niedziela, 21 czerwca 2020

Dzień Ojca w Wielkiej Brytanii, Letizia i Felipe w Muzeum Prado, Midsommar + więcej


Luksemburg / Brazylia

Książę Henri, dziedziczny książę de Ligne, udzielił wywiadu magazynowi Point de Vue, w którym pojawiły się nowe zdjęcia jego starszej siostry, Alix de Ligne i Guillaume'a Dampierre oraz dwójki ich dzieci, 2,5-letniej Olympii i 9-miesięcznego Guy'a mieszkających w Rio de Janeiro.

© Constance le Hardy de BeaulieuKsiążę przyjechał do nich z wizytą "na długo przed izolacją w marcu 2020", tuż za swoimi rodzicami, 14. księciem de Ligne Michelem i księżną Eleonorą. Jak dowiadujemy się z wywiadu, cała rodzina wyjechała na kilka dni poza miasto, do Vassouras, gdzie księżna Eleonora spędziła część swojego dzieciństwa.
Cały wywiad znajdziecie TUTAJ.


© Constance le Hardy de Beaulieu


© Constance le Hardy de Beaulieu

© Constance le Hardy de Beaulieu

© Constance le Hardy de Beaulieu

19 czerwca Wielki Książę Henri przyjął listy uwierzytelniające od nowych Ambasadorów Włoch, Grecji, Iranu i Monako.

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

16 czerwca książę Guillaume odwiedził Fundację Kräizbierg w Dudelange, której jest honorowym przewodniczącym od 2011.

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

© Cour grand-ducale / Sophie Margue

Tymczasem Wielka Księżna Maria Teresa przy akompaniamencie wiolonczelistki Annemie Osborne przeczytała luksemburską bajkę dla dzieci "D’Maus Kätti".Norwegia

Ostatnio księżniczka Martha Louisa z córkami - Maud Angelicą, Leah Isadorą i Emmą Tallulah - odwiedziła wystawę prac byłego męża, a ich ojca, Ari'ego Behn'a, w Galleri Varden w Moss w regionie Østfold. Jedną z autorek wystawy była Maud Angelica.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Księżniczka Ingrid Alexandra ukończyła szkołę Uranienborg w Oslo, do której uczęszczała przez ostatnie 10 lat i tej jesieni rozpocznie naukę w liceum (nie wiadomo jeszcze w którym). Księżna Mette-Marit opublikowała na swoim koncie na Instagramie dwa zdjęcia córki, pod którymi napisała, że razem z Haakonem "nie moglibyśmy być bardziej dumni z naszej pięknej dziewczyny".Wielka Brytania

18 czerwca książę Walii i księżna Kornwalii, po powrocie do Londynu, przyjęli w Clarence House Prezydenta Francji z okazji przypadającej tego dnia 80. rocznicy apelu generała de Gaulle'a.

Embed from Getty Images
Książę Walii nagrał również wiadomość wideo skierowaną do The Prince’s Trust Group w podziękowaniu za pracę, jaką wykonują, wspierając młodych ludzi na całym świecie borykającymi się z trudnościami gospodarczymi w wyniku globalnej pandemii.


Opublikowano całe zgromadzenie Oak Academy, któremu przewodniczyła ostatnio księżna Cambridge.


Książę i księżna Cambridge odbyli swoje pierwsze od dłuższego czasu publiczne wyjście. Książę 19 czerwca odwiedził otwartą po pandemii rodzinną piekarnię Smiths w Norfolk, gdzie otrzymał tort urodzinowy z okazji swoich 38. urodzin, natomiast księżna złożyła wizytę w Fakenham Garden Centre. Oboje rozmawiali o skutkach pandemii i powrocie do normalnej rzeczywistości. Księżna w trakcie spotkania zdradziła, że razem z dziećmi uwielbiają odwiedzać takie miejsca, razem zasiali też pomidory, co bardzo ich ekscytowało.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk
Dzisiaj z okazji przypadającego w Wielkiej Brytanii Dnia Ojca oraz 38. urodzin księcia Williama opublikowano nowe/stare zdjęcia księcia i księżnej z księciem Karolem i Mike'm Middletonem, a także zdjęcia księcia z George'm, Charlotte i Louisem wykonane ostatnio przez Kate w Anmer Hall.

