środa, 30 listopada 2022

Kolacja dla szwedzkiego Parlamentu, premiera "Dziadka do orzechów", Leah Behn na Balu Debiutantek + więcej

Tajlandia

Król Maha Vajiralongkorn, królowa Suthida i księżniczka Sirivannari, córka monarchy z drugiego małzeństwa, pojawili się na koncercie Królewskiej Orkiestry Symfonicznej w Bangkoku. Koncert został zorganizowany w ramach obchodów tegorocznych, 70. urodzin króla, które przypadały 28 lipca.


Szwecja

28 listopada król Carl Gustaf i królowa Silvia wzięli udział w corocznym posiedzeniu Królewskiej Akademii Muzycznej.

29 listopada księżniczka Victoria i książę Daniel odwiedzili Szwedzką Agencję Medycyny Sądowej.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Wieczorem para królewska, Następczyni Tronu z mężem, książę Carl Philip i księżna Sofia byli obecni na koncercie i kolacji dla członków szwedzkiego Parlamentu.


Dzisiaj księżniczka Victoria uczestniczyła w corocznym spotkaniu IANPHI w hotelu Scandic Continental.


Belgia

30 listopada król Philippe i królowa Mathilde złożyli wizytę w Antwerpii. Odwiedzili firmę Ravago specjalizującą się w recyklingu tworzyw sztucznych w Arendonk, spotkali się z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i ich bliskimi w ośrodku Monnikenheide-spectrum  oraz mieszkańcami gminy Zoersel.

Monako

Książę Albert i księżniczka Caroline wzięli udział w sympozjum na temat "Inicjatywy współpracy na rzecz zatrudnienia kobiet i młodzieży", które zostało zorganizowane w ramach obchodów Dnia Śródziemnomorskiego w Muzeum Oceanograficznym.

26 listopada Louis Ducruet obchodził 30. urodziny, które świętował w gronie rodziny i przyjaciół.

Charlotte Casiraghi udzieliła wywiadu i zapozowała do zdjęć magazynowi Town & Country.


Luksemburg

28 listopada książę Liam, synek księcia Felixa i księżnej Claire, skończył 6 lat. Z tej okazji pojawiły się jego nowe zdjęcia.

Hiszpania 

28 listopada królowa Letizia zainaugurowała X Szczyt Kobiet Prawników zorganizowany przez Madrycką Izbę Adwokacką w Pałacu Cibeles.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

29 listopada król Felipe i królowa Letizia wręczyli Nagrody Dziennikarskie Francisco Cerecedo 2022.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Japonia

30 listopada książę Fumihito skończył 57 lat. Z tej okazji tradycyjnie udostępniono sesję zdjęciową jego rodziny oraz zorganizowano sesję zdjęciową, na której powiedział m.in. że cieszy się z powrotu wizyt regionalnych i osobistych spotkań z Japończykami, które przez prawie trzy lata nie były możliwe. Został także zapytany o dzieci - powiedział, że księżniczka Kako nie planuje na razie ślubu, a książę Hisahito myśli o studiowaniu japońskiej historii. Na wyraźne życzenie starszej córki, Mako, odmówił podania informacji na temat jej życia w USA, dokąd wyjechała po ubiegłorocznym ślubie z Kei Komuro. Odniósł się także do swoich słów z poprzedniej konferencji prasowej, tuż po jej ślubie i artykułach w japońskiej prasie krytykujących ten związek, kiedy przyznał, że japoński Dwór powinien większą wagę przykładać do zaprzeczania nieprawdziwym informacjom pojawiającym się w mediach. Teraz potwierdził te słowa i powiedział, że trzeba wypracować standardy, które pozwoliłyby lepiej przekazywać opinii publicznej wiarygodne informacje, ale wymaga to wysiłku. Według źródeł Kyodo News, Agencja Dworu Imperialnego rozważa zwiększenie liczby osób zatrudnionych w dziale komunikacji z mediami i zmodernizowanie swojej strony internetowej (czym powinni się zająć już lata temu...).

Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako przyjęli w Pałacu Cesarskim Prezydenta i Pierwszą Damę Mongolii.


Niderlandy

28 listopada królowa Maxima wręczyła nagrodę Prince Bernhard Cultural Foundation Award 2022, którą otrzymała Fundacja Anne Frank.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

29 listopada królowa zainaugurowała Narodową Koalicję Zdrowia Finansowego.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Wieczorem razem z księżniczką Beatrix była obecna na wręczeniu nagrody Erasmus Prize 2022 izraelskiemu pisarzowi Davidowi Grossmanowi w Pałacu Królewskim w Amsterdamie. Nagrodę wręczył król Willem-Alexander.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Dania / Norwegia / Austria / Niemcy

Dzisiaj podano do wiadomości, że książę Joachim i księżna Marie z Henrikiem i Atheną w przyszłym roku przeprowadzą się do USA, gdzie książę podejmie pracę w przemyśle obronnym w Waszyngtonie. Przeprowadzka nastąpi nie wcześniej niż latem, kiedy książę zakończy dotychczasową pracę w Ambasadzie Danii w Paryżu.27 listopada królowa Margrethe, królowa Sonja, książę Frederik i księżna Mary z bliźniakami, księciem Vincentem i księżniczką Josephine pojawili się na premierze baletu "Dziadek do orzechów" w Sali Koncertowej Tivoli. Balet jest wystawiany już piąty rok z rzędu w Tivoli, a kostiumy i scenografię stworzyła oczywiście duńska monarchini.
 


W minionym tygodniu księżna Mary przewodniczyła spotkaniu swojej fundacji Mary Fonden.


 Leah Isadora Behn, druga z trzech córek księżniczki Marthy Louise, arcyksiężniczka Zsófia, córka arcyksięcia Georga Habsburga (syna ostatniego Następcy Tronu Austro-Węgier Otta) i księżnej Eiliki z Oldenburga, czy książę Leopold z Badenii, najstarszy z trzech synów dziedzicznego księcia Badenii Bernharda i dziedzicznej księżnej Stephanie byli obecni na Balu Debiutantek w Paryżu 26 listopada.


4 komentarze:

 1. Absolutnie nie dziwię się Mako, że nie chce aby jakiekolwiek informacje o jej prywatnym życiu przedostały się do mediów i prasy. Po tym co jej zrobili.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, że Leah na Balu Debiutantek nosiła tiarę, ale jeszcze na gali urodzinowej kuzynki nie. Pewnie wynika to z tego, że ta tiara została wypożyczona specjalnie na ten bal i nikt nie dał Leah jej własnej tiary.

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę członkom japońskiej rodziny cesarskiej i wszystkim, którzy się w niej urodzą, żeby coś tam w końcu drgnęło.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ogromną nadzieję, że Mako jest w USA cudownie szczęśliwa.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.