piątek, 22 grudnia 2017

Królowa i książę Edynburga w Sandringham, przeprowadzki w związku z abdykacją w Japonii + więcej


Dania

Królowa Małgorzata wczoraj przybyła do Århus, gdzie razem z mężem spędzi święta w Pałacu Marselisborg. Książę Henrik, jak informują media, także ma wkrótce przybyć z Egiptu.

Twitter


Twitter

Tymczasem rodzina księcia Frederika i księżnej Mary została zauważona na lotnisku w Sydney, skąd odlecieli na Tasmanię.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Dzisiaj Mary z Isabellą, Vincentem i Josephine oraz suczką Grace została zauważona na Tasmanii razem z krewnymi księżnej.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


Rumunia

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, wszyscy królewscy pracownicy otrzymali świąteczne prezenty, które wręczała im rodzina królewska: księżniczka Margareta z mężem i siostrami: księżniczką Eleną, Iriną, księżniczką Sofią i księżniczką Marią.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Rumuński magazyn "Revista Tango", podobnie jak wcześniej organizacja Romfilatelia, postanowił uhonorować zmarłego króla Mihai'a i większość materiału zawartego w najnowszym numerze (grudzień 2017 - styczeń 2018) poświęciła zmałemu monarsze oraz jego najstarszej córce. W magazynie znalazły się m.in. wspomnienia księżniczki z dzieciństwa, ale również seria unikatowych zdjęć.

romaniaregala.ro


Belgia

Wczoraj król Philippe i królowa Mathilde odwiedzili dom spokojnej starości Huis Perrekes.

Twitter

Twitter

newmyroyals.com

Pojawiło się zdjęcie użyte do świątecznej kartki króla Alberta i królowej Paoli.

Twitter

Król Philippe nagrał dzisiaj swoje świąteczne przemówienie, które zostanie wyemitowane w Wigilię o godzinie 13.00.


Włochy

Książę Apulii Aimone (tytularny Następca Tronu Włoch) i księżna Apulii podzielili się z nami świąteczną kartką, na której widnieje zdjęcie ich trójki dzieci (od lewej): księżniczki Isabelli, księcia Umberto i księcia Amedeo.

Twitter


Wielka Brytania

Wczoraj opublikowano wreszcie oficjalne zdjęcia księcia Harry'ego i Meghan Markle wykonane z okazji ich zaręczyn w Frogmore House w Windsorze. Ich autorem jest Alexi Lubomirski. Jak Wam się podobają?

Twitter

Twitter

Twitter

Wczoraj królowa Elżbieta i książę Edynburga zostali zauważeni na stacji kolejowej King's Lynn w Norfolk, skąd udali się do Sandringham House na tradycyjną coroczną przerwę świąteczną.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Księżna Cambridge wieczór 20 grudnia niespodziewanie spędziła w Royal Opera House, gdzie obejrzała balet "Dziadek do orzechów".

Sazzle McDazzle Instagram

Barbara Zorzato Instagram

W środę wieczorem księżniczki Beatrice i Eugenie zostały zauważone opuszczając Soho House.

Twitter


Norwegia

Król Harald otrzymał prestiżową nagrodę "Name of the Year". Został wybrany przez Norwegów spośród 11 innych kandydatów. Nagrodą jest 50 000 koron norweskich, które król przekazał na cele charytatywne Norweskiego Kościoła.

Twitter

Twitter

Twitter

Dzisiaj królowa Sonja odwiedziła dom spokojnej starości Hovseter.

profimedia.cz

profimedia.cz

profimedia.cz

profimedia.cz


Serbia

Wczoraj opublikowano życzenia księcia Alexandra i jego rodziny złożone "mieszkańcom Serbii i całego świata, którzy świętują Boże Narodzenie wg kalendarza gregoriańskiego". Książę w swojej wiadomości, do której dołączono poniższe zdjęcie. napisał m.in. "Moja rodzina i ja życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 2018, pełnego miłości, sukcesu i szczęścia."

royalfamily.org


Szwecja

Pojawiło się zdjęcie prywatnej świątecznej kartki księżniczki Victorii i jej rodziny, wysyłane prawdopodobnie do pracowników lub przyjaciół czy krewnych.

Twitter

Książę Carl Philip i księżna Sofia uczestniczyli w świątecznym koncercie.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk


Japonia

Ostatnio Agencja Dworu Imperialnego poinformowała, że Cesarz Akihito i Cesarzowa Michiko po abdykacji 30 kwietnia 2019 przeniosą się chwilowo do rezydencji Takanawa. W tym samym czasie rozpocznie się tradycyjna renowacja Pałacu Cesarskiego, a po jej zakończeniu wprowadzi się tam książę Naruhito - wówczas Cesarz - z rodziną, który do tego czasu ma mieszkać w swojej dotychczasowej rezydencji, Pałacu Tōgū. Następnie rozpocznie się remont w Pałacu Tōgū, do którego - po ich zakończeniu - wprowadzi się "stary" Cesarz z małżonką. Więcej o tym pisałyśmy w marcu tuż po pojawieniu się pogłosek w japońskich mediach KLIK.

Imperialna rezydencja Takanawa w Tokio z lotu ptaka - gettyimages.com


Hiszpania

Wczoraj królowa Letizia uczestniczyła w spotkaniu Hiszpańskiego Stowarzyszenia Walki z Rakiem.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

Twitter


Holandia

21 grudnia królowa Maxima i król Willem-Alexander przyjęli w Pałacu Noordeinde Sekretarza Generalnego ONZ, który przybył do Holandii z roboczą dwudniową wizytą.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

belgaimage.be

Podobnie jak król Philippe, król Willem-Alexander prawdopodobnie dzisiaj nagrał już swoje świąteczne przemówienie. Zostanie ono wyemitowane 25 grudnia o godzinie 13.00.

Twitter

3 komentarze:

 1. Josephine to prawdziwa showmenka. Zaskoczyła mnie kompletnie stylizacja Letizii - długie czerwone kozaki na nogach królowej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Maluchy z Danii są takie słodkie.:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieci w Australii bawią się wspaniale.Josephine już jako dwulatka wyglądała mi na małą gwiazdę i to się nie zmieniło: )
  A paparazii muszą udokumentować każdy ich dzień. Ciekawi mnie,jak to robią, zdjęcia wyglądają , jak zrobione z bliska, są bardzo wyraźne.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.