© HRH The Duchess of Cambridge

© HRH The Duchess of Cambridge

© HRH The Duchess of Cambridge


Hrabina Wessex jako założycielka i przewodnicząca Women’s Network Forum kontaktowała się z jego członkami przez cały okres izolacji. Ostatnio opublikowano jedno nagranie z wirtualnego spotkania.

newmyroyals.com

newmyroyals.com


W minionym tygodniu hrabina dołączyła do wirtualnego spotkania Ambasadorów Scar Free Foundation.


 18 czerwca hrabina odwiedziła farmę New Forest Fruit w Hampshire.
Księżniczka Eugenie natomiast nagrała wiadomość z podziękowaniami dla służby zdrowia po tym, jak jej teść wyszedł ze szpitala po wyzdrowieniu z COVID-19.
Szwecja

Król Carl Gustaf i królowa Silvia są już na Olandii, gdzie rodzina królewska tradycyjnie spędza wakacje. 19 czerwca para królewska wysłała życzenia z okazji szwedzkiego święta z okazji przesilenia letniego, Midsommar.Dania

Duńska rodzina królewska rozpoczęła już letnie wakacje. Poprzedni weekend Mary i Frederik z dziećmi spędzili w Skagen na północy Jutlandii, skąd później wrócili do Pałacu Fredensborg.


Hiszpania

18 czerwca król Felipe i królowa Letizia wzięli udział w inauguracji kampanii "España, seguro que sí" ("Hiszpania na pewno") w Muzeum Prado w Madrycie, której celem jest promowanie pozytywnego wizerunku Hiszpanii jako kraju, który jest już bezpieczny i otwarty na turystów po pandemii.

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

19 czerwca para królewska odwiedziła Wioskę Dziecięcą SOS Infancia w San Lorenzo de El Escorial, który otrzymał nagrodę Księżniczki Asturii w 2016 w dziedzinie "Concordia". Królowa, jeszcze jako księżna, odwiedziła ten sam ośrodek w 2009.

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

Wizyta Letizii w 2009:

© Agencia EFE


Późnym popołudniem tego samego dnia para królewska razem z Leonor i Sofią, które właśnie rozpoczęły szkolne wakacje, pojawiła się na spektaklu flamenco "Fandango Avenue" w ramach 35. edycji festiwalu Madrid en Danza w teatrze del Canal, które wznowiło działalność po pandemii.

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

11 komentarzy:

 1. Dlaczego jedna z córek Marty Louise przyszła na wystawę zmarłego ojca w sportowych klapkach i opierała się nimi o ścianę? Pytam bez złośliwości, naprawdę wygląda to... dziwnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ cudowna niespodzianka w postaci zdjęć Kate na urodziny Williama i Dzień Ojca. Wywołały wielki uśmiech na mojej twarzy. Odnoszę wrażenie, że większą liczbą niż zwykle oficjalnych zdjęć royalsów chcą nam osłodzić ten czas i trochę wynagrodzić ograniczenia w normalnych wyjściach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mnie to razi, że Martha Louise'a nie zadbała, aby dziewczyny również schludnym przyzwoitym i stosownym strojem okazały szacunek, ta wystawa jest związana z ich ojcem, którego tak kochały, i zasada dobranego i stosownego stroju dotyczy wszystkich dzieci- bez względu na status, dzieciom powinno się pokazywać wzorce, tłumaczyć i dbać o podstawową przyzwoitość - taka jest rola rodziców, nikt nie oczekuje sukni od Diora lecz prostego klasycznego stroju dziewczęcego jak przystało na córki zmarłego ojca (zaznaczam nie księżniczki, ale poprostu córki) a powyższe zestawienia to jakby nagle mama zabrała je sprzed telewizora/z pokoju/z podwórka na wystawę, nie muszą to być ponure czarne sukienki - absolutnie - ale niech strój odpowiada okazji/odzwierciedla wagę wydarzenia, to nie jest bal dla dyplomatów, ale i nie leniwy dzień w domu, mnie uczono, że idziesz między ludzi czy do miejsc kultury, to trzeba tę kulturę okazać, to nie ma być na pokaz, rażące, sztuczne czy przekombinowane tylko dostosowane, tu może jeszcze Leah Isadora się ratuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100%. Mama wygląda 100 razy lepiej od córek. Dziewczyny wyglądają totalnie byle jak, i jeszcze ten przewiązany na biodrach sweter u jednej z nich. Tylko ta w dżinsowej kurtce jako tako wygląda.

