wtorek, 5 grudnia 2017

Orędzie księżniczki Margarety


Dzisiaj wczesnym wieczorem czasu rumuńskiego księżniczka Margaretha wygłosiła orędzie do narodu w związku z odejściem króla Mihai'a (więcej w poprzednim poście KLIK).

romaniaregala.ro
Rumuni,

Nasz kraj stracił króla Mihai'a I. Przez ponad dziewięć dekad poświęcił Rumunii wszystkie swoje siły, jakimi obdarzył go Bóg. Śmierć położyła kres jego niestrudzonej i cierpliwej pracy.

Wszystkich nas dotknęła ta ogromna strata. Strata osobista, jak i strata dla naszego całego narodu. Opłakujemy [go] razem, wiedząc, że jesteśmy zjednoczeni w naszym smutku. Modlitwy do Boga dodadzą nam sił w tym strasznym momencie.

Jako przykład niezachwianego oddania swoim ludziom, z ogromnym poczuciem obowiązku i twardych zasad, zapisał się na najcenniejszej karcie współczesnej historii naszego narodu.

Jego życzliwość i współczucie pokonała wszelkie nikczemności poprzedniego wieku, a jego mądrość zapewniła stałość naszej tożsamości w czasach poważnych odstępstw od naturalnej ścieżki naszego Państwa i Narodu. Król był częścią tkaniny naszego ludu i wszyscy jesteśmy z niego dumni.

Przez swoją pracę, Król Mihai wzmacniał więzy łączące rodzinę królewską z narodem rumuńskim. Dał nam dzisiaj siebie dla naszego jutra.

Zaczyna się nowy okres dla mojej rodziny i dla Dworu Królewskiego Rumunii. Zainspirowana tymi samymi uczuciami, co mój ojciec, będę kontynuowała jego pracę dla spełnienia naszej misji w kierunku rumuńskich ludzi.

Niech Bóg nam dopomoże!

Margareta, 

Strażniczka Korony Rumuńskiej

3 komentarze:

  1. Skupiła się na dokonaniach swego ojca,dyplomatycznie,bez konkretów. To musi być dla niej trudny czas,gdyż straciła w przeciągu krótkiego okresu czasu dwoje rodziców.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jutro albo pojutrze zostaną zapewne ogłoszone szczegóły co do pogrzebu

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciesze się, że Margareta postanowiła kontynuować to co uczynił jej ojciec.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.