poniedziałek, 11 grudnia 2017

Charlene i Albert na świątecznym rynku, rozdanie Nagród Nobla 2017 + więcej


Wielka Brytania

Księżniczki Beatrice i Eugenie pojawiły się na The Ball of Eden w Miami.

TwitterTwitter

Twitter

Dzisiaj opublikowano nowy portret księcia Edynburga namalowany w tym roku przez Ralpha Heimansa.

Twitter

Poinformowano, że rzeźba księżnej Walii zostanie wykonana przez Iana Ranka-Broadley'a i odsłonięta dopiero w 2019. Początkowo sądzono, że odsłonięcie rzeźby nastąpi jeszcze w tym roku, ale ostatecznie termin przesunięto. Rzeźba stanie w ogrodach Pałacu Kensington.

Dzisiaj natomiast podano dokładną datę oficjalnej wizyty księcia i księżnej Cambridge w Szwecji oraz Norwegii - odbędzie się ona w dniach 30 stycznia - 2 lutego 2018. Para ma spędzić w Sztokholmie i Oslo po dwa dni.

Twitter


Jordania

Król Abdullah wczoraj przyjął Prezydenta Tadżykistanu, który przybył do Jordanii z oficjalną wizytą. Panowie byli obecni przy podpisywaniu umów między Jordanią a Tadżykistanem.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Dzisiaj natomiast król odwiedził siedzibę Jordańskich Sił Zbrojnych oraz przyjął przewodniczącego Izby Radców (wyższej izby Zgromadzenia Narodowego Japonii).

Twitter

Twitter

7 grudnia książę Hussein odwiedził Ministerstwo Turystyki i Starożytności.

Twitter

Twitter

Twitter


Hiszpania

Królowa Sofia 10 grudnia w Sewilli odebrała nagrodę "Juan Antonio Carrillo Salcedo a los Derechos Humanos" przyznaną jej fundacji.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Opublikowano nowe, świąteczne zdjęcie króla Felipe i królowej Letizii z córkami wykonane podczas tegorocznego Święta Narodowego 12 października. Jak Wam się podoba?

Twitter

Pojawiło się także zdjęcie świątecznej kartki królowej Sofii i króla Juana Carlosa.

Twitter

Twitter

Dzisiaj król Felipe otworzył muzeum Íbero oraz wystawę "La Dama, el Príncipe, el Héroe y la Diosa".

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


Rumunia

Pogrzeb króla Mihai'a już w najbliższą sobotę, możemy się na nim spodziewać także członków zagranicznych rodzin królewskich (na ten moment swoją obecność zapowiedział książę Walii). Na pogrzebie pojawi się także były książę Nicholas Medforth-Mills razem z narzeczoną Aliną Binder.

Natomiast pod królewskimi rezydencjami w Rumunii poddani zmarłego monarchy cały czas oddają mu ostatni hołd, składając kwiaty oraz zapalając znicze, których każdego dnia przybywa. Poniżej widok na bramy przed Pałacem Królewskim w Bukareszcie.

Twitter

Z kolei wczoraj pod Pałacem Săvârșin mieszkańcy Văii Mureșului oraz Săvârșin także oddali ostatni hołd monarsze.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Dzisiaj odbyła się uroczysta sesja Parlamentu na cześć zmarłego króla Mihai'a, podczas której swoje przemówienie wygłosiła m.in. księżniczka Margareta. Księżniczka obiecała, że razem ze swoją rodziną i instytucjami państwowymi będzie promować prawdziwy wizerunek Rumunii i jej interesów państwowych na całym świecie oraz zapewniła, że zrobi wszystko, co możliwe dla rozwoju kraju i procesu jego integracji w Unii Europejskiej oraz NATO. "Państwa na świecie muszą wiedzieć, co Rumunia osiągnęła w przeciągu ostatnich 150 latt jako nowoczesne państwo; co udało nam się zbudować w ciągu ostatniego stulecia [...] i co osiągnęliśmy po upadku komunizmu. Patrząc wstecz, możemy być dumni z postępu naszego narodu" - mówiła księżniczka w swoim przemówieniu.


Dzisiaj trumna z ciałem króla Mihai'a została przetransportowana do grekokatolickiej Katedry w Loznannie na nabożeństwo, w którym wzięli udział także Rumuni mieszkający w Szwajcarii, ale także we Francji czy Włoszech. Rodzinę królewską reprezentowały księżniczka Sofia i księżniczka Elena z mężem. Trumna pozostanie w Katedrze do jutra do godziny 16. W środę rano ma opuścić Szwajcarię.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro


Monako

Księżniczka Stephanie, książę Albert i Louis Ducruet wzięli udział w gali z okazji 200-lecia The Palace Guards Corps.

Twitter

Twitter

Twitter

9 grudnia książę Albert i księżna Charlene pojawili się na otwarciu świątecznego rynku Le Village de Noël de Monaco.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Księżniczka Caroline tego wieczoru pojawiła się na Balu Surrealistycznym.

gettyimages.com

gettyimages.com


Dania

Książę Frederik 6 grudnia odsłonił iluminację z okazji 150-lecia nadania honorowego obywatelstwa w Odense Hansowi Christianowi Andersenowi.

