niedziela, 15 listopada 2015

Jordańska Rodzina Królewska upamiętnia rocznicę urodzin Króla Hussein'a

petra.gov.jo

Gdyby Król Hussein wciąż żył wczoraj skończyłby 80 lat. Z okazji jego okrągłych urodzin Król Abdullah II, Królowa Rania, Księżniczka Salma i Książę Hashem odwiedzili jego grobowiec.


jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com

Rodzina przyjechała do królewskiego mauzoleum, gdzie została powitana przez strażników. Następnie Para Królewska z dziećmi złożyła wieniec, a także recytowała wersy Koranu.

jordanianroyals.tumblr.com
 
Książę Hussein, który w tym czasie przebywał w Stanach, gdzie studiuje, podzielił się na swoich profilach społecznościowych filmikiem, w którym mówił o wizji swojego dziadka i jego roli w budowaniu nowoczesnej Jordanii. Cały film jest moim zdaniem bardzo piękny i wzruszający.


Król Hussein bin Talal przyszedł na świat 14 listopada 1935r. Rządził Jordanią przez 47 lat odkąd jego ojciec, Król Talal, abdykował. Hussein zmarł 7 listopada 1999r., a po jego śmierci tron objął jego najstarszy syn, Abdullah.


theroyalforums.com***Zapraszam Was również do poprzedniego postu z serii Sobota z monarchią.

6 komentarzy:

 1. Ja nie na temat, ale akurat to pytanie zaprząta mi głowę i liczę że mi odpowiesz ;)

  Która z europejskich monarchii wyciąga najwięcej pieniędzy z kieszeni podatników a która monarchia najmniej lub utrzymuje się sama?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. Czytałam gdzieś kiedyś, że najwięcej pieniędzy podatników idzie na Norweską RK, ale to już było dosyć dawno i nie pamiętam już gdzie tak przeczytałam. Najmniej pewnie te egzotyczne monarchie (Dubaj, Arabia Saudyjska, podejrzewam też, że taki miły i sielski Bhutan nie ograbia raczej swoich poddanych ;)).

   Usuń
  3. Podejrzewam, że Bhutan nie miałby z czego ograbiać podatników.

   Usuń
 2. Niecodzienny pomysł, ale bardzo ładny filmik.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.