   Usuń
  2. Tez mialam takie odczucie, ze te stroje nie halo...

   Usuń
 4. Patrzę na wydarzenia z Luxemburga i aktywność Marii Teresy, i mam nieodparte wrażenie, że to kolejna próba ocieplenia jej popsutego wizerunku. Jakoś nie podoba mi się to...
  Ja też zwróciłam uwagę na te klapki u córki Marty Louise, może się czepiam, ale dziewczynki mógłby by się ubrać na to wyjście bardziej "wyjściowo", a tu jest taki totalny luz.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładne zdjęcia dzieciaków z Cambridge, choć jak dla mnie Louis jest brzydki i ma takie dziwne opadające powieki (zaraz się poleje fala hejtu, już się nie mogę doczekać, jak zwykle nikt nie bierze pod uwagę tego, że można mieć własne zdanie).
  Może Hiszpania jest przyjazna po pandemii, ale nikt zdrowo myślący nie powinien się wybierać w tym roku za granicę tym bardziej, że są nowe ogniska w Chinach.
  Co do córek Marty Luizy to właściwie one wszystkie łącznie z Martą były ubrane na luzie. Tam jest inna kultura i pewnie inaczej się do tego podchodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie Marta była ubrana nadzwyczaj "elegancko" jak na nią. Klasyczne buty na obcasie, stonowana sukienka o kobiecym kroju i spięte włosy to nie jest standardowy wygląd tej kobiety. Co do córek, to chodzi nie tyle o luz/wygodę w ubraniu, tylko ogólnie o coś, co zakrawa na lekceważenie okazji i menelstwo (wybaczcie, nie mogę znaleźć lepszego słowa na opieranie się na wystawie sztuki laczkiem o ścianę). Wiem, że niektórzy lubią tłumaczyć to inną kulturą, ale np. na poważnych okazjach (typu pogrzeby lub msze) wszyscy są ubrani poważnie/na czarno, więc jednak jakieś zasady panują. Zresztą nawet na zwykłe wyjścia rodzina królewska ubiera się klasycznie, by nie rzec konserwatywnie.

   Usuń
 6. Te wywiady, sesje i ostatnio czytanie bajki przy akompaniamencie to nic innego jak ocieplanie wizerunku, mój odbiór tego jest odwrotny do przewidywanego, to jest na siłę zmasowana akcja i jeszcze Wielki Książę Henri bierze w tym udział z uśmiechem a uśmiechy Marii Teresy już na mnie nie działają, nie wiem czy mam wierzyć w jej winę lub niewinność, ale to nie ma znaczenia, ocieplanie wizerunku w tak intensywny sposób poprostu już nie działa (przynajmniej na mnie) a może nawet pogarsza sytuację, nic na siłę, bo to rzadko przynosi efekty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że król się nie rozwiedzie. Jest nietykalna. Dla mnie to też ocieplanie wizerunku na siłę.

   Usuń
 7. Louis to cały ojciec Kate. Bardzo do niego podobny moim zdaniem. Pozdrawiam M&K

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.