poniedziałek, 2 listopada 2015

Listopadowe zdjęcie z Bhutanu+ Naruhito i Masako w Kagoshimie

Wczoraj pojawiło się nowe zdjęcie do kalendarza z Bhutańską Rodziną Królewską. Możecie je pobrać TUTAJ.

yellow.bt

Nowe zdjęcie przedstawia malutkiego Króla Jigme Khesar'a Namgyel'a z ojcem, Królem Jigme Singye.
Skąd w tym miesiącu taki powrót do przeszłości?
11 listopada były Król Bhutanu skończy 60 lat. Ponadto wczoraj (1 listopada) minęło 7 lat od uroczystej koronacji Jigme Khesar'a Namgyel'a na Króla Bhutanu. Faktycznie swoją funkcję zaczął sprawować już w roku 2006, po abdykacji ojca, ale oficjalne uroczystości odbyły się dopiero 2 lata później.

W związku z wczorajszą rocznicą Król udostępnił przepiękny wpis na swoim profilu na Facebook'u

W ciągu całego mojego panowania, nigdy nie będę rządził Wami jak Król. Będę Was chronił jak rodzic, dbał o Was jak brat i służył Wam jak syn. Ofiaruję Wam wszystko, nie biorąc nic w zamian; będę dobrym człowiekiem, który będzie godny służyć za przykład Waszym dzieciom; nie mam żadnych osobistych celów innych od realizowania Waszych nadziei i aspiracji. Będę Wam służył zawsze, dzień i noc, w duchu życzliwości, sprawiedliwości i równości.facebook.com

Z kolei 11 listopada można spodziewać się ogromnych uroczystości związanych z okrągłymi urodzinami Króla Ojca. Najprawdopodobniej będzie to okazja do zobaczenia Rodziny Królewskiej w pełnym składzie.


***


 
W dniach 30-31 października Książę Naruhito i jego małżonka, Księżna Masako, przebywali z oficjalną wizytą w prefekturze Kagoshima.

ajw.asahi.com

Pierwszego dnia para udała się do Kagoshima City Aquarium w mieście Kagoshima, gdzie miała okazję podziwiać rozmaite gatunki ryb.

gettyimages.com


blog_real.blogs.sapo.pt

Następnego dnia Naruhito i Masako uczestniczyli w uroczystym otwarciu 30. Narodowego Festiwalu Kulturalnego. Jest to największy festiwal kulturalny w Japonii, który daje lokalnym artystom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

imperialfamilyjapan.wordpress.com


Podczas otwarcia Następca Tronu wygłosił przemówienie.

imperialfamilyjapan.wordpress.comyellow.bt, facebook.com, imperialfamilyjapan.wordpress.com, japan-attractions.jp

4 komentarze:

 1. Piękne słowa króla. A czy wiadomo, dlaczego król-ojciec w tak młodym wieku abdykował?

  Uśmiechniętą Masako zawsze miło jest widzieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doprowadził do ogromnej modernizacji Bhutanu i po prostu stwierdził, że dla podtrzymania tego postępu powinien ustąpić na rzecz kogoś młodszego ;)

   Usuń
 2. Masako dobrze wygląda, obyśmy częściej mogli ją widywać

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie,że możemy widzieć Masako :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.