wtorek, 24 listopada 2015

Ostatnie wyjścia Lalli Salmy+ Bhutańska Para Królewska na poświęceniu Yangthang Gonpa

Ostatnie dwa dni były dla Księżnej Lalli Salmy bardzo pracowite.

lalla-salma.blogspot.com

W niedzielę pojawiła się ona na uroczystych obchodach 10. Narodowego Dnia Walki z Rakiem w Marrakeszu. Żona marokańskiego władcy jest założycielką i prezesem fundacji na rzecz zapobiegania nowotworom i ich leczenia.

lalla-salma.blogspot.com

Z kolei w poniedziałek Salma była w Beni Mellal, gdzie podpisała umowę partnerską między swoją fundacją, Ministerstwem Zdrowia i wybranymi radnymi regionu Beni Mellal- Khenifra. Wszyscy sygnatariusze zobowiązali się do wspólnego ufundowania budowy Regionalnego Centrum Onkologicznego i Hospicjum Dom Życia.

lalla-salma.blogspot.com***W sobotę Król Jigme Khesar Namgyel i Królowa Jetsun Pema okrążyli świątynię Yangthang Gonpa, w związku z ceremonią jej poświęcenia.

facebook.com
 
Świątynia, która znajduje się pod opieką lokalnej społeczności, doznała ogromnych uszkodzeń podczas trzęsienia ziemi w 2011r. Na polecenie Króla została ona odbudowana i od niedawna można ją podziwiać w pełnej okazałości.

facebook.com


royalwatcher,tumblr.com, facebook.com

11 komentarzy:

 1. Nie podoba mi się czcionka tytułów postów, jest nieczytelna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy Królowa jest ciąży?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak :) Pisałam o tym tutaj: http://blueblood-royals.blogspot.com/2015/11/jetsun-pema-jest-w-ciazy.html
   Jest też odpowiednia adnotacja na lewym pasku bocznym w "Najważniejsze wydarzenia roku" ;)

   Usuń
 3. Lalla Salma to ma piekne włosy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy jest szansa na notki o europejskich rodzinach, czy zdecydowanie trzymasz się już tylko tych mniej znanych i "egzotycznych" rodzin królewskich?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mnóstwo blogów o europejskich rodzinach panujacych, więc nie widzę potrzeby pisania o nich na swoim blogu, tym bardziej, że podejrzewam, że zarzucono by mi wtedy powielanie się ;) Notki z wyjść dotycza głównie egzotycznych right, aczkolwiek piszę także o zdetronizowanych rk również z Europy.

   Usuń
  2. *egzotycznych rk (właczył mi się słownik angielski ;P)

   Usuń
  3. Ok rozumiem, ale ja lubię Twoje notki i Twój styl pisania, trochę szkoda, tym bardziej że przez chwilę mieliśmy royal watcher poland i notki tam się nie dublowały z innymi blogami. Zawsze brakuje mi takich notek porównawczych bo każdy skupia się tylko na swojej rodzinie. Mam jednak wielką nadzieję że na koniec roku pokusisz się o podsumowanie roku tak jak w ubiegłym, no i fajny byłby post" co czeka royalsów w 2016"

   Usuń
  4. Co do tego co napisałaś, to postaram się nad tym popracować :) A post podsumowujący oczywiście pojawi się 31 grudnia ;)

   Usuń
 5. Kiedy ślub Eli Zaharii? To już chyba nie w tym roku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo. Na razie 2015 wciąż trwa, mamy jeszcze cały grudzień- może para nas zaskoczy i pobiorą się w Sylwestra ;)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.