środa, 26 kwietnia 2023

Nordic Food Waste Summit, księżna Mary na wyspach Fidżi + więcej

Wielka Brytania

24 kwietnia księżna Catherine odwiedziła Baby Bank w Windsorze.

Embed from Getty ImagesEmbed from Getty Images
Hiszpania

24 kwietnia król Felipe i królowa Letizia wręczyli nagrodę literacką Miguela De Cervantesa.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

25 kwietnia para królewska wydała tradycyjny lunch w Pałacu Królewskim w Madrycie z okazji rozdania nagrody Miguela de Cervantesa.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

26 kwietnia królowa uczestniczyła w konferencji "Tytoń czy zdrowie", a po południu razem z mężem przyjęła w Pałacu Królewskim Prezydenta i Pierwszą Damę Brazylii, którzy przylecieli do Hiszpanii z oficjalną wizytą.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Monako

Marie Ducruet opublikowała zdjęcie z córeczką Victoire.


Niderlandy

Księżniczka Catharina-Amalia pojawiła się na festiwalu Feria de Abril w Sewilli, na którym wiosną 1999 poznali się jej rodzice.


Belgia

Potwierdzono oficjalnie, że król Philippe i królowa Mathilde wezmą udział w koronacji króla Charlesa III i królowej Camilli 6 maja. W podróży do Londynu będzie im towarzyszyć księżniczka Elisabeth, która razem z tatą pojawi się dzień wcześniej na przedkoronacyjnym przyjęciu w Pałacu Buckingham.Norwegia

24 kwietnia królowa Sonja i księżna Mette-Marit wzięły udział w odsłonięciu nowej rzeźby "Maman" amerykańskiej rzeźbiarki Louise Bourgeois w Parku Pałacowym.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

W ostatnim czasie królowa Sonja razem z księżniczką Marthą-Loiise pojawiła się także na otwarciu wystawy prac swojej wnuczki, Maud Angeliki Behn, w ramach festiwalu artystycznym "Ingeborgdagene". Maud Angelica Behn razem z przyjaciółką miały okazję zaprezentować swoje prace w muzeum Ingeborg Refling Hagens kulturhus w Tangen w okręgu Innlandet.


Dania / Szwecja

24 kwietnia księżna Marie otworzyła coroczną konferencję "SIKON" Stowarzyszenia Autyzmu, którego jest patronką.Drugi dzień wizyty na Vanuatu księżna Mary rozpoczęła od spotkania z ministrem spraw zagranicznych Vanuatu (zamiast niego planowane było spotkanie z Prezydentem i Premierem, którzy jednak w ostatniej chwili je odwołali z powodu choroby). Później spotkała się ze społecznością z Etas i dowiedziała się więcej o prowadzonych tam inicjatywach skierowanych do kobiet oraz działaniach zmierzających do odbudowy wyspy dotkniętej katastrofami naturalnymi na początku marca. W trakcie wizyty kupiła ręcznie wykonane torebki dla księżniczki Isabelli i księżniczki Josephine.
 Kolejnym punktem programu był lunch wydany przez Premiera Vanuatu. Po południu Mary odwiedziła Uniwersytet Południowego Pacyfiku USP, gdzie porozmawiała ze studentami i wygłosiła przemówienie.

25 kwietnia księżna Mary wylądowała na Fidżi, rozpoczynając drugi etap swojej kilkudniowej podróży po Oceanie Spokojnym. Na początek została powitana w tradycyjnej ceremonii, po której spotkała się z Prezydentem Fidżi.
Po południu księżna odwiedziła wioskę Nabavatu na drugiej największej wyspie Fidżi, Vanua Levu, zamieszkiwanej przez osoby przesiedlone po cyklonie, który nawiedził Fidżi w 2020. Na miejscu jako patronka UNFPA dowiedziała się więcej o prowadzonych działaniach na rzecz zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego kobiet, promowania praw kobiet i dziewcząt oraz konsekwencjach zmian klimatu.
Pierwszy dzień wizyty na Fidżi zakończył się przyjęciem i kolacją w stolicy kraju, Suva.26 kwietnia księżna Marie wygłosiła przemówienie otwierające Nordic Food Waste Summit w Sztokholmie - szczyt krajów skandynawskich dotyczący marnotrawienia żywności. W konferencji tego samego dnia wzięła udział także Następczyni Tronu Szwecji.

Embed from Getty Images


Wcześniej tego dnia księżniczka Victoria razem z królem Carlem Gustafem otworzyła port Norvik.25 kwietnia uczestniczyła w obchodach Dnia Mózgu Dzieci zorganizowanego przez fundację Hjärnfonden, której jest patronką.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

24 kwietnia królowa Silvia wzięła udział w konferencji dotyczącej zapobiegania wykorzystywaniu seksualnego dzieci.

25 kwietnia książę Carl Philip i księżna Sofia byli obecni na seminarium "Badania nad zaburzeniami neuropsychiatrycznymi".

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

2 komentarze:

  1. Każda ze stylizacji Letizii jest czystą perfekcją.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niewątpliwym przywilejem royalsów jest to, że mogą poznać świat i odwiedzić wiele krajów, jak Mary teraz.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.