środa, 8 kwietnia 2015

Nie żyje Następca Tronu Bułgarii

Za pomocą Twittera poinformowałam Was wczoraj o bardzo smutnym wydarzeniu. Bardzo żałuję, że nie zdążyłam przed nim przedstawić Wam Bułgarskiej Rodziny Królewskiej, ale postaram się wszystko dokładnie objaśniać i w jak najszybszym czasie napisać post o tej zdetronizowanej monarchii.

Wczoraj rano, w szpitalu w Madrycie (gdzie na stałe mieszka BRK), zmarł Książę Kardam. 52-latek był najstarszym dzieckiem i synem ostatniego cara Bułgarii, Symeona II, który został zdetronizowany jako dziecko w 1946r. Kardam był zatem Następcą Tronu Bułgarii oraz Księciem Tyrnowa.

Książę Kardam z ojcem i najstarszym synemZgon nastąpił dokładnie o godz. 11:30. Rzecznik Bułgarskiej Rodziny Królewskiej poinformował, że w ostatnich chwilach życia Kardamowi towarzyszyli rodzice, żona i inni członkowie rodziny.
Jak na swoim koncie na Twitterze napisała szwagierka Księcia, Księżna Carla: To było bardzo emocjonalne przeżycie, cała rodzina była z Kardamem. Teraz wszyscy jesteśmy z Miriam, Borisem i Beltránem.

Książę z żoną Miriam
Przyczyną śmierci była infekcja płuc spowodowana długotrwałą śpiączką, w której Książę pozostawał od co najmniej stycznia 2010r. Śpiączka była rezultatem poważnego wypadku samochodowego, do którego doszło w sierpniu 2008r. Poszkodowana była w nim również żona Kardama, Księżna Miriam, jednak jej obrażenia nie były zbyt poważne. Z kolei Książę odniósł poważne obrażenia głowy.

Książę osierocił dwóch nastoletnich synów, Borisa i Beltrána. Od wczoraj niespełna 18-letni Boris jest Następcą Tronu Bułgarii.

Pierwsze zdjęcie Pary Książęcej Tyrnowa z Borisem

Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o 12:30 (będę Was na bieżąco informować). Ciało Księcia spocznie na cmentarzu San Isidoro de Madrid.

Tu odbędzie się pogrzeb

Już wczoraj pogrążona w żałobie rodzina otrzymała wsparcie od swoich bliskich przyjaciół, Hiszpańskiej Rodziny Królewskiej. Królowa Sofía i Infantka Elena pojawiły się w Kaplicy w Madrycie.

Królowa Sofía pociesza matkę zmarłego, Carycę Margaritę. Po prawej stronie stoi Księżna Miriam (wdowa) i Car Symeon II, a po lewej synowie Księcia, Boris i Beltrán

Infantka Elena przybywa na miejsce

Książę Kubrat i Księżna Carla, brat Kardama z żoną


Podaję linki do filmików z wczorajszego dnia:

http://videos.hola.com/ver/el-carinoso-abrazo-de-la-reina-sofia-a-la-familia-de-kardam-de-bulgaria/4160188493001

http://videos.hola.com/ver/el-ultimo-adios-a-kardam-de-bulgaria/4160201287001

http://videos.hola.com/ver/kyril-de-bulgaria-miriam-esta-bien-y-afortunadamente-los-ninos-tambien/4160111393001

http://videos.hola.com/ver/margarita-de-bulgaria-sobre-el-estado-de-salud-de-su-hijo-kardam-es-una-lesion-complicada-y-todavia-no-esta-bien/18126288550013 komentarze:

  1. Czytałam o wszystkim na Hola. Smutne to, ale pewnie na tym świecie tylko dalej by się męczył, a rodzina zapewne liczyła się z możliwością śmierci.

    OdpowiedzUsuń
  2. kiedyś słyszałam o tym wypadku, ale myślałam, że nie doznał aż tak poważnych obrażeń i nie wiedziałam, że był w śpiączce. trochę podobny los go spotkał jak syna księżniczki Beatrycze, ale mimo wszystko szkoda człowieka.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.