sobota, 23 grudnia 2017

Świąteczne kartki greckiej rodziny królewskiej na przestrzeni lat


Święta tuż, tuż, chciałybyśmy wprowadzić świąteczną atmosferę także na bloga - pomoże nam w tym dzisiejszy post, w którym przedstawiamy kartki świąteczne greckiej rodziny królewskiej na przestrzeni lat - od roku 1985 do ubiegłego.

pinterest
1985

Podobnie jak wszystkie pozostałe zdjęcia użyte do świątecznych kartek, poniższe zostało wykonane latem.


greekroyalfamily.gr1986

Rok później kartka świąteczna zawierała już zdjęcie rodziny w komplecie, ale nie było nowe. Użyto fotografii z chrzcin księcia Philipposa, które miały miejsce w lipcu.

greekroyalfamily.gr


1987

Podobnie jak kilka innych zdjęć z tej notki, nie wiadomo gdzie wykonano zdjęcie użyte do świątecznej kartki w 1987.


greekroyalfamily.gr


1988

W 1988 para królewska razem z piątką dzieci pozowała do zdjęcia prawdopodobnie w ogrodach swojej rezydencji w Anglii.


greekroyalfamily.gr


1989

Rok później zdjęcie wykonano w podobnej scenerii.


greekroyalfamily.gr


1990

Na poniższym zdjęciu zabarkło starszych synów Konstantinosa i Anne-Marie, księcia Pavlosa i księcia Nikolaosa, którzy w tym czasie studiowali w USA - Pavlos na Georgetown University, a Nikolaos na Brown University. Dlatego też "wklejono" ich zdjęcia.


greekroyalfamily.gr1991

Rok później rodzina ponownie pozowała do zdjęcia w komplecie.


greekroyalfamily.gr


1992

Zdjęcie wykonano prawdopodobnie latem na zewnątrz posiadłości Pary Królewskiej w Anglii.


greekroyalfamily.gr


1993

Po raz pierwszy od pogrzebu królowej Friederike grecka rodzina królewska wróciła do Grecji kilka lat później, w 1993, na wakacje (więcej informacji znajdziecie TUTAJ w 6. części wywiadu z królem Konstantinosem) i wtedy też wykonano poniższe zdjęcie użyte później do świątecznej kartki. Rodzina pozowała do fotografii na wyspie Santorini na Morzu Egejskim.


greekroyalfamily.gr


1994

Tym razem rodzina postawiła na zdjęcie wykonane we wnętrzach swojego domu.


greekroyalfamily.gr


1995

W roku 1995 rodzina się powiększyła - dołączyła do niej Marie-Chantal. Świąteczna kartka zawierała rozinne zdjęcie wykonane w dniu ślubu Pavlosa i Marie-Chantal 1 lipca.


greekroyalfamily.gr1996

Rok później na kartce pojawiła się już księżniczka Maria-Olympia urodzona w lipcu.


greekroyalfamily.gr


1997

Także i w tym przypadku, niestety nie wiadomo, gdzie dokładnie wykonano zdjęcie.


greekroyalfamily.gr


1998

Rodzina ponownie pozowała w ogrodzie.


greekroyalfamily.gr


1999

Podobnie jak cztery lata wcześniej świąteczna kartka zawierała zdjęcie ze ślubu - tym razem księżniczki Alexii i Carlosa Moralesa Quintana.


greekroyalfamily.gr


2000


Siedemnaście lat temu rodzina królewska postanowiła nas zaskoczyć kartką zawierającą aż trzy zdjęcia - Alexii i Carlosa, rodziny Pavlosa i Marie-Chantal oraz pary królewskiej z trójką młodszych dzieci, Nikolaosem, Theodorą i Philipposem.


greekroyalfamily.gr


2001

Rok później zdjęcie użyte do kartki wykonano w dniu chrzcin trzeciego wnuka pary królewskiej, księcia Achileasa-Andreasa.


greekroyalfamily.gr


2002

W 2002 do rodziny dołączyła Arrietta, najstarsza córka księżniczki Alexii i Carlosa Moralesa Quintanta.


