piątek, 18 listopada 2022

Król Felipe i królowa Letizia w Chorwacji, wycieczka królowej Mathilde w Brabancji Flamandzkiej + więcej

 Norwegia

Wieczorem 16 listopada książę Haakon i księżna Mette-Marit wydali coroczną kolację dla wolontariuszy w Skaugum.


Szwecja / Jordania

Drugi dzień wizyty w Jordanii król Carl Gustaf i królowa Silvia rozpoczęli osobno. Król i książę Hussein uczestniczyli w seminarium biznesowym, natomiast królowa razem z księżną Muną udała się do Al Hussein Society. Następnie para królewska w towarzystwie księcia Talala bin Muhammada (kuzyna króla Abdullaha) i jego żony, księżnej Ghidy, odwiedzili King Hussein Cancer Center. Po południu udali się do As-Salt, miasta wpisanego w zeszłym roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie zostali oprowadzeni po lokalnym targu Al-Hammam i odwiedzili Historyczne Muzeum Soli Abu Jaber House.

Wieczorem wydali przyjęcie zwrotne w Ammanie.

Trzeciego i ostatniego dnia w Jordanii para królewska odwiedziła największy na Bliskim Wschodzie obóz dla uchodźców Zaatari Refugee Camp, Manara Arts & Culture, gdzie wzięli udział w dyskusji na temat wyzwań środowiskowych, zaopatrzenia w wodę i bezpieczeństwa żywnościowego w regionie, a na koniec muzeum archeologiczne Jordan Museum.


Belgia

17 listopada królowa Mathilde wzięła udział w kolejnej, przedostatniej już pieszej wycieczce "Razem w ruchu dla zdrowia psychicznego" w ramach obchodów swoich 50. urodzin. Tym razem wycieczka odbyła się w Grimbergen w Brabancji Flamandzkiej w towarzystwie członków organizacji Te Gek!? (Too Crazy!?) oraz personelem i pacjentami Szpitala Psychiatrycznego Sint-Alexius.


Wielka Brytania

16 listopada królowa Camilla wręczyła Queen Elizabeth II Coronation Award, nagrodę ufundowaną przez Royal Academy of Dance.

Embed from Getty Images

17 listopada wydała przyjęcie w Pałacu Buckingham dla laureatów konkursu pisarskiego Queen's Commonwealth Essay Competition.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images17 listopada księżna Catherine odwiedziła Reading Ukrainian Community Centre w Reading.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Wcześniej w tym miesiącu księżna spotkała się z wolontariuszami Rugby League World Cup 2021 jako patronka Rugby Football League i Rugby Football Union.


Misie Paddington, zostawione w hołdzie królowej Elizabeth, zostały już wyczyszczone i czekają na nowych właścicieli. Królowa Camilla przekaże je dzieciom osobiście podczas wizyty w hospicjum Barnardo's, którego jest patronką, w przyszły czwartek. Tymczasem misie zwiedzają Pałac Buckingham i Clarence House, starając się nie psocić ;)

Luksemburg

Księżna Stephanie 17 listopada odwiedziła wystawę prac 43 współczesnych artystów na luksemburskich targach sztuki Cercle Artistique de Luxembourg (CAL).


Monako

Książę Albert i księżna Charlene wręczyli Medale Sportowe na Stadionie Louisa II.


Niderlandy

17 listopada królowa Maxima odwiedziła rodzinną firmę Secrid w Hadze, gdzie zaprezentowany został coroczny raport Holenderskiego Raportu ds. Przedsiębiorczości, którego królowa jest członkinią.


Dania

17 listopada księżna Mary wzięła udział w konferencji "Biodiversity is good business" jako patronka WWF.

Hiszpania

Na koniec pierwszego dnia wizyty w Chorwacji król Felipe i królowa Letizia wzięli udział w kolacji wydanej przez Parę Prezydencką.Poranny program drugiego dnia wizyty obejmował Biznesowe Forum Naukowe, w trakcie którego podpisano umowy o hiszpańsko-chorwackiej współpracy, a także spotkanie ze społecznością hiszpańską. Później para królewska rozdzieliła się - król spotkał się z przewodniczącym chorwackiego Parlamentu i Premierem, a królowa razem z Pierwszą Damą Chorwacji odwiedziła Klinikę Rehabilitacji Słuchu i Mowy SUVAG, w której wprowadzono program aktywności fizycznej "Zdrowe życie". Po południu para królewska została pożegnana na lotnisku i odleciała do Hiszpanii.
Królowa założyła kolczyki, które otrzymała w prezencie od Pierwszej Damy.

4 komentarze:

 1. Urocze misie na pewno sprawią dzieciom wiele radości

  OdpowiedzUsuń
 2. Królowa Sylvia pięknie wygladała w wieczorowej stylizacji, klasa sama w sobie.Krolowa Letizia w granatowej sukni i w pieknych kolczykach swojej teściowej perfekcja. Musza byc w dobrych relacjach skoro synowa nosi bizuterie tesciowej a przypuszczam ze to bie nie klejnoty rodowe a prywatna wlasnosc Sofii

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem, czyj to był pomysł, aby misie wyczyścić, oddać do hospicjum i sfotografować w Pałacu, ale było to genialne.
  Letizia jak zwykle najbardziej stylowa.

  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pomysł oddania misów dzieciom wpadła sama królowa Camilla :) Co do fotografii w Pałacu Buckingham i Clarence House nie wiadomo, ale przypuszczam, że też ona :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.