poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Nikolaos i Tatiana w Kolumbii

W czwartek Książę Nikolaos i Księżna Tatiana z Grecji wzięli udział w specjalnym evencie w kampusie Knightsbridge Schools International Bogota, w stolicy Kolumbii, Bogocie.
KSI Bogota specjalizuje się w edukowaniu dzieci, które z powodu konfliktów w ich miejscach zamieszkania, musiały rozdzielić się z rodziną. Para przyjechała do kampusu, by świętować w nim rozpoczęcie działalności Fundacji Alexandry Foto.


Historia utworzenia fundacji jest nie tylko tragiczna, ale i piękna. Alexandra Foto była 19-letnią dziewczyną, która podróżowała po świecie, by pomagać różnym fundacjom. Wyjazdy godziła ze studiami na uniwersytecie. Jej uporządkowany świat, który dzieliła między nauką a pomaganiem innym, w jednej chwili rozpadł się całkowicie. 7 sierpnia 2014r. jadąc na rowerze po ulicach Londynu, uderzyła w betoniarkę i zginęła na miejscu.


Alexandra Foto była siostrzenicą dyrektorki KSI Bogota, Glorii Lorza, która zainicjowała powstanie fundacji imienia Alexandry 23 kwietnia 2015r. Będzie się ona zajmować wspieraniem uczniów kampusu oraz zapewnieniem i ochroną edukacji dzieci, które padły ofiarą konfliktów.

Nikolaos i Tatiana wzięli udział w uroczystym lunchu. Pozowali także do zdjęć z uczniami kampusu, które Księżna umieściła na swoim Instagramie z podpisem: Dziękuję Wam KSI Bogota za jedną z najbardziej inspirujących wizyt w moim życiu.


Tatiana, oprócz wizyty na rodzimym kontynencie, miała również okazję spotkać się z Cataliną Escobar, która jest bardzo znana w Kolumbii. Pomaga m.in. nastoletnim dziewczynom, które straciły swoje dzieci z powodu różnych przypadłości, ale nie miały pieniędzy na ich leczenie.


Bardzo oddana tej sprawie Escobar sama doświadczyła w życiu ogromnej tragedii, gdy jej 16-miesięczny synek, Juan Felipe, zmarł po wypadnięciu z balkonu. To wydarzenie skłoniło ją do założenia Fundacji im. Juana Felipe Gomez-Escobar, która zapewnia opiekę zdrowotną dla nastoletnich matek i ich dzieci z miasta Cartagena, które żyją w złych warunkach mieszkalnych.
7 komentarzy:

 1. Zacna inicjatywa. Tylko dlaczego firmują ją Nikolaos i Tatiana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też zastanowił ten fakt, pewnie z dobrej woli :)

   Usuń
  2. Na pewno, bo do ich obowiązków to nie należało, bo takowych nie posiadają. Myślę, że ta sprawa jest szczególnie bliska Tatianie, która urodziła się w Wenezueli, więc zna się na ludziach z Ameryki Południowej i są jej oni szczególnie bliscy.

   Usuń
 2. W internecie gdzieś widziałam plotkę, że Tatiana jest w ciąży. Myślę, że jeśli tak jest to i tak to pierwsze miesiące i długo nie będziemy widzieć ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.