piątek, 17 maja 2019

Pierwsze wyjście Lalli Salmy od dwóch lat


Jak się okazuje, mamy do nadrobienia niemałą "sensację", do której doszło już przeszło miesiąc temu, mianowicie pierwsze po prawie dwóch latach wyjście Lalli Salmy, byłej (?) żony króla Maroka Mohammeda VI. Niestety, na samym początku muszę Was zmartwić, że wyjście było prywatne, Dwór Królewski nie wspomniał o nim nawet słowem, także prawie wszyscy dziennikarze przeszli obok niego obojętnie.

GOUD / goud.ma / Point de Vue


11 kwietnia w południe Lalla Salma odwiedziła centrum onkologiczne Béni Mellal, gdzie spędziła około dwóch godzin, rozmawiając z pacjentami i personelem medycznym. Co warte odnotowania, towarzyszyli jej ochroniarze i ponoć przybyła z Marakeszu, gdzie kilka dni wcześniej została zauważona w restauracji z córką, księżniczką Lallą Khadiją.

GOUD / goud.ma

Wizyta w centrum onkologicznym może stanowić dowód na "zakulisową" kontynuację dotychczasowej pracy Lalli Salmy w ramach stworzonej przez nią w 2005 roku fundacji, Lalla Salma Foundation for the Prevention and Treatment of Cancer. Aż do jej wizyty w kwietniu nie było wiadomo, co dalej będzie działo się z fundacją i czy księżna (prawdopodobnie była) będzie kontynuować działalność na jej rzecz.

pinterest

Francuski Point de Vue widzi w tym wyjściu początek powrotu Lalli Salmy do swojej dotychczasowej pracy. Z kolei Royal Central twierdzi, że jej nieoficjalne wyjście jest wyłącznie odpowiedzią Dworu na medialny szum wokół jej aktualnego miejsca pobytu, który stał się jeszcze głośniejszy po trzech oficjalnych wizytach - króla Felipe i królowej Letizii z Hiszpanii, księcia i księżnej Sussex oraz Papieża Franciszka - w które była zaangażowana cała rodzina królewska. Brakowało jedynie małżonki króla, a jej nieobecność była dla wszystkich wyraźnie zauważalna.

Lalla Salma i królowa Letizia w czasie wizyty w centrum badań nad rakiem Lalla Salma Centre for Research Against Cancer w Rabacie w 2014 - zimbio

Ostatnie oficjalne wyjście Lalli Salmy miało miejsce w grudniu 2017, kiedy to odwiedziła muzeum sztuki współczesnej MMVI. Kilka miesięcy później pojawiły się pogłoski o rozwodzie księżnej i króla Mohammeda VI.

3 komentarze:

  1. Cieszy mnie to wyjście -znak życia i tego,że po rozwodzie (?) może uda jej się ułożyć życie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chyba, że wróciła do małżonka i dlatego pojawiły się zdjęcia

      Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.