niedziela, 2 kwietnia 2023

Wizyta w Hamburgu, księżna Mette-Marit na wręczeniu Youth Critics Award + więcej

Liechtenstein

Książę Alois i księżna Sophie wzięli udział w jubileuszowej gali w Schaan zorganizowanej z okazji 100. rocznicy podpisania traktatu celnego pomiędzy Liechtensteinem a Szwajcarią.
Hiszpania

30 marca król Felipe i królowa Letizia wzięli udział w obchodach 100. rocznicy otwarcia pierwszej księgarni Casa del Libro.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Monako

Książę Albert, księżniczka Caroline, Charlotte Casiraghi i księżniczka Alexandra z Benem Strautmannem zobaczyli wystawę "George Condo - Humanoids".

30 marca Beatrice Borromeo i Pierre Casiraghi pojawili się na pokazie nowej kolekcji Diora w Mumbaju.

Embed from Getty Images


Po powrocie do Monako razem z Charlotte Casiraghi i Dimitri'm Rassamem byli obecni na premierze filmu "Trzej muszkieterowie".Wielka Brytania

Trzeci i zarazem ostatni dzień wizyty państwowej w Niemczech król Charles i królowa Camilla spędzili w Hamburgu, do którego z Berline udali się pociągiem. Para królewska złożyła kwiaty pod pomnikiem Kindertransport w 85. rocznicę pierwszego transportu żydowskich dzieci z Niemiec do Wielkiej Brytanii w czasie II wojny światowej, a następnie odwiedziła ruiny kościoła św. Mikołaja, który został zbombardowany przez aliantów w czasie II wojny światowej. Pozdrowili też zgromadzone mimo ulewnego deszczu tłumy z balkonu Ratusza, a królowa odwiedziła szkołę podstawową imienia Rudolfa Rossa, gdzie narysowała Gruffalo z książki dla dzieci ilustrowanej przez niemieckiego ilustratora urodzonego w Hamburgu Axela Schefflera. Ostatnim punktem programu było spotkanie z niemieckimi biznesmenami, przedstawicielami organizacji charytatywnych i zespołem muzycznym Lord of the Lost, który w maju będzie reprezentował Niemcy na Eurowizji. Nie mogło zabraknąć niemieckiego piwa, które król sam sobie nalał.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty ImagesPoniżej jeszcze wideo podsumowanie trzydniowej wizyty w Niemczech opublikowane przez Pałac Buckingham.


Król i książę Walii zasadzili ostatnie drzewko w ramach inicjatywy Queen's Green Canopy w ogrodach Sandringham House. Inicjatywa Queen's Green Canopy, zachęcająca Brytyjczyków do posadzenia drzewka z okazji platynowego jubileuszu królowej Elizabeth II, została zainaugurowana wiosną 2021 w Windsorze, kiedy królowa i jeszcze wówczas książę Walii Charles posadzili wspólnie dąb. Po śmierci monarchini projekt wydłużono o kilka miesięcy, chcąc przez posadzenie drzewek uczcić pamięć zmarłej królowej.

Szwecja

Król Carl Gustaf i księżniczka Victoria 31 marca przyjęli w Pałacu Królewskim ministra spraw zagranicznych Szwecji.


Luksemburg

31 marca książę Guillaume wypełnił akt urodzenia księcia Francoisa w Ratuszu w Luksemburgu w towarzystwie burmistrz miasta, która na koniec podarowała mu w prezencie pluszowego psa dla synka i bukiet kwiatów dla księżnej Stephanie.


Norwegia

Księżna Mette-Marit wręczyła nagrodę literacką Youth Critics Award 2023 Brynjulfowi Jungowi Tjønnowi z Korei Południowej.5 komentarzy:

 1. Między innymi dzięki BlueBlood balonik oczekiwania na koronację rośnie. Mam nadzieję, że się nie zawiedziemy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszy mnie, że królowa Camilla zaczyna nosić broszki Królowej Elżbiety. Taka biżuteria, z taką historią powinna być noszona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcie księżniczki Caroline i Charlotte, obie takie roześmiane i z błyskiem o oczach.
  Czy to prawda, że Albert II zmienił zapis dotyczący ewentualnej regencji powierzając ją Radzie Regencyjnej zamiast, jak dotąd Charlene? Przegapiłam coś, czy źródło jest niewiarygodne? Taki krok byłby logiczny ze względu na kwestie zdrowotne księżnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście pojawiły się takie informacje w prasie, natomiast nie udało mi się dotrzeć do żadnego oficjalnego / bardziej wiarygodnego źródła. Z tego co mi wiadomo i z tego co rozumiem to gdyby książę zmarł przed ukończeniem przez Jacquesa 18. urodzin powołana zostałaby Rada Regencyjna, na czele której stanęłaby księżna Charlene. Gdyby z jakiegoś powodu księżna nie byłaby w stanie sprawować funkcji regentki, jej obowiązki powinna przejąć księżna Caroline jako następna pełnoletnia osoba w kolejce do tronu

   Usuń
 4. Chęć noszenia strojów tak, jak królowa Letizia jest niezłą motywacją do odchudzania. Nie wiem jak ta kobieta to tobie, ale za każdym razem, nawet w mniej trafnej stylizacji, wygląda świetnie. Tę czerwoną tunikę z rocznicy otwarcia księgarni po prostu muszę mieć.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.