sobota, 26 listopada 2022

Piknik z misiami Paddington, wizyta w Kenii, Prezydent i Pierwsza Dama Szwajcarii w Belgii + więcej

Niderlandy 

24 listopada królowa Maxima wzięła udział w obchodach 15-lecia Wielokulturowej Sieci Urzędników Państwowych (MNR) w Hadze.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

25 listopada wspólnie z teściową, księżniczką Beatrix, pojawiła się na koncercie Królewskiej Orkiestry Concertgebouworkest pod batutą Klausa Mäkelä.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Szwecja / Norwegia

Wieczorem 23 listopada, trzeciego dnia wspólnej wizyty w Kenii, Następca Tronu Norwegii i Następczyni Tronu Szwecji wzięli udział w oficjalnej kolacji w hotelu Trademark w Nairobi.


Czwartego dnia wizyty księżniczka Victoria i książę Haakon otworzyli kenijsko-norwesko-szwedzką konferencję biznesową w hotelu Radisson w Nairobi oraz spotkali się z wiceprezydentem Kenii. Po południu otworzyli Biuro Promocji Handlu One Africa Place, po czym rozdzielili się - książę odwiedził dwie farmy poza Nairobi, natomiast księżniczka została w stolicy, gdzie udała się z wizytą do Health Care Global (HCG) Cancer Center.

Dzień zakończyli wspólnie przyjęciem w Ambasadzie Szwecji.Książę Haakon 25 listopada wrócił już z powrotem do Norwegii, natomiast księżniczka kontynuowała wizytę. Odwiedziła Northern Rangelands Trust i otworzyła akademik dla dziewcząt w hrabstwie Laikipia.

Księżniczka Madeleine opublikowała nowe zdjęcie Leonore, Nicolasa i Adrienne z Teddy'm i Oreo z okazji Święta Dziękczynienia.


Belgia

W dniach 24-25 listopada z wizytą państwową w Belgii przebywał Prezydent Szwajcarii z żoną. Pierwszego dnia wizyty zostali powitani przez króla Philippe'a i królową Mathilde w Pałacu Królewskim. Po południu cała czwórka odwiedziła Muzeum Instrumentów Muzycznych i wzięła udział w występie Rutgera Mathysa i Eliasa D'Hooghe.Wieczorem para królewska wydała na cześć gości bankiet. W swoim przemówieniu król Philippe podkreślał, jak wiele dla jego rodziny znaczy Szwajcarii - jego pradziadek, król Albert I, uwielbiał szwajcarskie Alpy, jego dziadek, król Leopold III po II wojnie światowej spędził sześć lat wygnania w gminie Pregny-Chambésy w Szwajcarii, jego stryj, król Badouin, ukończył szkołę, a ojciec ma wiele wspomnień z dzieciństwa spędzonego w Szwajcarii. Król Philippe wspomniał także tragiczne wydarzenia łączące oba kraje - śmierć jego babci, królowej Belgów Astrid w wypadku samochodowym w Küssnacht am Rigi nad Jeziorem Czterech Kantonów oraz wypadek belgijskiego autokaru w szwajcarskim Sierre.
Na koniec wizyty państwowej 25 listopada król Philippe i królowa Mathilde uczestniczyli w koncercie jazzowym zorganizowanym przez Parę Prezydencką w Palais des Beaux-Arts w Brukseli.


Dania

25 listopada książę Joachim i księżna Marie byli obecni na corocznym jarmarku bożonarodzeniowym w duńskim kościele Frederikskirken w Paryżu, który księżna oficjalnie otworzyła. Obecni na wydarzeniu dziennikarze zapytali parę o sytuację z odebraniem tytułów dzieciom księcia i relacji z resztą duńskiej rodziny królewskiej, na co Joachim odparł: "Jest nad czym pracować. Brakowało komunikacji. Spotkaliśmy się i jesteśmy na dobrej drodze". Potwierdzili też, że wyjeżdżają na święta za granicę, ale nie zdradzili dokąd.Książę Joachim i księżna Marie oglądali sobotni mecz w ramach Mistrzostw Świata między Danią a Francją.

Królowa Margrethe 25 listopada wzięła udział w wykładzie profesora Mortena Meldala, duńskiego chemika, który w tym roku otrzymał Nagrodę Nobla jako pierwszy duński naukowiec od 1997, na Uniwersytecie Kopenhaskim.


Hiszpania

25 listopada król Felipe i królowa Letizia wręczyli Nagrody Króla Jaime I w Walencji, których celem jest promowanie badań i rozwoju nauki w Hiszpanii.
Po ceremonii, wychodząc z zabytkowego budynku Giełdy Jedwabiu, królowa przez przypadek nadepnęła na sukienkę i omal się nie przewróciła, ale na szczęście z pomocą męża udało jej się bezpiecznie zejść ze schodów.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
Wielka Brytania

25 listopada hrabina Sophie odwiedziła londyńskie zoo, gdzie razem z dziećmi przygotowała jadalne wieńce bożonarodzeniowe dla lemurów, zobaczyła nową zagrodę dla małp i odwiedziła jedyny żywy las deszczowy w Londynie, Rainforest Life.

24 listopada królowa Camilla odwiedziła żłobek Barnardo's, gdzie na zorganizowanym "pikniku" przekazała podopiecznym organizacji wszystkie misie Paddington zostawione przez publiczność w hołdzie dla królowej Elizabeth II. Ponad 1000 misiów zostało przedtem dokładnie wyczyszczonych, wyszorowanych i przyozdobionych karteczką "Opiekuj się tym misiem" z podpisem i monogramem królowej, patronki Barnardo's. Misie przyjechały z nią na miejsce dzięki taksówkarzom z London Taxi Driver's Charity. Królowa z pomocą m.in. aktora Hugh Bonneville'a wręczyła dzieciom misie, a po wyjściu ze spotkania powiedziała, że wszystkie znalazły już swój nowy dom.
Barnardo's to organizacja wspierająca dzieci, młodzież i całe rodziny z wrażliwych grup. Walczy z przemocą i obrzezaniem, wspiera zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, pomaga młodym ludziom odnaleźć się w dorosłym świecie, a także rodzinom - biologicznym, adopcyjnym i zastępczym - aby zapewnić dzieciom jak najlepszy start w życie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Japonia

24 listopada Cesarz Naruhito, Cesarzowa Masako i księżniczka Aiko zobaczyli wystawę specjalną "150th Anniversary Special Exhibition - Tokyo National Museum: Its History and National Treasures" w Muzeum Narodowe w Tokio.


3 komentarze:

 1. Uroczo, że misie trafiły do dzieci i to osobiście z rąk królowej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się akcja z misiami
  Stylizacja królowej Matyldy z bankietu bardzo elegancka
  Jak zwykle śliczne zdjęcie od Madleine

  OdpowiedzUsuń
 3. Camilla podczas wyjść zawsze robi dobre wrażenie.

  Bardzo mi się podobała stylizacja Mathilde z bankietu.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.