niedziela, 23 kwietnia 2023

Księżna Mary na Vanuatu, księżniczka Victoria w parku Sonfjallet, koncert przed Dniem Króla + więcej

 Niderlandy

Po południu 18 kwietnia królowa Maxima otworzyła niderlandzki pawilon na Tygodniu Designu w Mediolanie.19 kwietnia królowa, już z powrotem w kraju, otworzyła festiwal kwiatowy w Sassenheim.

Wieczorem tego samego dnia razem z królem Willemem-Alexandrem, księżniczką Beatrix, księżniczką Cathariną-Amalią, księżniczką Ariane i księżną Laurentien była obecna na koncercie przed Dniem Króla w Rotterdamie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Szwecja

19 kwietnia Następczyni Tronu odwiedziła Park Narodowy Sonfjallet, jeden z najstarszych parków narodowych w Europie, w gminie Härjedalen w Jämtland, kontynuując swoje wycieczki po szwedzkich parkach narodowych, które rozpoczęła w lutym zeszłego roku. Księżniczka zamierza odwiedzić wszystkie 30 parków narodowych Szwecji, promując w ten sposób odkrywanie piękna szwedzkiej przyrody i aktywne spędzanie wolnego czasu.


Następny dzień księżniczka również spędziła w prowincji Jämtland. Razem z księciem Danielem odwiedziła fabrykę Woolpower w Östersun oraz uczestniczyła w forum biznesowym w Are.


Opublikowano nowe zdjęcie księcia Alexandra z okazji jego 7. urodzin.

20 kwietnia król Carl Gustaf i królowa Silvia odwiedzili prowincję Blekinge w ramach swoich podróży po Szwecji z okazji złotego jubileuszu panowania króla, który przypada w tym roku.

21 kwietnia książę Carl Philip i księżna Sofia wzięli udział w gali Elle połączonej z rozdaniem nagród Elle Fashion Awards w Grand Hotelu w Sztokholmie.

Wieczorem razem z księciem Alexandrem, księciem Gabrielem, księżniczką Victorią, księżniczką Estelle i księciem Oscarem wybrali się na spektakl "Var är smörgåsen?" w Operze Królewskiej.


Monako

18 kwietnia książę Albert i księżna Charlene byli obecni na otwarciu galerii sław rugby RC Toulonnais w Tuluzie.

21 kwietnia księżna Charlene wzięła udział w lekcji pływania i pierwszej pomocy zorganizowanej na basenie Stade Louis II w ramach pracy jej fundacji.

22 kwietnia razem z księciem Albertem, księciem Jacquesem i księżniczką Gabriellą pojawiła się na turnieju rugby Sainte Devote.


Dania

21 kwietnia księżniczka Isabella skończyła 16 lat. Z tej okazji opublikowano jej dwa nowe zdjęcia autorstwa Franne Voigta.

Franne Voigt ©

Franne Voigt ©

23 kwietnia księżna Mary wylądowała na Vanuatu, rozpoczynając swoją 6-dniową oficjalną podróż po Oceanii i Australii, w trakcie której skupi się na konsekwencjach zmian klimatycznych w regionie. Pierwszego z łącznie dwóch dni, które spędzi na Vanuatu, spotkała się z lokalnym ministrem zmian klimatycznych oraz mieszkańcami wyspy Pélé, która ciągu zaledwie jednego tygodnia została nawiedzona przez dwa cyklony tropikalne i dwa trzęsienia ziemi, a na koniec uczestniczyła w briefingu na temat aktualnej sytuacji na Vanuatu, Fidżi i innych krajach położonych na Pacyfiku.

Wielka Brytania

20 kwietnia książę i księżna Walii odwiedzili Birmingham.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

20 kwietnia Zara i Mia Tindall obejrzały wyścigi konne w Cheltenham.


21 kwietnia z okazji 97. rocznicy narodzin królowej Elizabeth II opublikowano nowe/stare zdjęcie monarchini z niektórymi jej wnukami i prawnukami, wykonane latem zeszłego roku w Balmoral. Zdjęcie wykonała księżna Kate, a pozowali do niego: Lady Louise i James, obecnie hrabia Wessex, Lena Tindall, książę George, księżniczka Charlotte, Isla Phillips, książę Louis, Mia Tindall z młodszym braciszkiem Lucasem i Savannah Phillips.


Przy okazji publikacji tego zdjęcia zobaczyliśmy po raz pierwszy zdjęcie z chrzcin Sienny Mapelli Mozzi, córeczki księżniczki Beatrice. Fotografia wykonana po chrzcinach w kwietniu zeszłego roku, przedstawiająca Edoarda z córką, znalazła się na jednym ze stolików.


Opublikowano nowy herb królowej Camilli.


Wczoraj wieczorem opublikowano dwa nowe zdjęcia księcia Louisa z okazji jego 5. urodzin przypadających dzisiaj. Ich autorką jest tym razem nie mama, a Millie Pilkington, przyjaciółka rodziny Middletonów, która wykonała m.in. prywatne zdjęcia w czasie ślubu księcia Williama i księżnej Kate. Fotografie księcia Louisa zostały zrobione w Windsorze w tym miesiącu.


Księżniczka Eugenie opublikowała szereg nowych zdjęć - w tym nowe zdjęcia swojego synka Augusta i siostrzenicy Sienny - z okazji Dnia Ziemi.


Hiszpania

20 kwietnia królowa Letizia odwiedziła bazę lotniczą Aérea de Cuatro Vientos w Madrycie, gdzie wzięła udział w obchodach 100. rocznicy pierwszej medycznej ewakuacji lotniczej w Hiszpanii.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Luksemburg

Opublikowano oficjalne zdjęcia z wczorajszego ślubu i przyjęcia weselnego księżniczki Alexandry i Nicolasa Bagory'ego. Wszystkie zobaczycie w zaktualizowanym poście tutaj.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.