na ślub zaproszono około 300 gości, w tym członków innych rodzin królewskich. Po ceremonii goście zapozowali do pamiątkowych zdjęć, a następnie udali się na obiad przygotowany przez szefa kuchni Altina Prega. Wieczorem miał miejsce bankiet weselny, który trwał prawdopodobnie do pierwszej w nocy.

Elia Zaharia Facebook

Elia Zaharia Facebook

Elia Zaharia Facebook
Elia Zaharia Facebook

Nie obyło się bez drobnych wpadek, przy wchodzeniu na Salę Tronową welon Elii zaczepił się, prawdopodobnie o drzwi. Poniżej krótkie nagranie z uroczystości.


Księżna Elia wieczorem opublikowała na swoim Facebook'u post z podziękowaniami "Podczas pierwszej rocznicy ślubu dzielę się z Wami radosnymi wspomnieniami! Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy do nas dołączyli i dali nam najpiękniejszy dzień naszego życia!". Opublikowała także nagranie z ubiegłorocznego pierwszego tańca KLIK oraz "nowe" zdjęcia z tamtego pamiętnego dnia. Poniżej opublikuję tylko kilka, których być może nie widzieliście, całą galerię znajdziecie TUTAJ

Elia Zaharia Zogu Facebook

Elia Zaharia Zogu Facebook

Elia Zaharia Zogu Facebook

Elia Zaharia Zogu Facebook

************

Pojawiły się także już oficjalne zdjęcia z wczorajszego ślubu w Serbii.

royalfamily.org

Opublikowano także przemówienia jakie podczas przyjęcia weselnego wygłosili książę Alexander czy książę Filip.

royalfamily.org

"To jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu i cieszę się, aby dzielić go z Wami! Jesteśmy tu, by świętować początek wspólnego życia Filipa i Danici, którym życzymy, aby było wypełnione szczęściem i miłością. To mój obowiązek i przywilej, aby przywitać w naszym domu Jej Królewską Wysokość Księżną Danicę. Witam również jej rodziców, życząc, aby powodzenie, zdrowie, harmonia i rodzinne błogosławieństwo towarzyszyły młodej parze i za ich pośrednictwem także nam. Droga Danico, drogi Filipie, wiedzcie proszę, że zawsze możecie polegać na naszym wsparciu." - mówił w swoim przemówieniu książę Alexander.

royalfamily.org

Z kolei książę Filip mówił:

"Danica i ja dziękujemy Wam wszystkim, że jesteście z Nami w najpiękniejszym dniu naszego życia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, dzieląc się z Wami tą chwilą. Dziękujemy naszym rodzicom za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości dla nas tutaj w Białym Pałacu. A przede wszystkim dziękuję, Dana, za całą Twoją miłość i uczynienie mnie najszczęśliwszym człowiekiem na świecie."

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org

13 komentarzy:

 1. Fajnie jest wrócić do wspomnień tak szybko minął rok kto by pomyślą a relacje po roku już wychodzą wam perfekcyjnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Niemożliwe,że to już rok. Suknia robi tak samo wielkie wrażenie jak tamtej soboty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja ulubiona suknia weselna wydaje się jakby to było wczoraj

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, że pojawiły się zdjęcia z wesela

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło było sobie przypomnieć ślub w Albanii to była piękna uroczystość <3 kiedy czytałam ten post pomyślałam jak bardzo różnią się suknie ślubne obu księżnych! Elia mam wrażenie trochę ginie w tej ilości koronki haftu i przepychu z kolei Danica wygląda zbyt skromnie a Wam która suknia bardziej się podoba?
  Mam taki pomysł (jeśli jeszcze czegoś takiego nie było) może zrobicie głosowanie na najpiękniejszą królewską suknię ślubną? Mieliśmy ostatnio sporo ślubów wśród royalsów będzie fajna zabawa :)
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile czeka się na list z Hiszpani od Letizi?????

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja ulubiona suknia sama chciałbym taka jak będę brała ślub ale boję się że do kościoła się nie zmieszce, na prawdę ponieważ w mojej okolicy są same małe kościoły :( bardzo bym chciała taka i taki długi tren :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Suknia Elii jest zjawiskowa, sam bym taką chciała.
  Też nie mogę uwierzyć, że to już rok.

  OdpowiedzUsuń
 9. Teraz czas na royal baby! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No myślę że już niedługo będziemy mogli się cieszyć z ciazy.

   Usuń
  2. Ja już się nie mogę doczekać :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.