niedziela, 19 kwietnia 2015

Marie z rodziną w zoo i kolejne "royal baby" 2015


Wczoraj Książę Joachim i Księżna Marie zabrali dwójkę swoich dzieci, Henrika i Athenę, do zoo w Aalborg, by świętować jego 80-te urodziny. Podczas wizyty towarzyszył im dyrektor zoo, Henrik Vester Johansen oraz Burmistrz Aalborg, Thomas Kastrup Larsen.

 


Rodzina podziwiała występ na Scenie Zoofari, gdzie zwierzęta z zoo demonstrują swoje umiejętności. Henrik i Athena mieli okazję poznać niektóre z nich, m.in. świnię Rosę, kozę Solveig'a oraz konie Ussie'go i Jenny.


Później cała rodzina wybrała się na wycieczkę po ogrodzie zoologicznym. Dzieci oglądały tygrysy sumatrzańskie i słonie podczas pory karmienia. Z kolei Joachim miał okazję trzymać na rękach fretkę. Jednym z najbardziej uroczych widoków podczas całej tej wycieczki była mała Athena, która cały czas kurczowo trzymała swojego pluszowego misia.


Książę Joachim jest patronem zoo w Aalborg, które zostało otwarte w 1935r. Podczas wczorajszej wizyty podarowano mu kopię książki Zoo w Aalborg w 80 lat.
***


Jak pewnie pamiętacie, pod wczorajszym postem informującym o narodzinach synka Księcia Rahima i Księżnej Salwy, zastanawiałyśmy się jaka będzie następna para, która ogłosi ciążę. Okazało się dzisiaj, że "wykrakałyśmy", bowiem drugiego dziecka spodziewają się Dziedziczny Książę Saksonii-Coburg-Gotha, Hubertus i jego żona, Kelly.

Hubertus i Kelly na ślubie Madeleine i Chrisa

Brak oficjalnego potwierdzenia błogosławionego stanu Dziedzicznej Księżnej ze strony rodziny, jednak ostatnie zdjęcie pary nie pozostawia najmniejszych wątpliwości.
17 kwietnia para udała się z wizytą do Zamku Callenberg w Koburgu. Księżna zaprezentowała się z widocznym ciążowym brzuszkiem, który sugeruje, że jest to już najpewniej ostatni trymestr i dziecko już niedługo pojawi się na świecie. Możliwe, że nastąpi to już początkiem maja.


Hubertus i Kelly (amerykańska bankier inwestycyjna) pobrali się 21 maja 2009r. w cywilnej, a dwa dni później w kościelnej ceremonii właśnie w Zamku Callenberg.


30 kwietnia 2014r. na świat przyszła ich córka, Katharina. Dziewczynka została ochrzczona 14 września 2014r. w Zamku Callenberg, a rodzicami chrzestnymi zostali: Księżniczka Victoria ze Szwecji, Książę Ernst August VI z Hanoweru (pasierb Księżnej Caroline z Monako), Księżna Elisabeth z Bawarii (siostra Dziedzicznej Księżnej Sophie z Liechtensteinu), Hrabina Katharina Faber-Castell i Książę Konstantin-Assen z Bułgarii.


Teraz pozostaje nam już tylko czekać na kolejną radosną nowinę, tym razem z Koburga :)11 komentarzy:

 1. Athena jest taaka słodka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy na ślubie Kelly i Hubertusa byli członkowie innych rodzin królewskich? A tak w ogóle Kelly miała cudną suknie ;) /Lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Wielkiej Brytanii- Lord i Lady Nicholas Windsor oraz jeden z ich synów, ze Szwecji- Para Królewska i z Belgii/Austrii- Astrid i Lorenz :)

   Usuń
 3. Patrząc na dziecie Marie i Joachima jakoś tak nie widzę po nich entuzjazmu. O ile dzieci Frederika i Mary są zawsze uśmiechnięte, "żywe" i dokazujące gdziekolwiek się nie pojawią, tak A i H są wiecznie niezadowoleni. Niby zoo, więc wizyta w miejscu przyjaznym dzieciakom a oni w ogóle się nie cieszą. Hernik może trochę, ale Athena? Kurczowa trzymała tę maskotkę i zero emocji. Rozumiem, że tyle ludzi, a nie są to dzieci, które są fotografowane jak dzieci M&F i być może przytłacza je zainteresowanie, ale coś jakoś tak dziwnie. Hernik jest straszy od bliźniaków a taki mało kontaktowy, chyba tylko z braćmi potrafi się odnaleźć, a Athena w wieku Estelle ze Szwecji, ale różnica? - niebo a ziemia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystkie dzieci są kontaktowe i żywiołowe. Mi się wydaję, że Henrik i Athena są po prostu bardzo nieśmiali i odrobinę wycofani, jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie, ale w większości przypadków to się zmienia z wiekiem.
   Znam osobiście wiele osób, które były bardzo nieśmiałe w dzieciństwie, a potem nie mogły się odgonić od wszechobecnych znajomych i odwrotnie, w dzieciństwie byli żywiołowi i towarzyscy, a potem się w sobie zamknęli.
   Niektóre dzieci w taki zoo potrafią wrzeszczeć jak oszalałe i nie potrafią usiedzieć na miejscu, a niektóre są opanowane i w spokoju potrafią podziwiać zwierzęta.
   Ja sama nigdy nie byłam takim dzieckiem (już w najmłodszych latach), które uzewnętrzniało swoje emocje. Wolałam się dużo bardziej cieszyć wewnątrz niż to okazywać wszystkim dookoła i nie wyrosłam na żadną socjopatkę czy coś w tym stylu. Niektórzy po prostu tak mają i nie należy ich winić za to, że różnią się od większości.

   Usuń
 4. Kelly miała piękną suknie ślubną. Athena i Henrik z czasem wyrosną z nieśmiałości one rzadko pojawiają się publicznie i to je onieśmiela:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Suknia Kelly była wspaniała, uwielbiam takie.
  Ale muszę Was poprawić: córka Sophie i Georga jest ''imperial baby'' w końcu Niemcy to ekscesarstwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przesadzajmy już to jest tak w przenośni przecież!! Dzieci, których spodziewała się Charlene z Monako, a właściwie dziecko, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy o tym, że będą bliźniaki tez nazywano royal baby. Trzeba wiedzieć kiedy coś powiedziane jest e przenośni a nie dosłownie

   Usuń
 6. Athena z pluszakiem jest bardzo słodka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie chciałam to napisać, w ogóle śliczna z niej dziewczynka.

   Usuń
  2. Zgadzam się, jest urocza. Wygląda, że na szczęście, chociażby w kwestii urody, wdała się w Marie.:)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.