piątek, 20 listopada 2015

Jordańska Para Królewska w Hiszpanii, chrzciny Księcia Philipp'a+ Elia w Kosowie

jordanianroyals.tumblr.com

Król Abdullah II i Królowa Rania rozpoczęli wczoraj oficjalną wizytę w Hiszpanii, która potrwa 2 dni. Na lotnisku para została przywitana przez Króla Felipe VI i Królową Letizię.


jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com

Następnie straże zasalutowały obu królom, a później zagrano oba hymny: hiszpański i jordański.

jordanianroyals.tumblr.comjordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com

Po uroczystym powitaniu obie Pary Królewskie odjechały z lotniska. Wszyscy siedzieli w jednym samochodzie, który prowadził hiszpański władca.

jordanianroyals.tumblr.com

Król Abdullah spotkał się później z Premierem Mariano Rajoy. Zapewniali oni o tym, że Hiszpania i Jordania ramię w ramię przeciwdziała terroryzmowi i radykalizmowi. Panowie rozmawiali również o ostatnich postępach na poziomie regionalnym i globalnym.

jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com

W tym samym czasie Królowa Rania odwiedziła Centrum Kulturalne Prado Media Lab w Madrycie. Zajmuje się ono produkcją, badaniem i nadawaniem różnych kulturalnych projektów.

jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com

jordanianroyals.tumblr.com


Wieczorem Hiszpańska Para Królewska zorganizowała uroczysty bankiet na cześć Jordańskiej Pary Królewskiej. Pojawili się na nim również: Król Juan Carlos, Królowa Sofía, Infantka Elena i Książę Feisal (prawdopodobnie przyjechał wraz z Abdullah'em i Ranią, ale nie dostrzegłam go na żadnym zdjęciu z lotniska).


jordanianroyals.tumblr.com


jordanianroyals.tumblr.com***14 listopada odbył się chrzest drugiego dziecka Dziedzicznego Księcia Hubertus'a (Następcy Tronu Saksonii-Coburg-Gotha) i Dziedzicznej Księżnej Kelly, Księcia Philipp'a.

Hubertus i Kelly/ tumblr.com

Na razie nie zostały opublikowane żadne zdjęcia z tego wydarzenia. 
Uroczystość odbyła się na Zamku Callenberg, niedaleko Coburga. Chłopiec, który przyszedł na świat 15 lipca 2015r., otrzymał imiona Philipp Hubertus Andreas Christian i jest obecnie drugi "w kolejce" do zdetronizowanego tronu. 

Zamek Callenberg/ schloss-callenberg.com
 
Mały książę, tak jak rok temu jego siostra Katharina, został ochrzczony w wierze luterańskiej. Rodzicami chrzestnymi zostali: Król Philippe z Belgii (który na uroczystość przybył wraz ze swoją małżonką, Królową Mathilde), Dziedziczny Książę Bernhard z Badenii, Dziedziczny Książę Carl Christian von Wrede, Carina Axelsson (partnerka siostrzeńca Królowej Margrethe II) i Hrabina Alexandra von Schönborn.

Można przypuszczać, że swoje pierwsze imię Książę otrzymał na cześć swojego ojca chrzestnego. Dla belgijskiego króla jest to pierwszy chrześniak należący do innej rodziny monarszej. 

liege-centre.blogs.sudinfo.be***instagram.com

Wczoraj Elia Zaharia była w Pałacu Prezydenckim w Prisztinie, gdzie uczestniczyła w uroczystej gali z okazji Dnia Kobiet Przedsiębiorczych Kosowa (WED Kosova).
Podczas tego wydarzenia przyszła księżna wygłosiła przemówienie, w którym mówiła o tym jak ważną rolę odegrały kobiety w Albańskiej Rodzinie Królewskiej. Wspominała o działalności humanitarnej Królowych Géraldine i Susan, a także o problemie izolacji kobiet w społeczeństwach albańskich i kosowskich.

instagram.com

Później odbył się elegancki bankiet dla zebranych, podczas którego Elia siedziała przy jednym stoliku z Prezydent Kosowa, Panią Atifete Jahjaga.

instagram.com


jordanianroyals.tumblr.com, royalmusingsblogspotcom.blogspot.com, albanianroyalcourt.al9 komentarzy:

 1. Elia jest taka piękna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widać, że obie pary królewskie mają bardzo dobre stosunki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Letizia jest bardzo nieprzyjemną osobą. Nawet nie udaje, że jest inaczej...

   Usuń
  2. Nie wiem po czym tak wnioskujesz. Po zdjęciach? ;)

   Usuń
  3. To nie tylko moja opinia. Ci, którzy ją obiektywnie oceniają wiedzą o tym jaka jest. Zdjęcia, styl bycia, przeszłość, wywyższająca się mimika. To po prostu widać.

   Daily Mail

   Arogancja Letizii

   Usuń
  4. Po kliknięciu na napis Daily Mail i Arogancja Letizii w powyższym komentarzu, widać nieco więcej na jej temat...

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.