greekroyalfamily.gr


2003

Rodzina królewska ponownie nas zaskoczyła, wybierając czarno-białe zdjęcie z chrzcin Any-Marie, trzeciej wnuczki pary królewskiej.


greekroyalfamily.gr


2004

Zdjęcie wyjątkowe, ale już nie tyle z powodu powiększenia się rodziny o kolejnego członka (który na świat przyszedł kilka tygodni później we wrześniu), co z powodu widoku na Partenon.


greekroyalfamily.gr


2005

Para królewska po raz pierwszy postawiła na zdjęcie ze wszystkimi wnukami, a nie całą rodziną. Z pewnością jedną z rzeczy, która rzuca się w oczy, jest photoshop - zdjęcie zrobiono zapewne na krótko przed narodzinami Carlosa, syna Alexii i Carlosa Moralesa Quintana, dlatego też jego fotografię doklejono później.


greekroyalfamily.gr


2006

Zdjęcie bez nowych członków (chyba że liczyć Carlosa) ani dodatkowych efektów, ale z pewnością niezwykłe. Wykonano je latem na należącym do króla jachcie 'Afroessa'. Ciekawe, czy jasne kolory ubrań to przypadek, czy też niekoniecznie? ;)

greekroyalfamily.gr


2007

Rok później tematyka zdjęcia nie odbiegła znacząco od poprzedniej kartki - rodzina zapozowała na plaży z widokiem na jacht króla Konstantinosa.


greekroyalfamily.gr


2008

Tym razem para królewska wybrała zdjęcie z ceremonii ukończenia studiów na Georgetown University przez księcia Philipposa.


greekroyalfamily.gr


2009

I ponownie zdjęcie ze wszystkimi wnukami z widokiem na morze.


greekroyalfamily.gr


2010

Siedem lat temu para królewska do swojej świątecznej kartki wybrała zdjęcie z sierpniowego ślubu księcia Nikolaosa i Tatiany Blatnik.


greekroyalfamily.gr


2011

Fotografia ze wszystkimi wnukami, oczywiście na jachcie 'Afroessa'.


greekroyalfamily.gr


2012

Podobnie jak w 2000, dwanaście lat temu, rodzina zaskoczyła nas wyborem aż pięciu fotografii z rodzinnego albumu - przedstawiających Tatianę i Nikolaosa, Pavlosa i Marie-Chantal z rodziną, Theodorę i Philipposa, Alexię i Carlosa Moralesa Quintana z dziećmi oraz w centrum parę królewską na ukochanym jachcie króla.


greekroyalfamily.gr


2013

I ponownie zaskoczenie - w 2013 król Kosntantinos i królowa Anne-Marie do swojej świątecznej kartki wybrali zdjęcie "solo" - bez rodziny, wnuków, jachtu ani dodatkowych efektów, jedynie z widokiem na morze.


greekroyalfamily.gr


2014

Trzy lata temu król Konstantinos i królowa Anne-Marie ponownie nas zaskoczyli, wybierając do kartki aż trzy zdjęcia - dwa z wnukami, a jedno z obchodów złotej rocznicy ślubu we wrześniu., ale inaczej niż 2000 i 2012 nie zostały one połączone w "jedno".


greekroyalfamily.gr

greekroyalfamily.gr2015

Dwa lata temu kartka zawierała trzy zdjęcia - pary królewskiej na terenie swojej rezydencji w Porto Heli, króla z dziećmi księżniczki Alexii oraz królowej z dziećmi księcia Pavlosa.


tumblr.com


2016

W ubiegłym roku para królewska postawiła po raz kolejny na zdjęcie ze wszystkimi wnukami w ogrodach swojego domu w Porto Heli.

Twitter

Ciekawe, jak wygląda tegoroczna kartka? Czy postawili na jedno zdjęcie, czy na kilka? A może postanowili nas zaskoczyć? Mamy nadzieję, że przekonamy się już wkrótce :)

2 komentarze:

  1. Musiało to kosztować wiele pracy,aby zebrać wszystko w jedno miejsce. Pięknie pokazują,jak rozrastała się rodzina- nie jestem w stanie rozróżnić ich wnuków :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładne zdjęcia na kartki :) Aż zatęskniłam za słońcem i ciepłem...

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.