piątek, 13 listopada 2015

Japońska Rodzina Cesarska na garden party+ obchody 60-tych urodzin Króla Jigme Singye

imperialfamilyjapan.wordpress.com
 
Wczoraj Rodzina Cesarska była obecna na Jesiennym Cesarskim Garden Party, które odbyło się w Cesarskich Ogrodach Akasaka. Tego rodzaju przyjęcia odbywają się dwa razy w roku, raz na wiosnę i raz na jesieni.


royalwatcher.tumblr.com

Obecni byli: Cesarz Akihito, Cesarzowa Michiko, Książę Naruhito, Księżna Masako, Książę Fumihito, Księżna Kiko, Księżniczka Mako, a także bracia Cesarza z rodzinami.

imperialfamilyjapan.wordpress.com

imperialfamilyjapan.wordpress.com

Oczy wszystkich były wczoraj zwrócone oczywiście na Masako, której ostatnie wystąpienie na garden party miało miejsce w październiku 2003r.

japantimes.co.jp***


facebook.com
 
11 listopada w Thimpu odbyły się uroczyste obchody 60-tych urodzin Króla ojca Jigme Singye, który w  2006r. abdykował na rzecz swojego najstarszego syna, Jigme Khesar'a Namgyel'a.

facebook.com

Około godziny 9:00 Rodzina Królewska dotarła na stadion Changlimithang, gdzie odbyły się uroczystości. Jigme Singye i Jigme Khesar Namgyel zajęli centralne miejsca, a reszta rodziny obserwowała wszystko z balkonu.

facebook.com

O godzinie 9:30 nastąpiło uroczyste podniesienie flagi i wykonanie hymnu narodowego. Następnie flaga została oddana w ręce Króla.

facebook.com

O godzinie 11:00 Król Jigme Khesar Namgyel rozpoczął swoje przemówienie, w którym wyraził ogromny podziw i wdzięczność dla dokonań swojego ojca, który zmodernizował Bhutan.

facebook.com

To właśnie podczas tego punktu programu, Król z uśmiechem ogłosił najważniejszą wiadomość tamtego dnia:

Podczas tej najważniejszej z uroczystości, kiedy świętujemy 60-te urodziny Jego Królewskiej Mości Czwartego Druk Gyalpo, mam przyjemność ogłosić, że Jetsun i ja z niecierpliwością oczekujemy narodzin naszego syna w nadchodzący Chiński Nowy Rok. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że możemy ofiarować taki dar z okazji urodzin Jego Królewskiej Mości.

 Jako syn, czuję się wspaniale, że modlę się w intencji pomyślności dla mojego Ojca. To dla mnie szczególne błogosławieństwo, że mam możliwość również modlić się jako ojciec w intencji mojego syna. Jako że w jego rękach jest nasza przyszłość, Książę będzie synem także dla wszystkich Bhutańczyków.

Sądzę, że mój syn jest ogromnym szczęściarzem, ponieważ urodzi się w błogosławionym kraju. Zawdzięczamy dobro, powodzenie, pokój, pomyślność i ochronę Jego Królewskiej Mości Czwartemu Druk Gyalpo.


facebook.com/ Ten uśmiech <3

Tegoroczny Chiński Nowy Rok (Rok Małpy) rozpoczyna się 8 lutego, zatem mały książę przyjdzie na świat w okolicach tej właśnie daty.

facebook.com

Chłopiec zostanie Następcą Tronu Bhutanu i otrzyma tytuł Księcia koronnego (Crown Prince). W przyszłości zostanie Szóstym Druk Gyalpo (władcą Bhutanu).
Jeśli chodzi o imię małego księcia, to według tradycji jego pierwsze imię będzie brzmiało oczywiście Jigme. Możliwe, że otrzyma dodatkowe imiona pojawiające się często w Rodzinie Królewskiej (Ugyen lub Dorji), aby odróżnić go od dziadka i ojca.


imperialfamilyjapan.wordpress.com, facebook.com

4 komentarze:

 1. A wiadomo, dlaczego ojciec króla Bhutanu tak wcześnie zrezygnował z tronu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doprowadził do ogromnej modernizacji kraju i po prostu stwierdził, że dla podtrzymania tego postępu powinien abdykować na rzecz młodszego pokolenia ;)

   Usuń
 2. Cieszę się, że Masako wzięła udział w garden party i czuje się lepiej.

  Bhutan - radosna nowina-ok, ale uważam, że okazja do ogłoszenia niewłaściwa. To były uroczystości urodzinowe a centralnym punktem przestał być jubilat a stało się dziecko, które ma się narodzić. Nie mniej fajnie, że w ogóle ogłosili.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.