Carsten Bundgaard, Scanpix 

Carsten Bundgaard, Scanpix

Carsten Bundgaard, Scanpix Instagram


Luksemburg

Dziedziczna Wielka Księżna Stephanie pojawiła się w sobotę na kiermaszu świątecznym zorganizowanym przez MUDAM.

Instagram

Instagram

Instagram

Twitter

10 grudnia Wielki Książę Henri i Wielka Księżna Maria Teresa uczestniczyli w inauguracji nowych dworców kolejowych w Howald i Pfaffenthal-Kirchberg, a także pierwszej części linii tramwajowych.

Cour grand-ducale

Cour grand-ducale

Cour grand-ducale

Dzisiaj Wielki Książę Henri przyjął na audiencji delegację Conférences Épiscopales de l’Europe (CCEE) oraz burmistrza Berlina, który przybył z roboczą wizytą do Luksemburga.

Cour grand-ducale

Cour grand-ducale


Japonia

9 grudnia księżna Masako obchodziła swoje 54. urodziny. Z tej okazji wydano serię nowych zdjęć, jak Wam się podobają?

W oświadczeniu wydanym przez Agencję Dworu Imperialnego księżna przyznała, że czuje się "spięta" w związku z perspektywą zostania Cesarzową, kiedy jej mąż wstąpi na tron. Dodała też: "Pragnę z całego serca wyrazić mój szacunek i wdzięczność za drogę, którą Cesarz i Cesarzowa pokonali do tej pory". Wyraziła też zadowolenie, że może wykonywać krok po kroku kolejne obowiązki i powiedziała, że będzie kontynuować wysiłki zmierzające do pełnego wyzdrowienia.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Księżna tego dnia odwiedziła także Parę Cesarską w Pałacu Imperialnym.

asahi.com

8 grudnia Cesarz Akihito i Cesarzowa Michiko odwiedzili ośrodek wsparcia osób niepełnosprawnych w związku z zakończonym w sobotę Tygodniem Osób Niepełnosprawnych.

Twitter

Twitter

7 grudnia Para Cesarska uczestniczyła w otwarciu ulicy przed Stacją Tokio po renowacji.

Twitter

Twitter

5 grudnia księżna Kiko, księżna Fumihito i książę Hisahito odwiedzili muzeum biologiczne w Shirahama w prefekturze Wakayama.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


Norwegia / Szwecja

Księżna Mette-Marit i książę Haakon odwiedzili dziś nową kawiarnię =Kaffe w Oslo.

newmyroyals.com

belgaimage.be

belgaimage.be

belgaimage.be

Jak co roku 10 grudnia w Szwecji i Norwegii ma miejsce wręczenie Nagród Nobla. W południe tego dnia król Harald, królowa Sonja, książę Haakon i księżna Mette-Marit przyjęli na Zamku Królewskim Beatrice Fihn ze Szwecji, liderkę Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej (ICAN), która w tym roku została nagrodzona Pokojową Nagrodą Nobla. Godzinę później rodzina królewska zgromadziła się na ceremonii wręczenia nagrody.

newmyroyals.com

Twitter

Twitter

Twitter

Rano tego dnia księżna Mette-Marit z Ingrid Alexandrą i Sverre'm Magnusem pojawiła się na przyjęciu "Save the Children Peace Party".

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Wieczorem miał miejsce tradycyjny bankiet.

newmyroyals.com

belgaimage.be

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Z kolei w Szwecji ceremonia rozdania Nagród Nobla w pozostałych dziedzinach z udziałem rodziny królewskiej rozpoczęła się o 16.30. Tegorocznymi laureatami Nagrody Nobla są: Rainer Weiss, Barry Barish oraz Kip Thorne w dziedzinie Fizyki; Jacques Dubochet, Joachim Frank i Richard Henderson w dziedzinie Chemii; Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash i Michael W. Young w dziedzinie Medycyny; Kazuo Ishiguro w dziedzinie Literatury oraz Richard Thaler w dziedzinie Ekonomii.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Przed rozpoczęciem bankietu odbyła się także sesja zdjęciowa, co ciekawe, jak donoszą media, wzięła w niej udział także księżniczka Estelle. Jak na razie Dwór Królewski opublikował dwa zdjęcia - jedno rodziny królewskiej i jedno księżniczki Madeleine oraz Chrisa.

Twitter

Twitter

O 19.00 natomiast rozpoczął się bankiet, na którym zabrakło jedynie księżniczki Madeleine, która postanowiła z niego zrezygnować z powodu zaawansowanej ciąży i dolegliwości z nią związanych.

Twitter

Twitter

Twitter


3 komentarze:

 1. Masako w burgundowym wygląda naprawdę dobrze i zauważyłam,że coraz częściej się uśmiecha i to szczerze. Ale rola cesarzowej będzie dla niej wyzwaniem.
  Festiwal sukien i klejnotów w Szwecji.

  OdpowiedzUsuń
 2. MM znowu w koszuli nocnej - porazka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Urocze jest to zdjęcie szwedzkiej rodziny królewskiej. uważam, że do Madeleine pasuja pudrowe, pastelowe barwy.
  Masako wygląda naprawdę świetnie, mam nadzieję że też dobrze się czuje.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.